Skocz do zawartości

Kolumny CHARIO...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Toperz,

we wszystkich testach w których był wykonany pomiar częstotliwości (w każdym razie we wszystkich jakie czytałem) wychodziło dużo lepiej niż by wynikało z danych fabrycznych ! Więc naprawdę jest dobrze :-)

Zarówno u mnie w paru konfiguracjach (m.in. integra oraz dzielonka Cyrus, wysoka integra Sansui i jeszcze pare innych... ) jak i u kilku kolegów na lampach i nie tylko kolumny schodziły przyjemnie nisko. Dół pasma był zauważalnie lepszy niż w innych konstrukcjach o teoretycznym paśmie od 50 czy 55Hz.

Zakres cenowy sprzętu to od tysiąca z hakiem po kilka... kilkanaście tysięcy -aż po dwadzieścia kilka. No i wstydu nie było-a dokładniej było dobrze aż po "bardzo dobrze". Wiadomo, że są lepsze kolumny-ale niestety również droższe. 

U Ciebie będzie to grało z lampą-co tam masz na fotce w swoim avatarze?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

U Ciebie będzie to grało z lampą-co tam masz na fotce w swoim avatarze?

Tia.

 

1 godzinę temu, audiowit napisał:

1.Nie sluchałem Sonetto2.

2.Ale Ty chyba grasz na lampie z Sinusaudio?

Ad1. Żaluj😉

Ad2. Ano grasz, grasz.

Dzieki za odzew. Czyli poniżej ok. 50hz nie ma głuchej ciszy?

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Chario tej serii w przeciwienstwie do starszych są latwym obciażeniem dla lampy.

No właśnie, za Chario przemawia trochę wyższa skuteczność - 90db vs 87(sf sonetto)...i cena, he he.

Edytowano przez Toperz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Delphinusów w salonie audio (akustycznie przystosowana duża kubatura, pow. ok.20m2) z systemem Accuphase za pierdylion złotych.

Pasmo od pasa w górę super - wielobarwne, dociążone, naturalne, szczegółowe, aksamitne, piękne, a momentami wręcz zjawiskowe. Od pasa w dół kiepsko, w porywach do porażki i kaszany - męczliwy, podbity do nieprzytomności w okolicach 60-90 hz bas, buczący jednostajnie i dokuczliwie, wzbudzający się przy każdej nadarzającej się okazji; przy tym brak najniższych rejestrów (poniżej ok. 50hz praktycznie jest odcięcie); niższa średnica też jest poluzowana i zdudniona. Co ciekawe, zastosowany średnioniskotonowiec z długim skokiem na miękkiej gumie, zdaje się nie jest wcale zły, tylko zaaplikowany na pałę, bez pojęcia i pozostawiony bez jakiegokolwiek dampingu mechanicznego. Szkoda, bo reszta średnicy i góra są ujmujące; naprawdę duża klasa. Dla kogoś z zacięciem do modowania Delphinusy mogą stanowić materiał o dużym potencjale - "wystarczy" okiełznać to rozbijanie się dźwięków produkowanych przez woofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2019 o 02:01, Toperz napisał:

Posłuchałem Delphinusów w salonie audio (akustycznie przystosowana duża kubatura, pow. ok.20m2) z systemem Accuphase za pierdylion złotych.

A kolumny były porządnie wygrzane? To ta nowa seria w krakowskim salonie Nautilusa? Jakie Accu było podpięte (dzielonka w klasie A)?
Bo to trochę dziwne co opisałeś...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RoRo napisał:

A kolumny były porządnie wygrzane?

Nie dotykałem😉, ale to były wielokrotnie grane testówki, oczywiście stara wersja.

 

12 godzin temu, RoRo napisał:

Jakie Accu było podpięte (dzielonka w klasie A)?

Chyba tak - było duże i świecące; odtwarzacz dp750.

 

12 godzin temu, RoRo napisał:

Bo to trochę dziwne co opisałeś...

Jak odtwarzacze Accu mogę uznać za referencję; to za ich amplifikacją rzeczywiście nie przepadam; ale to nie we wzmaku leżał problem z dołem (no może częściowo tak).

No mają te chario ewidentne kłopoty z basem i tyle. Krzyczą o wytłumienie budy i przestrojenie basrefleksu.

Edytowano przez Toperz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

Składam system (systemik) dla przyjaciela do sypialni 20m:

Jego wymagania to:

- do grania głownie z TV

- radio

- Bluetooth często, mniej Spotify, Tidal

- CD mniej ale warto by był

 

Jak na moje, skoro on che zaczynać z dobrym audio to nie może to być np Pianocraft (chyba że sama elektronika)

 

Z tego co ja znalazłem (all-in-one):

- Marantz MCR611

- Taga Harmony HTR-1000CD

 

Kolumny:

- Klipsch RF-51M

- Chario Reflex TERZA

 

Sam do końca nie jestem przekonany do allinone - ja wolę osobno.

Bywają rozsądne streamery z radiem? CD by się dobrało.

Chyba że kolumny aktywne - w stylu Dynaudio Xeo 4

 

Kasa - do 4k

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Serwus,

Chario Academy2.

Czego można się oo nich spodziewać? Czy ktoś w klubie posiada te monitory i może napisać jakie tam siedzą głośniki? 
Szukałem ale nie potrafię znaleźć… konkretnych i wiarygodnych informacji.

Wiem tylko, że Chario stosowało głośniki Scan Speak a później własne…

Pozdrawiam,

Edytowano przez Tadżitsu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 25.09.2019 o 02:01, Toperz napisał:

Posłuchałem Delphinusów w salonie audio (akustycznie przystosowana duża kubatura, pow. ok.20m2) z systemem Accuphase za pierdylion złotych.

Pasmo od pasa w górę super - wielobarwne, dociążone, naturalne, szczegółowe, aksamitne, piękne, a momentami wręcz zjawiskowe. Od pasa w dół kiepsko, w porywach do porażki i kaszany - męczliwy, podbity do nieprzytomności w okolicach 60-90 hz bas, buczący jednostajnie i dokuczliwie, wzbudzający się przy każdej nadarzającej się okazji; przy tym brak najniższych rejestrów (poniżej ok. 50hz praktycznie jest odcięcie); niższa średnica też jest poluzowana i zdudniona. Co ciekawe, zastosowany średnioniskotonowiec z długim skokiem na miękkiej gumie, zdaje się nie jest wcale zły, tylko zaaplikowany na pałę, bez pojęcia i pozostawiony bez jakiegokolwiek dampingu mechanicznego. Szkoda, bo reszta średnicy i góra są ujmujące; naprawdę duża klasa. Dla kogoś z zacięciem do modowania Delphinusy mogą stanowić materiał o dużym potencjale - "wystarczy" okiełznać to rozbijanie się dźwięków produkowanych przez woofer.

Miałem identyczne odczucia co do bazy Delphinusów po odsłuchu z lampa Cayin, Magnatami 780 i 900 oraz Marantzem (niski mod).

Bas ma tendencje do wzbudzania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...