Skocz do zawartości

ATOLL - czyli francuska robota


Recommended Posts

Tez uzywam Dac Fiio D3.
Tv - fiio - denon 1500ae - Heco ms 1000

Na tv po dlna odtwarzam czasem filmy, ale wiekszosc to vod, tvn player, ipla, piosenki i filmy z youtuba. (Seanse robie w salce)

Czy uwazasz ze zmiana DAC na DacMagic100 cos wniesie do systemu? Warto zainwestowac? Te 600 zl? Czy w tym przypadku nie odczuje roznicy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo2 przeczytaj post 95, w moim przypadku (na Atoll'u) zmiana była bardzo duża, przy tańszym systemie opartym na Denon'ie i Concept 6 zmiana również była, jednakże mniej spektakularna, aczkolwiek dość dobrze zauważalna i zdecydowanie także na plus.
Przede wszystkim zmieniła się detaliczność oraz niskie tony nabrały kultury. W sumie każde pasmo dźwięku nabrało kultury. Jakość wybrzmień się poprawiła oraz doszło mikrodetali.

W mojej opinii na pewno warto, jednakże ja poluję na coś pokroju ATOLL DAC 100se
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale miejmy Panowie na uwadze jeden fakt.
Co innego kiedy dac jest podpięty po optyku do TV jako źródło, a co innego kiedy dac jest podpięty do komputera przez usb , a do tego kiedy na komputerze mamy wszystko pięknie skonfigurowane (czyt. bitperfect, asio, foobar).

W połączeniu z komputerem uzyskamy lepszy dźwięk niż z Tv, także zmiana w przypadku jak u kolei Lolo2 będzie miała mniejszy wpływ na brzmienie (choć jak najbardziej wyraźny), niż jak u kolegi Simson, który domyślam się , że miał podłączonego tego Dac'a Ca magic 100 do komputera właśnie za pomocą portu usb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niechcacy trafilem na ten post i twoja opinie i dlatego napisalem...

Tylko ty zawne robiles odsluchy i porownania na plikach o wysokiej rozdzielczosci. Ja natomiast zastanawiam sie czy warto wymieniac, gdy ktos oglada TV (naziemna, vod, tvn player i ipla, oraz slucha muzyki z Youtuba.

Ten zestaw stereo tylko do tego mi sluzy. icon_smile.gif Nie ogladam na nim filmow bluray i nie slucham muzyki we flac.

Ps.
Note byl pierwszy z odpowiedzia i trafnie zrozumial o co mi chodzi. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestuje jednak w jakis sieciowiec Denona do kometu i wtedy tidala bede mogl puszczac z iphona po airplay, albo z androida po dlna.

To chyba lepsze i praktyczniejsze rozwiazanie.
Czy powyzsze rozwiazanie dobsluchania tidala mozna juz nazwac rasowym stereo czy jeszcze z tym daleko?

Bo teraz abonament przedluzalem na telefon (wierny androidowy) wybralem pierwszy raz w zyciu Iphona aby sluzyl tylko iwylacznie do puszczania muzyki z tidala po airplay.


Widzialem ze CA ma jakies stacje dokujace dla iphonow ale chyba szkoda kasy. Stacja z 800zl i dac 600zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson,
ponieważ szukasz DACa i CDka, to może zainteresujesz się używanym CD 100SE2 z wbudowanym DACem (optyk + koaxial +USB) od pierwszego właściciela.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/46/240137.php
o ile oczywiście wystarczą Tobie pojedyńcze wejścia cyfrowe...
"Trochę" to kosztuje, ale jest to aktualnie najnowszy model "setki", sprzęt od 1 właściciela kupiony u dystrybutora, z pilotem, kompletem papierów i kartonem... A tyle kosztuje nowa "goła" osiemdziesiątka (przy okazji: to oczywiście nie jest moje ogłoszenie).

Dla informacji (albo przypomnienia): moduł cyfrowego DACa można włożyć tylko do najnowszych modeli CDków - z oznaczeniem "SE2". Aktualnie kosztuje 950zł u dystrybutora ATOLLa w Polsce.
http://www.audioforte.com.pl/node/3841?pro...mp;cat_sub=1112

Pozdrawiam
PS. Jakby ktoś nie zauważył - to jest wątek poświęcony produktom firmy ATOLL...albo połączeniu ATOLLa z produktami innych firm!!!
Simson podłączał różne przetworniki do swojego IN100, ale kolejne tematy są już mniej związane z głównym wątkiem więc powinny się znaleźć w innym temacie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja, jednakże nie na tą chwilę jeszcze dla mnie. Zakup planuję finalizować około kwietnia. Cena spora, jednakże może uda się coś do tego czasu odłożyć. Wejście cyfrowe starczyłoby jedno, ale usb to priorytet. Widzę, że owy moduł też je posiada. Tak, to bardzo ciekawa i godna rozważenia propozycja. Szkoda jedynie, że pojawia się za wcześnie.

Tak czy inaczej podziękowania za informacje RoRo.
Tak, temat trochę zboczył. Powiem tylko, że przy teście Dac Magic 100 z Atoll'em i z usb i z optycznego różnice były znaczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Aby nie pozostawiać niezałatwionych spraw na następny rok wspomnę, że w połowie grudnia br. trafił do mnie transport w postaci Atoll DR200se2.

Oczywiście, jak zwykle, dzięki uprzejmości Panów z Audio Forte mogłem spokojnie testować urządzenie. Transport oczywiście był prosto z pudełka, nie wygrzany. Choć myślę, że nadal nie osiągnął ostatecznego pułapu swoich możliwości. Mimo tego decyzję o tym, że zostanie podjąłem po ok. 3-4 dniach.
Oczywiście transport współpracuje ze wzmacniaczem IN200 za pośrednictwem Atoll DAC100SE.

Swoje wrażenia spróbuję opisać w następnym odcinku. Nadmienię może jedynie, że DR200 i DAC100 tworzą świetny tandem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54,
Faktycznie Twój DR200 to pięknie grająca maszyna!

Swoją drogą to fajnie by było kiedyś porównać kartę DACa wkładaną jako opcja do wersji SE odtwarzaczy z DAC100...

Pozdrawiam
PS. Swoją drogą to IN300 już zawitał w polskich cennikach. 150W przy 8 omach icon_razz.gif
DAC i XLRy na pokładzie... oraz Bluetooth.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy to, że IN300 jest już w sprzedaży. Wzmacniacz zapowiadał się dobrze już w fazie przed sprzedażowych prezentacji m.in. na wystawie w Monachium. Jest też bogato wyposażony, o czym już wspominaliśmy. Ciekaw jestem pierwszych testów. Zapewne będzie w sprzedaży w Audio Forte. Może warto uśmiechnąć się do Panów z AF w sprawie ewentualnego odsłuchu wzmacniacza.

DSC01446.jpg



Jak widać na zdjęciach przedstawia się skromnie. Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy ta sama skromna, ascetyczna, choć solidna obudowa.

Warto też przypomnieć, pisząc o IN300, że od jakieś czasu (od ok. 2-3 lat) w sprzedaży jest przedwzmacniacz firmy Atoll PR 300 - pracujący w klasie A, konstrukcja dual -mono, zasilanie 170 VA, wejście by-pass. Pisał już o nim wcześniej RoRo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję zakupu i oby cieszył jak najdłużej, także czekam na opisy wrażeń. Mi osobiście produkty Atoll'a podobają się, ta minimalistyka, zaś w środku potwór. In 300 wygląda bardzo niepozornie, jednakże moc oraz 15kg wrażenie musi zrobić. Rok 2017 więc i ja powoli przymierzam się do tuningu zestawu in100se. Nie wiem czy jest sens trochę poczekać, gdyż mam jakieś dziwne przeczucie, że Atoll w ślad za nowym in300 wypuści niebawem następcę Dac'a 100SE lub go podrasuje (ewentualnie da obudowę temu z in 300, co z ekonomicznego punktu widzenia byłoby ruchem na pewno wartym rozważenia). Kilka lat przetwornik (dac100se) na rynku już jest, więc chyba najwyższa pora na coś pomiędzy DAC 100SE, a DAC 200.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson firma Atoll potrafi zaskoczyć swoich sympatyków, czego dowodem jest Atoll IN300. Trudno powiedzieć, czy w najbliższym czasie pojawi się kolejna wersja DAC-a. Nie pozostaje nic innego jak śledzić stronę firmy.

Na opisy wrażeń czas przyjdzie. Na początek parę słów o odtwarzaczu a głównie jego budowie.
DR 200 produkowany jest od 2105 roku. Wyglądem nie wiele różni się od odtwarzaczy firmy Atoll. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do skromnej w wyglądzie obudowy odtwarzaczy Atolla. Moja wersja jest już kolejną wersją tego urządzenia.
Odtwarzacz zbudowany jest solidnie. Panel przedni to pięknie frezowany płat aluminium o grubości 8mm. Obudowa zbudowana jest ze specjalnego stopu aluminium, który tłumi zakłócające rezonanse, (absorbuje wstrząsy). Podstawa odtwarzacza, spód zabezpieczona jest specjalną ramą chroniącą przed pasożytniczymi drganiami. Zaopatrzona jest też w 4 solidne gumowe nóżki. Na pokładzie urządzenia mamy transport TEAC. Mechanizm napędowy i cyfrowe elementy sterujące (to znaczy elektronika) mają osobne zasilanie. Odtwarzacz wyposażony jest w transformator 30 VA i 24 kondensatory 800μF. DR200 posiada standardowe funkcje, charakterystyczne dla CD tej firmy. Dodatkowo posiada funkcję odczytu płyt nagranych z CD Text-em. Bez problemu radzi sobie odczytem informacji dotyczących tytułu utworu i wykonawcy. Na uwagę zasługuje bardzo cicho i miękko działający mechanizm zamykania szuflady transportu.
Z tyłu odtwarzacza znajduje się koncentryczne wyjście cyfrowe SPDIF w izolacji teflonowej.
DR200 waży ok. 7 kg, więc nie jest lekki.
Na uwagę zasługuje też, to że urządzenie wyposażone jest w seryjnego pilota, którym można obsługiwać wszystkie urządzenia firmy Atoll.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść pierwszych wrażeń.
W krótkim czasie po włączeniu DR200 do systemu, mimo że odtwarzacz nie był jeszcze wygrzany dało się zauważyć, że tworzy on z DAC-100 spójną całość. Tak jakby urządzenia zostały stworzone do współpracy ze sobą. Zresztą zapewne taki był zamysł konstruktorów firmy Atoll. Po kilku dniach słuchania różnego materiału muzycznego przekonałem się, że dokonałem właściwego wyboru. Transport i przetwornik zaczęły prezentować przekaz dojrzały, bogaty w szczegóły, a jednocześnie „mięsisty” i zrównoważony. Gdybym miał porównywać DR200 i CD 100 w roli transportu, to ten pierwszy prezentuje bogatszą paletę barw, szczególnie w zakresie średnich tonów, bardziej rozbudowaną strukturę niskich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko pozazdrościć icon_wink.gif
Właśnie temu ten DAC jest i moim faworytem, bo biorę pod uwagę to co napisałeś, że produkty Atoll'a zapewne pasują do siebie i wzajemnie się uzupełniają. Opowiedz może coś więcej o transporcie? Mam na myśli głównie to co można zamontować w miejsce tylnej odkręcanej płytki? Chyba, że ona nie jest demontowana ? ....bezpieczniki? jakiś układ szybkiego dostępu? nie mam pojęcia po co ona tam się znajduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson też mnie to zaintrygowało.W nawale różnych zajęć przed Świętami nie miałem czasu, aby ustalić w jakim celu zamontowano odkręcaną płytkę w tylnej obudowie DR200. Ostatnio szukałem na to odpowiedzi na stronach firmy Atoll, ale nie znalazłem. Nie chciałbym spekulować. W najbliższym czasie skontaktuję się z Audio Forte w tej sprawie.
Może dodam, że jedyna wadą DR jest to, że ma tylko wyjście cyfrowe coaxial, nie ma wyjścia optycznego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak belfer54, może to dziwić. Jednakże z praktyki dobrze wiesz, że korzysta się tylko z jednego - wybranego. Raz podepniesz i poza ewentualną wymianą okablowania tam raczej się nie gmera. Według mnie coaxial gorszym wyjściem niż optyk nie jest, więc konstruktorzy w sumie logicznie pomyśleli. Nie chcieli generować dodatkowych kosztów kolejnym wyjściem, a znając ich klasę zapewne skupili się solidnie nad tym jednym. Zapewne można odczuć brak wyjścia analogowego, ale montując przetwornik dobrej klasy cena poszybowała by znacznie wyżej. Atoll, z tego co czytam, cen sprzętów nie zawyża, więc podejrzewam, że ten transport musi być mega konstrukcją. Nie dorzucili zbędnych wyjść, przetworników itp -jak dla mnie zbędnych rzeczy, które tylko generują koszty, zaś sprzęt do tanich nie należy i w ciemno śmiem twierdzić, że jakością zapewne przewyższa większość urządzeń w zbliżonej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Simson ja też nie uważam tego za wadę. Jedynie trochę mnie zaskoczyło, że firma odtwarzacz CD wyposażyła w dwa wyjścia a transport w jedno.



A dla mnie jednak tak dobry i wysoki model powinien mieć nie tylko optyka o koaksjala, ale również AES/EBU !

Pozdrawiam
PS. Przy okazji: znajomy ma czarny wzmacniacz ATOLL IN100 w idealnym stanie (pełen komplet kupiony u dystrybutora), jeżeli ktoś ma srebrny i chciałby się wymienić na czarny to proszę o info, przekażę kontakt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...