Skocz do zawartości

Kolumny CHARIO...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Toperz,

we wszystkich testach w których był wykonany pomiar częstotliwości (w każdym razie we wszystkich jakie czytałem) wychodziło dużo lepiej niż by wynikało z danych fabrycznych ! Więc naprawdę jest dobrze :-)

Zarówno u mnie w paru konfiguracjach (m.in. integra oraz dzielonka Cyrus, wysoka integra Sansui i jeszcze pare innych... ) jak i u kilku kolegów na lampach i nie tylko kolumny schodziły przyjemnie nisko. Dół pasma był zauważalnie lepszy niż w innych konstrukcjach o teoretycznym paśmie od 50 czy 55Hz.

Zakres cenowy sprzętu to od tysiąca z hakiem po kilka... kilkanaście tysięcy -aż po dwadzieścia kilka. No i wstydu nie było-a dokładniej było dobrze aż po "bardzo dobrze". Wiadomo, że są lepsze kolumny-ale niestety również droższe. 

U Ciebie będzie to grało z lampą-co tam masz na fotce w swoim avatarze?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

U Ciebie będzie to grało z lampą-co tam masz na fotce w swoim avatarze?

Tia.

 

1 godzinę temu, audiowit napisał:

1.Nie sluchałem Sonetto2.

2.Ale Ty chyba grasz na lampie z Sinusaudio?

Ad1. Żaluj😉

Ad2. Ano grasz, grasz.

Dzieki za odzew. Czyli poniżej ok. 50hz nie ma głuchej ciszy?

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Chario tej serii w przeciwienstwie do starszych są latwym obciażeniem dla lampy.

No właśnie, za Chario przemawia trochę wyższa skuteczność - 90db vs 87(sf sonetto)...i cena, he he.

Edytowano przez Toperz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Delphinusów w salonie audio (akustycznie przystosowana duża kubatura, pow. ok.20m2) z systemem Accuphase za pierdylion złotych.

Pasmo od pasa w górę super - wielobarwne, dociążone, naturalne, szczegółowe, aksamitne, piękne, a momentami wręcz zjawiskowe. Od pasa w dół kiepsko, w porywach do porażki i kaszany - męczliwy, podbity do nieprzytomności w okolicach 60-90 hz bas, buczący jednostajnie i dokuczliwie, wzbudzający się przy każdej nadarzającej się okazji; przy tym brak najniższych rejestrów (poniżej ok. 50hz praktycznie jest odcięcie); niższa średnica też jest poluzowana i zdudniona. Co ciekawe, zastosowany średnioniskotonowiec z długim skokiem na miękkiej gumie, zdaje się nie jest wcale zły, tylko zaaplikowany na pałę, bez pojęcia i pozostawiony bez jakiegokolwiek dampingu mechanicznego. Szkoda, bo reszta średnicy i góra są ujmujące; naprawdę duża klasa. Dla kogoś z zacięciem do modowania Delphinusy mogą stanowić materiał o dużym potencjale - "wystarczy" okiełznać to rozbijanie się dźwięków produkowanych przez woofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2019 o 02:01, Toperz napisał:

Posłuchałem Delphinusów w salonie audio (akustycznie przystosowana duża kubatura, pow. ok.20m2) z systemem Accuphase za pierdylion złotych.

A kolumny były porządnie wygrzane? To ta nowa seria w krakowskim salonie Nautilusa? Jakie Accu było podpięte (dzielonka w klasie A)?
Bo to trochę dziwne co opisałeś...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RoRo napisał:

A kolumny były porządnie wygrzane?

Nie dotykałem😉, ale to były wielokrotnie grane testówki, oczywiście stara wersja.

 

12 godzin temu, RoRo napisał:

Jakie Accu było podpięte (dzielonka w klasie A)?

Chyba tak - było duże i świecące; odtwarzacz dp750.

 

12 godzin temu, RoRo napisał:

Bo to trochę dziwne co opisałeś...

Jak odtwarzacze Accu mogę uznać za referencję; to za ich amplifikacją rzeczywiście nie przepadam; ale to nie we wzmaku leżał problem z dołem (no może częściowo tak).

No mają te chario ewidentne kłopoty z basem i tyle. Krzyczą o wytłumienie budy i przestrojenie basrefleksu.

Edytowano przez Toperz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Składam system (systemik) dla przyjaciela do sypialni 20m:

Jego wymagania to:

- do grania głownie z TV

- radio

- Bluetooth często, mniej Spotify, Tidal

- CD mniej ale warto by był

 

Jak na moje, skoro on che zaczynać z dobrym audio to nie może to być np Pianocraft (chyba że sama elektronika)

 

Z tego co ja znalazłem (all-in-one):

- Marantz MCR611

- Taga Harmony HTR-1000CD

 

Kolumny:

- Klipsch RF-51M

- Chario Reflex TERZA

 

Sam do końca nie jestem przekonany do allinone - ja wolę osobno.

Bywają rozsądne streamery z radiem? CD by się dobrało.

Chyba że kolumny aktywne - w stylu Dynaudio Xeo 4

 

Kasa - do 4k

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Serwus,

Chario Academy2.

Czego można się oo nich spodziewać? Czy ktoś w klubie posiada te monitory i może napisać jakie tam siedzą głośniki? 
Szukałem ale nie potrafię znaleźć… konkretnych i wiarygodnych informacji.

Wiem tylko, że Chario stosowało głośniki Scan Speak a później własne…

Pozdrawiam,

Edytowano przez Tadżitsu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 25.09.2019 o 02:01, Toperz napisał:

Posłuchałem Delphinusów w salonie audio (akustycznie przystosowana duża kubatura, pow. ok.20m2) z systemem Accuphase za pierdylion złotych.

Pasmo od pasa w górę super - wielobarwne, dociążone, naturalne, szczegółowe, aksamitne, piękne, a momentami wręcz zjawiskowe. Od pasa w dół kiepsko, w porywach do porażki i kaszany - męczliwy, podbity do nieprzytomności w okolicach 60-90 hz bas, buczący jednostajnie i dokuczliwie, wzbudzający się przy każdej nadarzającej się okazji; przy tym brak najniższych rejestrów (poniżej ok. 50hz praktycznie jest odcięcie); niższa średnica też jest poluzowana i zdudniona. Co ciekawe, zastosowany średnioniskotonowiec z długim skokiem na miękkiej gumie, zdaje się nie jest wcale zły, tylko zaaplikowany na pałę, bez pojęcia i pozostawiony bez jakiegokolwiek dampingu mechanicznego. Szkoda, bo reszta średnicy i góra są ujmujące; naprawdę duża klasa. Dla kogoś z zacięciem do modowania Delphinusy mogą stanowić materiał o dużym potencjale - "wystarczy" okiełznać to rozbijanie się dźwięków produkowanych przez woofer.

Miałem identyczne odczucia co do bazy Delphinusów po odsłuchu z lampa Cayin, Magnatami 780 i 900 oraz Marantzem (niski mod).

Bas ma tendencje do wzbudzania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...