Skocz do zawartości

Słuchawki do 500 zł


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić słuchawki - chyba zamknięte, wokółuszne do kwoty 500 zł. Będą podłączone do komputera i amplitunera RZ800.
Wcześniej posiadałem KOSS UR40 i byłem z nich zadowolony, ale niestety mój pies postanowił się również z nimi zaprzyjaźnić.
Czego oczekuję od słuchawek - sam nie wiem. Żeby muzyka była czysta, bas nie był zbyt nachalny i dobrze kontrolowany. Nie wiem czy w przypadku słuchawek można mówić o szczegółowości brzmienia, ale jeżeli tak to też bym takich oczekiwał.
Jeżeli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam,
Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, idealnym rozwiązaniem byłyby słuchawki Audio-Technica ATH-A500X. To nauszniki, które powinny spełnić idealnie Twoje wymagania.
Jeśli natomiast mamy zmieścić się w budżecie, zdecydowanie polecam Brainwavz HM5.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Audio-technika niestety są za drogie. Nie chcę przekraczać budżetu. Powiedz mi proszę, czy mój sprzęt nie miał by ewentualnie problemu z napędzeniem HM5? Widzę, że mają 32Ohmy?
Q21szkoda, że macie siedzibę w Pabianicach, trochę mi nie po drodze do Was.
Czy ewentualnie ktoś jeszcze mógłby coś polecić?
Na innym forum polecane mi Grado SR60i lub e. Co o nich sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o tym jakiej karty dźwiękowej używasz w komputerze.

Grado SR60i nie dość ze są to słuchawki otwarte , to jeszcze nauszne. Basu też raczej nie skąpią.

Impedancja 32 oHmy to wartość dość typowa. Jest na tyle niska ze wymusza dość duże natężenie prądu ze wzmacniacza słuchawkowego. Umożliwia to zwykle dość duża głośność przy stosunkowo niskich napięciach wyjściowych urządzeń przenośnych i jest na tyle wysoka ze radzą sobie z taka wartością nawet kiepskie wyjścia słuchawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pod uwagę AKG K240. Najlepiej było by jednak słuchawko samemu posłuchać. W przypadku powyższych słuchawek i innych podobnych modeli tego producenta wymagają one jednak tego aby sobie pograły przynajmniej kilkadziesiąt godzin zanim zaczniemy coś na nich słuchać. To już stwarza pewne problemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ważne aby były oryginalne. Nie wiem czym różni się wersja Mk I od Mk II. Zastanawia mnie fakt ze widziałem w sprzedaży słuchawki AKG K550 z wyprowadzeniem przewodów z obu nauszników. Docelowo dobierał bym do nich elektronikę grająca dość dynamicznie i z pazurem. Od dość dawna AKG jest pod skrzydłami HARMAN International . Czyli AKG?, Harman Kardon?, Infinity?, JBL?, Lexicon?, Mark Levinson? and Revel?, HARMAN . Dlatego źródeł dystrybucji spodziewał bym się wspólnej.

http://pl.harmankardon.com/harman-kardon-f...-dealer-pl.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem słuchawki były by podłączone pod RZ800 - dynamiki chyba nie można mu domówić (tak mi się przynajmniej wydaje). Nie wiem jak to jest z kompem.
Co różnic między MK1 i MK2 też nie mam o nich pojęcia.
Na Allegro znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/akg-k550-profesjonalne-s...5848316987.html . Niby zaraz się kończy, ale sprzedający ma drugą trwającą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wersji Mk II nic nie wiem. AKG K551 miało zastąpić model K550 już kilka lat temu. Różni je nieco kolorystyka i to że długi stały kabel z nakręcaną przejściówką zastąpiono krótszym i cieńszym, odłączanym przewodem z wtykiem 3,5 mm bez przejściówki na większy rozmiar . Ten krótki przewód wyposażono w sterownik do urządzeń apple i nic poza tym.Same słuchawki mają sporą skuteczność i są mało wymagające od źródła. Dlatego dobrze nadają się do telefonów. No może poza rozmiarami icon_smile.gif . Wygląda na to że stacjonarne K550 są nadal w sprzedaży i zapewne są produkowane..

Ta aukcja już jest wznowiona:
http://allegro.pl/akg-k550-profesjonalne-s...5713601146.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...