Skocz do zawartości

ATOLL - czyli francuska robota


Recommended Posts

  • 7 months later...

Mam na testy Atoll in 100 Signature. Urządzenie głośno piszczy i buczy kiedy robi za końcówkę mocy. Nie da się przy tym siedzieć. 
Niezależnie od tego czy podpinam wzmaka pod listwę czy bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem, problem nie znika.

Wina serii, normalna sprawa, czy pechowy model?

 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2020 o 11:54, renoxd napisał:

Urządzenie głośno piszczy i buczy kiedy robi za końcówkę mocy.

Chodzi mi o piszczenie i buczenie z głośników oczywiście. Tak jakby w ogóle nie redukował szumów idących ze źródła. 
Gdy nie korzystam z Atolla jako końcówki a normalnie podpinam PC --> Topping --> Atoll po RCA do CD / DVD to przy poziomie głośności ustawionej 10 - 11, brudy robią się już słyszalne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

A w jakiej cenie szukasz kolumn - nowe czy używane?

Dystrybutor proponuje do Atolla np. kolumny Atohm. Model Sirocco 1.0 to podstawkowa, Sirocco 2.0 i 3.0 to trzygłośnikowe podłogówki.
Wyższa seria to GT, ale tu już ceny nowej pary przekraczają 10 tysięcy.

Można też spróbować np. z Audio Academy Hyperion (pojawiają się jako używki).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo napisał:

A w jakiej cenie szukasz kolumn - nowe czy używane?

Dystrybutor proponuje do Atolla np. kolumny Atohm. Model Sirocco 1.0 to podstawkowa, Sirocco 2.0 i 3.0 to trzygłośnikowe podłogówki.
Wyższa seria to GT, ale tu już ceny nowej pary przekraczają 10 tysięcy.

Można też spróbować np. z Audio Academy Hyperion (pojawiają się jako używki).

Pozdrawiam

Używane do 7k.

Ten Atohm widzę, że jest słabo dostępny. Może coś bardziej popularnego?

Zależy mi, żeby dało się je łatwo ustawić w salonie, bo nie jest dostosowany akustycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atolla 100se mam, Zensory słuchałem ale nie było to moje granie. Razem niestety nie miałem okazji. Fajnie zgrywał się Atoll z BW Preference 5.do rocka i metalu była genialna kombinacja. Z Quadralami Ascent 90 Le też jest super, ale to bardziej techniczne granie

Ogólnie Atoll to pierwszy wzmak który zagrał mi fajnie metal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2021 o 07:47, tsp napisał:

Ten Atohm widzę, że jest słabo dostępny. Może coś bardziej popularnego?

Zależy mi, żeby dało się je łatwo ustawić w salonie, bo nie jest dostosowany akustycznie.

Skoro jesteś z Warrszawy - to podjedź do dystrybutora czyli AudioForte (Rejtana 7/9) i porozmawiaj z panami. Najlepiej zadzwoń wcześniej i np. umów się na odsłuch IN200 Signature z Atohm Sirocco 3.0.

Napisałeś, że salon nie jest dostosowany akustycznie - a czy będziesz miał możliwość prawidłowo rozstawić kolumny? Bo jeśli mają być wciśnięte gdzieś w róg pokoju to może warto się zastanowić czy taki wydatek będzie miał sens. Masz gołą podłogę - czy jakiś dywan da się położyć w razie potrzeby?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem z AudioForte, być może pod koniec tygodnia uda się podjechać na odsłuch kolumn.

Duży dywan mam już w planach. Oprócz tego za jakiś czas grube zasłony za kolumnami i być może maskownica grzejnika.

Póki co nie bardzo mam pomysł na zmianę rozstawienia kolumn. Kształt salonu niezbyt sprzyja prawidłowemu rozstawieniu, czyli żeby obie kolumny miały te same odległości od ścian. Poza tym miejsce gdzie stoi TV jest trochę wymuszone przez gniazdko od kablówki, w ostateczności mógłbym go dać razem z kolumnami na ścianę po prawej.

salon.png
 

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymuszonego miejsca na TV - przecież bez problemu można dać dłuższy kabel (przedłużacz...) i wtedy postawić telewizor w innym miejscu.
Warto spróbować, jak zagrają kolumny ustawione na prawej ścianie - w sposób bliższy optymalnemu (dla jakości dźwięku).
Pytanie co z miejsce odsłuchowym - krzesło przy stole?

Czy będzie możliwość ustawienia TV na lewej ścianie - tam gdzie jest komoda, a stół dać przy prawej ścianie?
Warto będzie popróbować z różnymi ustawieniami kolumn. Na razie prowizorycznie - by usłyszeć różnicę.  A potem będziesz się dalej zastanawiał co z tym począć (i ewentualnie - sprytnie poprowadzić poprowadzić kabel z sygnałem telewizyjnym z gniazdka do TV).

Niestety sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: funkcjonalność pokoju i stan obecny - czy zmiany w ustawieniu i w jakim zakresie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cda 200 signature i sonus faber lumina 3.Granie bardzo muzykalne z dobra srednicą z lekko wyeksponowaną gorą ( ale nie jakoś krzykliwie i ostro) raczej  łagodnie ze wszystkimi detalami.Jesli chodzi o bas to tu już tak różowo nie jest, nie ze go nie ma, jest. Nie jest dominujący, schodzi nisko kiedy potrzeba ale jak chce posłuchać mocnych brzmień to zabieram klocka do salonu i wpinam pod klipsh 6000pr i wtedy kanapę mi przesówa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...