Skocz do zawartości

używane stereo, pokój 30m2, budżet 3 - 3,5k


Windu

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym zakupić używane sprzęt do salonu. W skład zestawu miałoby wchodzić: wzmacniacz/CD/tuner + kolumny. Słucham różnych gatunków muzycznych więc zależy mi na uniwersalności zestawu. Moim ulubionym gatunkiem jest reggae i dobrze by było gdyby bas był szczególnie dobrze wyeksponowany. Zastanawiałem się nad zestawem:

- NAD C-315 BEE
- TUNER NAD 412
- NAD C - 515 BEE
- TANNOY MERCURY V4

Bardzo proszę o opinię na temat powyższego oraz ewentualne propozycje innego sprzętu.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wielkości Twojego pokoju. Szkoda, że nie poczytałeś innych wątków i nie napisałeś więcej o swoich oczekiwaniach, preferencjach, o tym co masz, czy czego słuchałeś. Co Ci się podobało a co nie? Słowem o dźwięku jaki chcesz uzyskać.
Same niskie tony, to tylko część pasma. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że najwięcej w muzyce jednak dzieje się w średnicy.
Inaczej zostaje samo bum, cyk, cyk (tak z grubsza, skrótowo i fonetycznie icon_wink.gif )

Oszczędziłbyś nam wypytywania po raz kolejny o różne sprawy, które są jednak bardzo ważne.
Samo polecenie czegoś "od czapy", wyrwane z kontekstu, czy raczej na żadnym kontekście nie oparte może być równie dobrze trafne jak i chybione.
Bo ja sobie mogę coś wyobrazić, co niekoniecznie jest związane z rzeczywistością. Twoją icon_idea.gif

Dajmy na to napiszę. Lepsze w tej mierze byłyby wzmacniacze Xindak A-06 (świetne, duże i nierozwlekłe niskie tony) lub Audiolab 8000S (niskie tony mocne, rytmiczne, szybkie).
Kolumny też pewnie znalazłyby się lepsze. Jakie... ? icon_rolleyes.gif No właśnie.

NADa z Tannoy'ami bym raczej nie łączył. Nie do reggae.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość pokoju podałem w temacie - 30m2 a dokładniej 5x6 m. W kolekcji mam ponad 600 płyt i trudno je zakwalifikować do jakiegoś jednego nurtu muzycznego dlatego napisałem że chciałbym zestaw który gra w miarę uniwersalnie. Lubię ciepłe mocne i żywe brzmienie. Jeżeli Tannoy nie zagra z tym zestawem za dobrze to jakie kolumny byś polecił? a może ten zestawik sobie darować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście. Powierzchnia pokoju jest w tytule.
Jeśli lubisz takie granie jak piszesz, to z kolumnami Tannoy V 4 proponowałbym wyżej polecany wzmacniacz Xindak A 06 albo jeśli ma być jeszcze cieplej i muzykalniej Advance Acoustic MAP 105. Ten drugi utemperowałby nieco ostre wysokie tony V 4.
Albo może lepiej, uwzględniając wszystkie wymienione wzmacniacze, poszukać innych kolumn.
Na przykład Dali 400 lub 450. A jeśli ma jeszcze żywiej grać, to ESA Vivace lub Audio Academy Phoebe.

Oczywiście skupiłbym się na kolumnach i wzmacniaczu. Na CD i tuner wydałbym tu najmniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...