Skocz do zawartości

ATOLL - czyli francuska robota


Recommended Posts

  • 5 months later...

1. Topping DX3 Pro+ lub Fiio BTA30 Pro jako DAC/preamp

2. Atoll MA100 jako końcówka

Rozważałem też (między innymi) 2 razy droższego Atolla IN50, ale sobie pomyślałem, że skoro w/w DACi mają regulację głośności to sama końcówka powinna mi wystarczyć. No i jest tańsza. Co sądzicie o takiej kombinacji? Gdybyście mieli do wyboru MA100 + kolumny do 6k albo AM100/IN50 (albo coś nieatollowego, np. Audiolab 6000A, Musical Fidelity Ms2i) + kolumny do 4k lub to czy wybralibyście MA100 czy raczej tę drugą opcję?

W ogóle w dobie dużego wyboru DACów z regulacją głośności trochę dziwi mnie mały wybór końcówek mocy, ale to już trochę offtop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 25.04.2016 o 17:55, Belfer54 napisał:

Simson jeszcze raz gratuluję Atolla. Poczekaj jak się dobrze wygrzeje to pokaże jeszcze więcej na co go stać. /uploads/emoticons/icon_smile.gif
Kabelki do Atolla, to kolejna zabawa. Zarówno sygnałowe, głośniowe jak i sieciówka odpowiednio dobrane mają zdecydowany wpływ na dźwięk.
Moim zdaniem IN100 w tej klasie cenowej to rewelacja. Zanim kupiłem IN200 miałem styczność z setką przy okazji wizyt i odsłuchów w salonie AudioForte. Zawsze mnie ten wzmacniacz zadziwiał swoimi możliwościami.

Jakie poleciłbyś kable:Zarówno sygnałowe, głośniowe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Na tegorocznym AVA można posłuchać i obejrzeć jubileuszowe nowości serii 300 (w ofercie dystrybutora ATOLLa-firmy Audio Forte, Radisson Blue-Sobieski, pok. 515): streamer ST300 oraz stereofoniczny końcówki mocy AM300 (zestawione jako monobloki). 

Grają z kolumnami Equilibrium Evolta S i okablowanien Enerr.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

Dziwne bo brzmienie jest raczej spokojne, aczkolwiek nowych sybilantów pojawiło się sporo, dziiiwne..

Każda integra Atolla gra lepiej w roli końcówki mocy, jak masz jakiś dobry DAC z funkcją pre, to warto wypróbować.

Miałem na stanie też IN300 i również lepiej sprawdzał się w roli końcówki.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 11.11.2022 o 11:04, marcinmarcin napisał:

Nie miałem cd100, ale do tej pory nie znalazlem 2 takiego klocka który by tak jak in100se do przodu ustawiał środek 👍

z ciekawosci.. co w tym fajnego? myslę nad zakupem in100se, teraz mam Yamaha as701. nie wiem czego sie spodziewac , brakuje mi średnicy ..ale nie wiem czy basu i góry w in100se nie bedzie mało.. niby to klasa wyzej ale

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

I BMNy pewnie masz przesłuchane też 

W UK ich nie ma w sprzedaży, a na forach piszą że "dają" basem.

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

I co z tego wykresu, każdy wzmacniacz ma w teorii płaską charakterystykę. A tak naprawdę słyszysz ze gra Vką... 

Dobrze że kolumny nie mają na to wpływu.

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

Atolle też masz ogarnięte ? 

Sam napisałeś, że Atoll daje średnicą. I jeżeli BMN grają "V", to wypadkowo masz płasko.

A ponieważ Yamaha gra równo, to w połączeniu z BMN, masz "V".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem że miałem płasko 😳 gdzie ?

Rozumiem że Atolla nie słuchałeś ? Bo ja miałem in100/in200/am200

Na forach to różne rzeczy piszą , nie słuchałeś  to daj sobie spokój i nie wprowadzaj ludzi w błąd .  Pzdr 

 

1 godzinę temu, dorsz napisał:

W UK ich nie ma w sprzedaży, a na forach piszą że "dają" basem.

Dobrze że kolumny nie mają na to wpływu.

Sam napisałeś, że Atoll daje średnicą. I jeżeli BMN grają "V", to wypadkowo masz płasko.

A ponieważ Yamaha gra równo, to w połączeniu z BMN, masz "V".

Utwierdziłeś mnie że pieprzysz  🤦 myślałem że to późna pora albo oblewałes remis z Meksykiem  ale nie . 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Płaską to można mieć klatkę 🙂

Oj, nie tylko 😉

red.jpg

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Ale ja nie pisałem że miałem płasko 😳 gdzie ?

Rozumiem że Atolla nie słuchałeś ? Bo ja miałem in100/in200/am200

Na forach to różne rzeczy piszą , nie słuchałeś  to daj sobie spokój i nie wprowadzaj ludzi w błąd .  

No to nie gadaj głupot że Yamaha gra V-ką.

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Utwierdziłeś mnie że pieprzysz  🤦 myślałem że to późna pora albo oblewałes remis z Meksykiem  ale nie . 

Nie bądź niekulturalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...