Skocz do zawartości

zestaw stereo


marcinb25

Recommended Posts

Witam,
piszę z prośbą o doradzenie mi w sprawie kupna wieży muzycznej do mojego pokoju. Mój pokój ma niecałe 20 m kwadratowych ( ok 18-19). Mój budżet na tek zakup wynosi 3000-5500 w zależności jak duża będzie rozbieżność jakościowa w konkretnych progach cenowych- prosiłbym o wymienienie najlepszych wyborów zestawów w konkretnych progach cenowych, np. do 3000 zł, 4000, 5500 zł z hakiem i o powiedzenie jak duży ten skok jakościowy będzie, czy po prostu do takiego pokoju się opłaca wydawać tak dużą kwotę icon_smile.gif Waham się między kolumnami podłogowymi a podstawkowymi( podstawkowe były by na szafce po jej dwóch stronach, szafka ma ok 116 cm szerokości, a w podłogowe mogłyby być szerzej rozstawione, odległość od ściany jaką dysponuje w razie kolumn podłogowych to max 30-40 cm) Niezwykle istotne jest dla mnie aby elektronika jak i kolumny chodziły bardzo cicho ( np. napęd lub głośniki czasami chodzą wręcz nieznośnie głośno zakłócając muzykę), gdyż siedzę przy biurku praktycznie przy samym sprzęcie, a w razie kupna kolumny podłogowej stała by ona przy samej głowie, chcę więc mieć sprzęt wręcz bezszelestny, gdyż czasami słucham muzyki bardzo cicho. Na ogół słucham muzyki bardziej klasycznej, preferuje akustyczne wersje albumów, lubię delikatny, szczegółowy, przestrzenny dźwięk, czasami słucham wykonawców śpiewających falsetem, ważne jest więc aby zestaw miał dobrą górę, ale żeby była ona nieostra, niedrażniąca, żeby dało się długo słuchać muzyki, nie męcząc się przy tym. Moi ulubieni wykonawcy to np. Ed Sheeran, Sam Smith, Adele, Kodaline. Słucham czasami również reggae- np. Kamila Bednarka, czasami też zwykłą muzykę klasyczną- fortepian itp., czasami jazz. Nie chciałbym więc, żeby głośniki były typowo rockowe, żeby bas nie był natarczywy, zatłumiający pokoik/ resztę muzyki, gdyż jest to dosyć mały pokój, a preferuje jak wcześniej wspominałem muzykę akustyczną. Chciałbym aby zestaw miał odtwarzacz cd, jak i funkcję sieciowe, np. radio internetowe, DAB. Sam myślę nad zestawami- Yamaha mcr-n670D ( czy jest to dobry zestaw gdyż dopiero wchodzi na rynek, nie ma żadnych opinii na jego temat ? jest to taka najtańsza opcja, czy czy wystarczająca ? gdyż prezentuję się bardzo fajnie i cena też jest atrakcyjna, szczerzę mówiąc przez długo byłem zdecydowany na tą opcje, jednak nie miałem możliwości odsłuchania zestawu), Marantz 611+ zensor 3 ( nie wiem czy napęd nie jest troszkę za głośny), onkyo 8150 + onkyo 7030 ( słyszałem, że jest to najlepsza elektronika w tej cenie, polecano mi Pylon Pearl 25, ewentualnie Sapphire 23) + głośniki- np zensor 3 , 5, pylon pearl 25, sapphire 23, pearl monitor, indiana line nota 550, tesi 560, tesi 260, klipisch reference premiere rp-250f, 160, 150, Monitor Audio bronze 2, 5, bx5, kef. Są to tylko moje propozycje, opcje, które sam znalazłem w internecie, proszę jednak tylko o Pańskie propozycje, być może całkowicie nowe icon_smile.gif Fajnie gdyby zestaw też był w miarę ładny, żeby nie zagracić zbytnio pokoju jakimiś ,,potworami ,'' ale to nie jest najważniejsze, jeśli jakość muzyki będzie zdecydowanie lepsza.

Z góry dziękuje za odpowiedź i zrozumienie, gdyż moje wymagania i preferencje są dosyć rozbudowane , będę wdzięczny za każda opinie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś kilka ciekawych propozycji np. kolumn, jednak tak jak są ciekawe tak są odmienne brzmieniowo. Bardzo.
Pytanie czy słuchałeś już czegoś, by wskazać odpowiedni kierunek dalszych poszukiwań, bo jak nie, to trochę szkoda kasy lokować w nietrafione brzmienie.
Trochę mnie zaskoczyły stwierdzenia typu :

Cytat

istotne jest dla mnie aby elektronika jak i kolumny chodziły bardzo cicho ( np. napęd lub głośniki czasami chodzą wręcz nieznośnie głośno zakłócając muzykę), gdyż siedzę przy biurku praktycznie przy samym sprzęcie, a w razie kupna kolumny podłogowej stała by ona przy samej głowie,


hałasują cewki w głośnikach, wzmacniacz też icon_wink.gif? Owszem czasami mini wieża ma głośniejszy napęd, ale wybierasz coś lepszego ....
Słuchanie z głową przy kolumnach, khm jednej kolumnie jest bez sensu, zabija istotę stereo. Natomiast monitory na jednej szafce też nie najlepiej, choć lepiej niż z uchem przy jednej podłogowej.
Celowałbym w monitory Dali zensor 3, Elac 63.2, Castle knight 2, canton gle 426, Monitor audio bx2. Co do Marantz 611 to dobry wybór jeśli chodzi o wszystko w jednym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile metrów ma pokój nic prostszego jak zmierzyć metrówką. Długość razy szerokość i masz dokładnie powierzchnię.

Pierwszy raz słyszę/czytam by kolumny/głośniki pracowały głośno, zakłócając muzykę icon_mrgreen.gif
Może Ci chodzi o głośną pracę otworu bassrefleks albo buczenie w głośnikach, co może dać słabo uziemiony sprzęt, niektóre konstrukcje wzmacniaczy albo potęgujące to wysokoskuteczne kolumny (przy cichym słuchaniu).

Kolumny podstawkowe da się tak samo szeroko rozstawić jak podłogowe, ponieważ takich kolumn nie stawia się na szafce czy biurku, tylko na specjalnych standach. Wówczas najlepiej grają. Inaczej szkoda marnotrawić ich potencjału.
Zresztą poczytaj o podstawach akustyki, ustawiania kolumn, jeśli tego nie znasz http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm

Jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku ale zależy Ci na funkcjach sieciowych, to kup nowy albo używany odtwarzacz sieciowy (nie amplituner) a do tego porządny używany klasyczny wzmacniacz stereo i kolumny. Też używane.
Tu najbardziej zyskasz na jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pierwsze odpowiedzi icon_smile.gif
Pisząc o hałasie miałem na myśli głośne chodzenie odtwarzacza cd, a bazuję już na małym doświadczeniu, gdyż po zakupie Denona m-39 byłem zmuszony zwrócić sprzęt z powodu nieznośnego szumu z napędu. Słuchałem również napędu denona pma-720 i napęd był tak samo zdecydowanie za głośny. Jeśli chodzi zaś o kolumny to posiadam starą wieże Daewoo i z kolumn tych dochodzi cichy szum, jest on akceptowalny, ale obawiam się, że z kolumn tak dużych jak Pylon Pearl 25 może się wydobywać szum troszkę większy icon_smile.gif

Jeśli chodzi o kolumny których miałem okazję słuchać były to:
Castle Knight 2- ich brzmienie było dla mnie zbyt nachalne, ostre, męczące, nie przypadły mi do gustu.
Monitor audio bronze 2- ich brzmienie również było dla mnie dosyć męczące, ale mniej niż w Castlach, były zbyt bardzo ,,nasycone''
Zensor 3- ich brzmienie w miarę mi odpowiadało, ale coś może by odpowiadało mi dużo bardziej, niestety nie mam większego doświadczenia.
Co do Marantza 611, obawiam się, że jego napęd w ciche wieczory mógł by być minimalnie za głośny. Najcichszy napęd z którym miałem do czynienia był to Onkyo 7030, wydaje mi się to w akceptowalny odgłos napędu.

Mój pokój ma dokładnie 19m kwadratowych. Jedynie na suficie jest ścięcie co może zmniejszyć ostateczną objętość pokoju icon_smile.gif
W załączniku przesyłam zdj. pokoju. Słyszałem, że kolumny podłogowe zagrają zawszę lepiej, dlatego myślałem, że ustawienie ich po bowu stronach szafki było by optymalną opcją ( prawa kolumna była by przy regale).
Osobiście skłaniam się ku opcjom- Yamaha mcr-n670d lub onkyo 8150+7030 + Pylon Pearl 25. Czy odradzacie te propozycje, czy polecacie co innego.
Najchętniej kupiłbym zestaw w całości nowy.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumu to kolumny nie wytwarzają, tylko wzmacniacz, jeśli jest niebyt udany np. popularna Yamaha as201 ma wysokie szumy, zakłócenia od zasilacza, braku może fitracji. Szumią też głośniki komputerowe z własnym zasilaniem zbudowanym po kosztach i z kompromisami w budowie, tanie i kiepskie miniwieże.
Tragiczne ustawienie masz w tym pokoju, nie da się inaczej w 19m dziwne? Kolumny muszą być przed słuchaczem, a nie koło ucha, gdzieß w rogach itd.
Przeszkadza ci szum napędu w cd trzymanym przy głowie, a nie przeszkadzają ci zasadnicze rzeczy jak brak sceny, głębi symetrii?
Znajdzie się sporo dobrych odtwarzaczy cd, gdzie jak dołożysz ucho coś słychać, ale jak usiądziesz normalnie 2-3 metry przed kolumnami i sprzętem ( nie przy głowie) zaczniesz słyszeć Muzykę i tylko muzykę i jak trzeba.
Aż szkoda kupić coś lepszego niż tańszy pianocraft, czy multimedialny marantz bo potencjał lepszego sprzętu w 80% będzie zniweczony. Może zamiast kolumn słuchawki?
Radzę pomyśleć nad ustawieniem, oraz odsłuchami w salonie, zwłaszcza że wymagania masz duże, słuchasz akutycznej, a castle za ostre, lubisz reage, ale basu ma nie być za wiele, tymczasem ustawienie kiepskie, czy siedzene bokiem do...Niestety. Pewnie akustyka pokoju też nieco do poprawy, nawet malutkim kosztem, bo podłoga chyba goła, a jak skos to karton gips na ścianach.
Dali zensor 3 są udane w cenie 1500-2500 to dobra oferta. Co do pylon25 to są dla mnie nieco nijakie, brak charakteru, matowe. W połączeniu z równo grającym, jasnym onkyo będzie też bez charakteru. W każdym razie wśród podłogówek 1500-2000 można lepiej, lub jak kto woli charakterniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...