Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Płoteck

Kenwood KA-1100 SD - problem z adapterem(adaptor).

Recommended Posts

Witam!

Posiadam KENWOOD KA-1100 SD i mam problem z adaptor jak na poniższym zdjęciu.
Podczas działania sprzętu czasem zdarza się, że przestaje słychać muzykę i muszę poruszyć zworkami od adaptor'a.

Proszę o szybką odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam.

Problem może być we wnętrzu wzmacniacza, w połączeniu terminali. Po prostu jakiś lut puścił (no chyba, że tam są wsuwki i się poluzowała?). Trzeba wówczas pobawić się lutownicą. Być może gniazda szwankują (mniej prawdopodobne) i trzeba by te gniazda wymienić.

Możesz także zamiast tych zworek spróbować zastosować jakieś interkonekty. Jeśli dasz jakieś dobrej jakości zyskasz dodatkowo to, że dźwięk może się poprawić. Nie wiem, czy to pomoże, ale warto sprawdzić a przy okazji się przekonać, czy da to poprawę jakości dźwięku.
Choć widzę, że pod AUX masz podpięte zwykłe, podstawowe druciki, więc pewnie nie masz lepszych interkonektów jako zworki.
Ale miej na uwadze, co napisałem.

Gniazda (styki) nie są pozłacane, zgaduje, że zworek długo nikt nie wyciągał, prawdopodobnie pojawił się na nich już nalocik który powoduje takie problemy. Drugim powodem mogą być zimne luty gniazda o czym wspomniał f1angel, ale to raczej mało prawdopodobne - dlatego, że konwencjonalne gniazdo trzyma się mocno przykręcone do obudowy. Wyjmij zwroki, dokładnie je wyczyść przy użyciu np. preparatu Kontakt S, następnie włóż do gniazda zworki wyraźnie oblane preparatem i wyciągnij, powtarzając to kilka razy, wytrzyj je ponownie i wszystko powinno być w porządku : )

Racja. Albo przetrzyj papierem ściernym, bardzo drobnym o gradacji 800 - 1200 namoczonym w czystym spirytusie 95%.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować