Skocz do zawartości

ATOLL - czyli francuska robota


Recommended Posts

Dnia 15.04.2018 o 23:37, ssskorpionixxx napisał:

Cześć, zauważył ktoś w swoim in100se nierówna prace kanałów ? Jak odkręcam potencjometr od zera to przez chwilę, ok. godz. 7.30 prawa kolumna gra głośniej, im bardziej się odkręca,wszystko się wyrównuje. Wzmak nowy prosto z kartonu.

Cześć wzmacniaczy zrobiona na „tradycyjnych potencjometrach” może pochwalić się taką przypadłością. Wiem że niektórym udawało się wymienić taki wzmacniacz a inni machali na to ręką bo ystepowalo to tylko w bardzo małym zakresie na początku.

staralbym się wymienić. Wałcz o swoje to nie jest sprzęt który kosztuje „setzlotych”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jakie niedoskonałości ma IN200?

No chyba że masz na myśli jakieś szczególne połączenie sprzętowe w którym musisz coś zamaskować.

Według mnie to bardzo dobry i mocny wzmacniacz  xD No i czteroomowa impedancja kolumn nie jest dla niego przeszkodą. Spokojnie zagra z wieloma dobrymi kolumnami - również kilkukrotnie od niego droższymi.
Jeżeli chodzi o kolumny to słuchałem go w kilku konfiguracjach - m.in. na podłogówkach ADAM ze wstęgami na górze i nie miałem żadnych zastrzeżeń co do dźwięku. A ponieważ JETy mają wspólny rodowód ze wstęgami w ADAMach, więc takiego połączenia bym się nie bał.

Czytałeś poniższy test tych ELAC'ów w AUDIO ?
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2765-elac-fs-249-3

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasitto108 napisał:

Będę musiał udać się do dalekiego miasta, ze swoimi klockami, na odsłuchy.

Sprawdzenie "nauszne" zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej że każdy słyszy inaczej, a Ty możesz mieć inne oczekiwania co do dźwięku oraz możesz słuchać innej muzyki niż inni.
Tym bardziej że nadal nie napisałeś o jakie niedoskonałości Tobie chodzi.

Pozdrawiam
PS. Równie dobrze ATOLL może obnażyć niedoskonałości kolumn, a nie na odwrót B| Mimo że kosztuje mniej niż połowa nowych Elaców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wzmacniaczem ATOLL, to jest do kupienia w Warszawie w bardzo dobrym stanie czarny IN-100 SE z pewnego źródła (komplet z pilotem, papierami i kartonem). Sprzęt pochodzi z polskiej dystrybucji, jest w pełni sprawny i od nowości u jednego właściciela (z pewnych rąk - ale nie jest to mój wzmacniacz), choć już po gwarancji (dzięki temu cena jest rozsądna :D ). Więcej informacji na PW.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ,zastanawiam się nad kupnem Atoll in200se,będzie to grało z Kef r 300 i Raspberry ,Hifiberry dac+pro.Zalezy mi na dynamicznym dźwięku z dobra średnica i wyraźna góra.Mam takie pytanie czy to dobre połączenie według was?Jest oferta w internecie ale nie pasuje mi ten pilot.https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-atoll-in-200-CID99-IDv212S.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomaz75 napisał:

Witam ,zastanawiam się nad kupnem Atoll in200se,będzie to grało z Kef r 300 i Raspberry ,Hifiberry dac+pro.Zalezy mi na dynamicznym dźwięku z dobra średnica i wyraźna góra.Mam takie pytanie czy to dobre połączenie według was?Jest oferta w internecie ale nie pasuje mi ten pilot.https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-atoll-in-200-CID99-IDv212S.html

Ale to chyba in200 bez SE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

zakupiłem właśnie do denona x3500 wzmacniacz atoll in100se, który funkcjonować będzie jako końcówka mocy.

Teraz chciałbym wymienieć kolumny (kef c7 aktualnie), na takie w których odczuje większą poprawę. Jakie w cenie do 3-3,5tPLN używane byście doradzili?

Salon 35 mkw. sofa 3,2 m od telewizora. Muzyka rock, filmowa/symfoniczna, troche jazzu. Lubię cieplejsze brzmienie i szeroki, fajny środek i "mięsisty dół".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pod koniec roku firma ATOLL pokazała najnowszy (i najwyższy) model przetwornika: DAC-300. Po 3 wejścia optyczne i koaksjalne, jedno USB typu B do podłączenia komputera.

Nie wiedzieć czemu istnienia gniazda USB typu A firma nadal nie zauważa, więc pamięci przenośne lub dysk twardy możemy sobie włożyć jedynie w streamer Atolla (o innych rozwiązaniach nie będę pisał) albo w sprzęt innych firm.

Cena na stronie dystrybutora: 10.900 zł.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

W tej chwili AM200SE +ST200. +Mini PC Beelink bt3 z Tidal i foobar. 

Jeszcze gram na heco ale chce pójść w monitory, no ale to może uda się albo nie w tym roku. 

Nie mam sprecyzowanego nurtu muzycznego bo pop rock i muzyka rozrywkowa się wkradnie jak wpadnie w ucho, i jazzu trochę z damskim wokalem, stara elektronika depeche, kraftwerk, niecałe 18m2

Pozdrawiam 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...