Skocz do zawartości

Średniej klasy sprzęt


daydreamer89

Recommended Posts

Cześć,

Temat jakich wiele, ale poszukuję możliwie precyzyjnej odpowiedzi także zakładam nowy wątek.
Jestem laikiem w temacie audio i przymierzam się do skompletowania średniej klasy zestawu audio stereo
do pokoju 30m2. Sprzęt ma służyć głównie do odtwarzania muzyki, drugorzędnie do podłączenia do telewizora/dvd.

Podstawowe wymagania:
-dobrej jakości, głęboki, dynamiczny i czysty dźwięk (głośniki kolumnowe)
-podłączenie do telewizora
-możliwość połączenia z urządzeniami poprzez Bluetooth
-cena całości 3 - 5tys.

Preferencje brzmieniowe to ciepły głęboki bas jak i średnie tony. Muzyka to głównie rock, blues, soul.

Mam na oku używany amplituner kina domowego
http://europe.yamaha.com/en/products/audio...__g/?mode=model
Natomiast krążą opinie, że sprzęt do kina domowego nie do końca sprawdza się w sytuacji kiedy używa się go do
muzyki-czy to prawda? W związku z tym to jedna z opcji + kolumny + odbiornik bluetooth.

Druga opcja to inny zestaw wzmacniacza+kolumny+odbiornik bluetooth+ opcjonalnie subwoofer.
I tutaj pojawia się moje pytanie, czym się kierować? Jaka powinna być moc wyjściowa na głośnik,
jakie głośniki? Czy subwoofer jest konieczny czy wystarczą kolumny z wbudowanymi głośnikami wysoko, średnio i nisko tonowymi?
Macie jakieś sprawdzone zestawy?

Jest jeszcze trzecia opcja pt głośniki z wbudowanym wzmacniaczem i funkcją bluetooth, co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na dobrym zestawie stereo, zbudowałbym go na bazie jednego z amplitunerów sieciowych stereo (to znacznie lepsze rozwiązanie niż amplituner wielokanałowy pod względem jakości dźwięku) oraz odpowiednich kolumn.
Spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N602. To dwa bardzo mocne, wydajne i w pełni wyposażone urządzenia z pełną funkcjonalnością sieciową.
W kwestii kolumn proponowałbym zestaw Audio Pro Black Diamond V3 lub polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. Obydwie konfiguracje zapewnią Ci świetną dynamikę, szybkość i przestrzeń.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do kina (amplituner kinowy) to sprzęt do kina, inne przeznaczenie.
Trochę tak jakbyś liczył na mocne doznania z jazdy samochodem, a kupił auto dostawcze, opowiadając potem jakiego to ma kopa i jak się prowadzi;). Tematów są setki na forum.
Również czemu amplituner słabo gra muzykę i jest faktycznie słaby, brzmienie ma sporo niedostatków.
Owszem może KD zagrać dynamicznie ale taki zestaw kd musiałby kosztować z 3 razy więcej niż planujesz obecnie.
Amplituner z linka to słaby i przede wszytkim mało wydajny amplituner kinowy do niedużego pokoju ( <20m) i niedużych kolumn i dźwięk byłby i tak ani dobrej jakości ani dynamiczny.
Najlepiej jak lubisz technologie to taką stereofoniczną Yamahę rn 602 i np. JBL studio 290, Quantumy, duże Klipsche i masz dobrej jakości, dynamiczny system za niewiele ponad 5tys.
Lub klasyczny wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy plus dobre kolumny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 50 metrów kwadratowych, to duże wyzwanie. I pozornie spora suma 5 kzł może okazać się niewystarczająca jeśli masz pewne wymagania co do dźwięku, chciałbyś, by dobrze zagrało. A także miało przyzwoitą funkcjonalność.

Dlatego w miarę możliwości proponuję poszukać sprzętu używanego. Tu masz dobrą jakość w dobrej cenie.
Najtrudniej będzie z odtwarzaczem sieciowym. Bo to "wynalazek" stosunkowo nowy i jeśli nawet kupisz używany, to jego cena będzie dość wysoka.
Zazwyczaj kompletowanie zestawu stereo rozpoczyna się od kolumn i wzmacniacza. Amplitunek KD sobie odpuść, bo to nie jest sprzęt do odtwarzania muzyki w stereo. Dobry ampli KD by zagrał na podobnym poziomie co wzmacniacz stereo musi kosztować 3 - 4 razy więcej.

Tym razem ze względów, które opisałem najpierw polecam poszukać odtwarzacza sieciowego.
Później kolumny, wzmacniacz, odbiornik BT.
W stereo subwoofer jest na ogół niepotrzebny, jeśli dobrze dobierzesz kolumny. Zresztą jakby brakowało masy niskich tonów zawsze można takowy dokupić. Ale zważ, że to nie będzie tani zakup, ponieważ dobry sub sporo kosztuje. Inaczej będzie tanie bbbuuuummmm icon_mrgreen.gif

Co do różnych "kombajnów", to pamiętaj, że stare przysłowie mówi. "Jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę do niczego" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę budzet i dość spore pomieszczenie polecał wybór Onkyo 8150 wraz z kolumnami Klipsch R28F. Amplituner wyposażony w komplet najnowszej technologi BT, Wifi, DSD i do tego kolumny które grają bardzo dybamicznie. Są dostosowane do wiekszych pomieszczeń i nie wymagają od wzmacniacza aby był demonem mocy.

Całość sprosta oczekiwaniom.

W razie pytań, wycen lub sprawdzenia sprzętu u Ciebie zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinie i konkretne sugestie!

Mając je na uwadze, wybieram opcję stereo 2.0 lub 2.1. Dodatkowo układ mebli w pokoju jest taki, że
dźwięk będzie się rozchodził wzdłuż krótszego boku co powoduje, że zazwyczaj odległość słuchacza od głośników to ok 2,5m.
Dodatkowo technologia AirPlay zamiast bluetooth też jak najbardziej wchodzi w grę

Wobec tego mam na oku taki zestaw:

- amplituner Yamaha R-N500 http://www.q21.pl/yamaha-r-n500.html
- głośniki podstawkowe http://www.tophifi.pl/685-s2.html
- subwoofer http://www.jamo.com.pl/kolumna-glosnikowa-...amo-j10sub.html

Wszystko to razem według specyfikacji poszczególnych komponentów powinno dać zadowalający efekt,
pytanie czy mam rację, czy może macie jakieś sugestie co do mojego wyboru?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czemu dziękujesz za opinie i sugestie skoro z nich nie korzystasz, ani nawet się do nich nie ustosunkowałeś?
Moim zdaniem Ty nie chcesz rady, tylko potwierdzenia Twoich nie najszczęśliwszych wyborów.
Ja nie potwierdzam.



Jak najbardziej ustosunkowałem się do sugestii, odrzucając w ogóle opcję zakupu amplitunera do kina domowego na rzecz stereofonicznego.
Idąc dalej wyszukałem tańszy model Yamahy niż R-N602 (R-N500), żeby była jeszcze kasa na subwoofer. Kolumny Klipsch'a, które doradzał S4Home wydają mi się z kolei zbyt masywne, dlatego zastanawiam się nad B&W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie czytałeś tego co napisałem ze zrozumieniem?
Tylko ampli KD porzuciłeś na rzecz stereofonicznego. Słabego zresztą.
A resztę jakbyś przeoczył. Napisałem wyraźnie co dobrze zagra, jaka to ma być konfiguracja.

Szukasz dobrego dźwięku, trochę ocieplonego, soczystego z dobrymi średnimi tonami?
A chcesz kupić nowoczesny amplituner z funkcjami sieciowymi i mieć "cienki" jasny dźwięk?
Do tego kolumny standowe do pokoju 30 metrów kwadratowych?
I jeszcze subwoofer? Do stereo?
No to powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego mam pytanie co jest nieprofesjonalnego w tworzeniu zestawu 2.1, który wyszukałem?
Sądziłem, że jeśli połączę średni amplituner, kolumny podstawkowe (nie najgorsze wg opinii) i subwoofer to będzie ok.
Zwłaszcza, że pisałeś, że takie połączenie jest możliwe, zwłaszcza jeśli wybrałem małe kolumny zamiast solidnych podłogowych, które proponowałeś.

Cytat

najpierw polecam poszukać odtwarzacza sieciowego.
Później kolumny, wzmacniacz, odbiornik BT



Czy dobrze rozumiem, że to wymaga znalezienia 4 oddzielnych urządzeń, jeśli tak to możesz polecić konkretne modele?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia zadania sobie i Wa, znalazłem na tym samym forum propozycje kolumn do pomieszczeń o podobnej powierzchni,
może z tej listy coś łatwiej będzie Wam polecić?

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-...acja_techniczna
http://planetadzwieku.com/melodika-bl40.html
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/116-m35

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- amplituner Yamaha R-N500 http://www.q21.pl/yamaha-r-n500.html
- głośniki podstawkowe http://www.tophifi.pl/685-s2.html
- subwoofer http://www.jamo.com.pl/kolumna-glosnikowa-...amo-j10sub.html

Wszystko to razem według specyfikacji poszczególnych komponentów powinno dać zadowalający efekt,
pytanie czy mam rację, czy może macie jakieś sugestie co do mojego wyboru?


Hmm, jakbyś potrafił dobrać sprzęt by brzmieniowo się zgrał na podstawie specyfikacji technicznej, byłbyś mistrzem świata. Tylko tak się nie da.
Można przedstawić 10 innych kolumn o podobnej specyfikacji a każda będzie grać inaczej. To samo wzmacniacze.
Czy sieciowa yamaha i monitory B@W dadzą niski głęboki bas w 30 m, mocno wątpięicon_wink.gif
O ile amplituner sieciowy pewnie wybrałeś, bo pole manewru ogranicza się tu do kilku modeli w zasadzie 4 producentów( jednak zamiast modelu rn500 sugeruje modele już wyposażone firmowo w moduły bth, wifi wyjdzie na to samo, ale tam masz lepiej to poskładane, dodane lepsze daci i inne funkcje) to wybór kolumn masz bardzo, bardzo duży !
Warto się nad tym pochylić i chociaż to wykorzystać, gdzieś czegoś posłuchać by wiedzieć co ci się podoba. Łatwiej będzie potem dokonać trafnego wyboru! Każda z tych kolumn jest dobra, ale inna w brzmieniu. Melodika40 gra dynamicznie, twardo, lekko konturowo, zaś Tesi gra ciepło i nieco miękko. Natomiast potężne mission m35i to dźwięk też nieco po ciepłej stronie, ale w porównaniu do mniejszej tesi o większej skali i rozmachu. Do tamtych BW już się nie odniosę.
Tak więc posłuchaj czegoś tzn z 3,4 jakiś nawet popularnych modeli kolumn, by wybrać charakter brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Poszukałem jeszcze trochę opinii o sprzęcie na innych forach i wybrałem się na odsłuch.

Mając na uwadze cenę oraz parametry, doszedłem do wniosku, że amplituner Yamaha RN-500 będzie w zupełności wystarczający.
Do odsłuchu wybrałem kolumny Monitor Audio Bronze 6, JBL studio 290 oraz Dali Zensor 5.

Wg moich subiektywnych odczuć, Audio Bronze 6 miało stosunkowo mało basów, dźwięk był jakby płaski-odpadły od razu.
JBL dobrze dawał sobie radę z całkiem ciepłą barwą ale najlepsze okazały się Zensor'y. Co więcej, z ciekawości poprosiłem o podłączenie
modelu wyżej czyli Dali Zensor 7 i po przesłuchaniu kilku ulubionych utworów już przy nich zostałem. Mają wyjątkowo ciepłe niskie tony, wydają się dobrze odwzorowywać całe pozostałe pasmo i do tego wyglądają bardo estetycznie i jak przystało na duńską produkcję, minimalistycznie. Sądzę, że ten model zdecydowanie robi robotę.

Reasumując, z tym wzmacniaczem kolumny doskonale dają sobie radę i w takim pomieszczeniu zdecydowanie więcej mocy czy niskich tonów nie potrzeba.

Dzięki za opinie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...