Skocz do zawartości

Z pianocrafta na coś mocniejszego


soccer

Recommended Posts

Witajcie, na obecną chwile posiadam pianocrafta E810 z kolumnami NX-E800. W tym miesiącu chciałem zakupić subwoofer Jamo 210, ale zaczołem się poważnie zastanawiać czy nie sprzedać tego wszystkiego i zainwestować w mocniejszy sprzęt tym razem nie wieża a jakiś amplituner np: Yamaha R-S500 i do tego po jakimś czasie kupić kolumny. Sprzęt będzie ustawiony w pokoju 4x5. Jakość jaką ma pianocraft w zupełnie mi wystarcza ale chodzi bardziej o moc sprzętu, żeby nowy sprzęt było słychać i dało się nagłośnić imprezę w dużym domu. Kwota jaką miałbym wydać to 2000 tysiące ale nie bede kupować odrazu a raczej będe chciał zbierać pieniądze tak żeby był jakiś zapas mocy (może byc używany). Bardzo chciałbym żeby to była yamaha, ta firma mi bardzo spasowała icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-S500, to przerost formy nad treścią.
Potrzebny Ci amplituner stereo? Słuchasz radia?
Jeśli nawet tak, to lepiej kupić używany sprzęt.
Wzmacniacz stereo, może być Yamaha (pilot musi być?) i osobny tuner (dostaniesz za 200 - 300 zł albo taniej)
Kolumny do 20 metrowego pomieszczenia już raczej powinny być podłogowe. Sam mam w 21 metrach podstawkowe, ale to świadomy wybór.
Jakość zamiast ilości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamaha R-S500, to przerost formy nad treścią.
Potrzebny Ci amplituner stereo? Słuchasz radia?
Jeśli nawet tak, to lepiej kupić używany sprzęt.
Wzmacniacz stereo, może być Yamaha (pilot musi być?) i osobny tuner (dostaniesz za 200 - 300 zł albo taniej)
Kolumny do 20 metrowego pomieszczenia już raczej powinny być podłogowe. Sam mam w 21 metrach podstawkowe, ale to świadomy wybór.
Jakość zamiast ilości.



Z tym amplitunerem podałem przykład. Nie chce starego wzmacniacza z lat 90. Pilot i radio chce miec, może byc sprzet używany ale nie 25 letni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poszukałem i znalazłem kilka ofert. Z ampli znalazłem R-S500 lub R-S700. Natomiast zainteresowałem sie też wzmacniaczem i znalazłem Yamahe A-S501 tylko teraz nie wiem jaki do tego tuner. Czy pomiędzy tymi modelami jest jakaś duża różnica. Patrząc na te modele co lepiej wybrać ampli czy wzmacniacz ?

ps; znalazłem jeszcze yamahe R-N500, jak wypada do modeli wyżej wymienioych ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS 500 faktycznie jest bardzo przecietym modelem RS 700 jest zauwazalnie lepszym.
AS 501 t dobry model choc nie jest specjalnie mocny ale ma bardzo ladna barwe.
RN500 gra nieco gorzej od AS 501 ale jest fajnie wyposazony.

Myślę żę do tych kolumn AS 501 lub RN 500 to optymalne rozwiązania.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RS 500 faktycznie jest bardzo przecietym modelem RS 700 jest zauwazalnie lepszym.
AS 501 t dobry model choc nie jest specjalnie mocny ale ma bardzo ladna barwe.
RN500 gra nieco gorzej od AS 501 ale jest fajnie wyposazony.

Myślę żę do tych kolumn AS 501 lub RN 500 to optymalne rozwiązania.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Czyli pod względem mocy RS 700 jest mocniejszy od As501 ? Zle mnie zrozumiałes z tymi kolumnami, chce sprzedać stary sprzęt i kupić nowy czyli kolumny też. Na nie chciałbym przeznaczyć 1000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. gdybyś był trochę dłużej na forum pewnie nieraz przeczytałbyś opinię jak to ktoś chciał kupić podobnej klasy nówki ale za naszą namową kupił "stary" wzmacniacz z lat "90 i ten tak złoił dupsko tej nówce, ze nie było o czym dyskutować.
Ale wie Pan lepiej, to niech se Pan kupi. Nie moja kasa, nie moje uszy. Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...