Skocz do zawartości

Prośba o komentarz od zestawu stereo + kd


temistokles

Recommended Posts

Cześć wszystkim użytkownikom forum!

Jestem na etapie kompletowania zestawu służącego do odsłuchu muzyki, który również współpracowałby z KD. Mam już za sobą kilka odsłuchów w salonach hifi oraz pewien pomysł na zestaw. Kwota jak dla mnie jest wysoka, dlatego przed ostatecznym wyborem chciałem poznać jeszcze Wasze opinie. Poniżej moja sytuacja:

Budżet- ok.25 000zł. Pomieszczenie- ok-45m2. Muzyka, której słucham to głównie big band jazz, rock i poważna. Zależy mi na sprzęcie nowym, który będzie służył co najmniej 5-10 lat, z opcjonalną wymianą kolumn po kilku latach. Nośnikiem muzyki będzie głównie serwis Tidal oraz dysk twardy-pliki FLAC. Chciałbym wyjściem Pre-out amplitunera łączyć się ze wzmacniaczem, tak żeby nie było potrzeby przepinania kabli.

Zestaw na dziś to:

Kolumny-Monitor Audio Silver 8
Wzmacniacz- Audio Analogue Fortissimo
Odtwarzacz strumieniowy- Cambridge Audio CXN
Center- Monitor Audio Silver center
Surround- Cambridge Audio Minx 12
Subwoofer- Quadral Cube10
Amplituner KD- Marantz NR1506

Co myślicie o takim zestawie? Jego brzmienie mi odpowiadało, jednak spotkałem się z komentarzami, że w tych pieniądzach można zastąpić Fortissimo czymś dużo lepszym np. Rega Elicit-r lub Roksan Caspian M2.
Zastanawiam się też nad zasadnością dokładania Subwoofera. Myślicie, że dużo to wniesie do zestawu?

Będę wdzięczny za szczerą poradę. Pozdrawiam!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,



Hmm budżet ciekawy a nieco wybór rozrzucony. Otóż w tym budżecie można zastosować lepsze kolumny niż Silver 8 na front. chyba że System ma służyć tylko do kina?
Ale wtedy po co byłby zewnętrzny wzmacniacz.

Dobrze zacząłeś. Amplituner + zewnętrzny wzmacniacz pomysł ok.
Zewnętrzny strumieniowiec co można już osiągnąć w przypadku amplitunera kina. Rozumiem chodzi o jakość.
Suroundy hmmmm no nie zapewnią dobrej jakości w całości systemu. No nie będę ukrywał.

Nowe subwoofery Quadrala to faktycznie ciekawa propozycja.

Słuchałeś już systemu? Co najbardziej Ci się podobało?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hej. Właśnie system ma służyć głównie do muzyki, kino traktuje jako uzupełnienie, choć również ważne. Cóż, na pewno kolumny mogłoby być lepsze, ale to z kolei jeszcze bardziej winduje koszty, a nie wiem czy w tym przedziale cenowym znajdę równie dobre..
Co do surroundów to miałem takie podejście, że po prostu jakieś muszą być, więc szukałem małych, w dobrej cenie. Wydawało mi się, że za pompowaniem pieniędzy w ten element nie będzie nadążał wzrost jakości odbioru. Rozważam również ten model: Monitor Audio Radius R45, może byłyby lepsze?

Słuchałem tylko części stereo systemu i wrażenia miałem bardzo dobre, soczyście i wyraźnie. Przetestowałem wtedy kilka wzmacniaczy i oprócz fortissimo fajnie jeszcze wypadł M3i. Właśnie tym wzmacniaczem mam zagwozdkę, bo idą na to niemałe pieniądze i może coś konkurencyjnego wypadłoby lepiej..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
rozumiem, że przede wszystkim budujemy dobre stereo z opcją kina domowego. W takim przypadku głośniki centralny i efektowe mogą pozostać. Jako subwoofer natomiast zaproponowałbym jeden z modeli marki REL np. T/7I lub wyższy model REL T/9I. To subwoofery, które świetnie sprawdzą się także w muzyce i będą w stanie prawidłowo nagłośnić Twój salon.
Wybrałeś bardzo podstawowy amplituner, chociaż z drugiej strony można do niego dobrać wzmacniacz zintegrowany, który będzie mógł pracować jako końcówką mocy (np. Hegel H80). Przemyśl jednak sprawę zastosowania bardzo dobrego amplitunera wielokanałowego np. marki Anthem. Już model MRX-310 ma wyjście pre-out nawet w konfiguracji 5.1, natomiast na plus na pewno wybitny przedwzmacniacz oraz niezwykle skuteczny system kalibracji akustyki pomieszczenia.
Jako kolumny zaproponowałbym na pewno polską konstrukcję Audio Academy Rhea, ewentualnie bardziej otwarte, dynamiczne Pylon Audio Diamond 28.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Twój zestaw jednak jest bardzo złożony, najlepiej byłoby porozmawiać telefonicznie i oczywiście odsłuchać poszczególne rozwiązania do czego namawiam i zapraszam serdecznie do naszego salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za komentarz, tak jak piszesz wzmacniacz będzie mi służył jako końcówka mocy. To co mi przeszkadza w amplitunerze, który proponujesz to brak bluetooth i wifi, co prawdą te funkcje będę miał w odtwarzaczu strumieniowym, ale przy ewentualnych roszadach w przyszłości może to mieć znaczenie.
Dlaczego proponujesz inny subwoofer i kolumny? Masz jakieś obiekcje do tych wybranych, czy po prostu te masz w ofercie?
W sprawie odsłuchu, rozumiem, że w grę wchodzą tylko Pabianice?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
przemyśl temat amplitunera bez funkcji sieciowych, przecież będziesz to miał w odtwarzaczu strumieniowym. Są także amplitunery Anthem z pełną funkcjonalnością sieciową, różnica cenowa jednak jest ogromna.
Na pewno nie proponuję innych kolumn ze względu na to, że mamy je na stanie. Mamy pełną ofertę Monitor Audio oraz Quadral. Po prostu moje propozycje są związane z Twoimi wymaganiami w kwestii muzyki. Są to jednak wyłącznie moje propozycje, sugestie, które najlepiej żebyś zweryfikował podczas odsłuchów.
Mamy w salonie ogromny asortyment sprzętu i kolumn, to wszystko nie jest wirtualne, tylko jest dostępne od ręki, są dwie sale odsłuchowe, które są do dyspozycji naszych gości. Zapraszam serdecznie do Pabianic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...