Skocz do zawartości

ATOLL - czyli francuska robota


Recommended Posts

Oto kilka fotek, niestety aparat z telefonu, więc jakość dość mizerna. Na fotkach widoczne zastępcze podstawki swojej produkcji. Kierowałem się jedynie wysokością umieszczenia kolumn (wysokość uszu).

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



w komplecie dostępne są dwie maskownice, jedna jak na zdjęciu, druga z odsłoniętymi membranami głośników
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w dobrej cenie DAC Atolla - tak mi się wydaje. Obawiam się, że jego cena będzie się utrzymywała. Od dawna nie można go kupić na rynku wtórnym (ogłoszenia, allegro). O przetworniku dobrze się pisze i mówi. Nie ma psalmów pochwalnych jak na temat np. Arcam rDAC, który przez jakiś czas był na topie ...
Tutaj krótka recenzja DAC-u Atolla
http://www.6moons.com/audioreviews/atoll2/atoll.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswajam się z dźwiękiem płynącym z Lynxów w systemie Atolla. Jest coraz lepiej. Pozycja Xavianów jest zagrożona.
Na dodatek DAC Atolla zasiliłem innym kablem. Zaaplikowałem Groneberga i przyniosło to znaczną poprawę w dyscyplinie i energii dźwięku. Na razie wiem, że jest inaczej niż przy podstawowym Furutechu, czy lepiej czas pokaże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Które Xaviany są zagrożone w porównaniu do Chario?

Pierwszy post w tym wątku icon_smile.gif XN125ES

Cytat

Coś o dac Atolla dla zainteresowanych:
https://stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1393-atoll-hd100

Już jest parę (czyli dwa) lat na rynku-ale jest pozycjonowamy bardziej jako wzmacniacz słuchawkowy i preamp. Wystarczy dołożyć do niego końcówkę mocy i możemy złożyć wysokiej klasy zestaw stereo w formacie midi.
Zwykły (tzn.poprawiony) DAC100SE jest typowym DAC'em i ma większą ilość wejść cyfrowych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten to wersja nowsza, jest możliwość sterowania pilotem systemowym dostarczonym ze wzmacniaczem.

To nie żadna fanaberia. W latach 80-90 wzmacniaczy niektórych firm były wyposażane w takie zaślepki na gniazda RCA, aby jak napisałeś chronić nie używane gniazda.
Możesz napisać, gdzie je kupiłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... polecam się gorąco. Skontaktujemy się może w tej sprawie mailowo lub telefonicznie.


No tak... Trzeba przecież ustalić na przykład warunki pocztowe, bo jak wyślę InPostem to raczej się nie doczekasz przesyłki, jak ja nie mogę się doczekać płyt wysłanych poleconym, a firmowanym tą nieszczęsną pocztą. Dziś zużyłem 7 zł 40 groszy na telefony bezowocne, które miały wyjaśnić gdzie podziewa się moja paczka. Niestety, poza wstępną treścią, że rozmowa jest rejestrowana żaden konsultant się nie zgłosił. Na składaną reklamację drogą mailową też nie otrzymałem odpowiedzi. Nie dość, że nie mam paczki poleconej to i nie mam gdzie dochodzić swoich praw....
Tak więc w efekcie poczta tańsza jest droższą i na dokładkę nieodpowiedzialną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson dzięki za ofertę. icon_biggrin.gif Ustaliłem już z Wpszoniakiem przesyłkę. Jakby coś będę miał na uwadze.
Pozdrawiam

A tak przy okazji - DAC Atolla osiąga powoli swoje właściwe brzmienie. Dźwięk przez przetwornik stał się bardziej nasycony i dynamiczny. Bas się wyrównał, nie robi już wrażenia ospałości. Bardzo ciekawie współpracuje z nim odtwarzacz Pioneer DV-LX50, który jako DVD sam w sobie ma świetnie dopracowany tor audio, jednak przez Atolla dźwięk jest jeszcze bardziej nasycony, przestrzenny. icon_smile.gif
Z dużą przyjemnością ogląda się i słucha obecnie koncerty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll gra u mnie około 10 - 12h dziennie (z rana żonka włącza i zaczęła słuchać muzy). Muszę przyznać, że z tym wygrzewaniem sądziłam, że to fanaberie audiofilów, jednakże nie wiem, czy to mi się słuch wyostrzył i przyzwyczaił do brzmienia i teraz wyłapuje to na co wcześniej nie zwracałem uwagi, czy to delikatna zmiana brzmienia, ale wydaje mi się, że dźwięk robi się jeszcze bardziej uporządkowany, niskie tony dalej na bardzo dobrym poziomie. Jednakże najbardziej zauważam różnice w szczegółowości oddawania wybrzmień instrumentów, pojawiły się takie "smaczki" dźwięków. No kolumny mam odsunięte od tylnej ściany tylko ok 25-30 cm. Na razie więcej nie wyciągnę ich.

W przyszłości planuję wykonać ustroje akustyczne przynajmniej na ścianę za moimi plecami (dyfuzor Skyline).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54 powiedz czy jak wybierałeś DAC porównywałeś Atolla z jakimiś innymi, czy po prostu zakup oparty był na tym, że to jedna linia ? Poczytałem trochę na zagranicznych portalach o DAC Atoll, nie ma tego dużo, jednakże opinie ma bardzo pozytywne.

Spłacę delikatną pożyczkę kumplowi i zaczynam odkładać na DAC. Atoll jest na pewno w ścisłej czołówce. Spotkałem się z opinią, że kość przetwornika montowana w DAC'ach to nie najważniejsza rzecz, jednakże ważna. Atoll bebechy ponoć ma wysokiej klasy i bardzo dobre zasilanie jak na sprzęt tego przedziłu cenowego. Jak ten DAC sprawuje się po USB ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna do celów współpracy z transportami i cedekami używałem świetny DAC polskiej firmy mrElektronik. W mojej ocenie DAC, który kosztował wówczas ok. 1tys. zł, mógł konkurować z przetwornikami do 2 tys. zł. Testowałem też DAC Perpetua P-3A.
Mam też drugi DAC Xindac 9, w porównaniu, z którym Atoll, mimo że dużo tańszy spisuje się w moje ocenie świetnie, szczególnie w zestawie z IN200 i CD100 Atolla.
Ponadto miałem styczność w czasie licznych wizyt w salonie AudioForte z DAC-iem Atolla z jego pierwszą wersją, co mnie przekonało do zakupienia tego przetwornika.
Nie testowałem mojego DAC-a po złączu USB, przede wszystkim z tego powodu, że nie mam takiej potrzeby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...