Skocz do zawartości

(amplituner+cd+fm+usb) + 2 głośniki ~1500 zł


mick

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuję mini zestawu do mini pokoju (ok. 10 m2) icon_smile.gif Ze względu na ograniczoną przestrzeń chciałbym aby składał się z "jednej skrzynki" i dwóch głośników. Myślałem nad jakimś gotowym rozwiązaniem typu Yamaha Pianocraft (640) lub Denon np. M39 lub F107 ale może dzięki Waszej wiedzy uda się wyciągnąć coś więcej z tej kwoty (nie rozciągając budżetu) icon_smile.gif Słucham wszystkiego także poszukuję uniwersalności, zrównoważenia (aby jedno pasmo nie zalewało innych). Muzyki słucham najczęściej na niskim poziomie głośności także kluczową kwestią jest brak szumów wydobywających się z głośników podczas takich cichych odsłuchów. Dzięki z góry za jakąś podpowiedź icon_smile.gif

Pozdrawiam
Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie kwestia usb , czy jednej obudowy można złożyć używany( ale nie stary) poważny sprzęt wtedy wzmacniacz stereo ok 400zł( lub amplituner stereo i odchodzi oddzielny tuner), monitory 500-600zł, odtwarzacz cd 200zł , tuner 150, reszta na kabelki.
Jak musisz mieć klocek z usb to kup tego denona m39 ale bez kolumn więc poniżej tysiaka, zaś monitory kup kolumniarskiej firmy, większe i lepsze niż takie dołączane firmowo. Choć te z m39 są i tak dużo lepsze niż lekkie wydmuszki ze świecących miniwież do 1tys ., to można dużo lepiej, więc warto.
Z kupnem markowych używanych kolumn podstawkowych nie ma problemu, wybór duży, czasem problem wybrać odpowiednie;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie model zensor 1 jest dość słaby jeśli chodzi o bas, dynamikę, ekspresję, usprawiedliwieniem może być malutki rozmiar, ale bez przesady.
Za 400-500 zł kupisz dobre starsze zadbane monitory, a za 600 z okładem możesz wyrwać z drugiej ręki modele które nadal są, lub dopiero co były w salonach.
Coś z głośnikiem między 13-16 cm : można łatwo trafić na np Tanmoy m2, Mission m31 ( grają ciepło, podkreślając miękki bas) , Mission m72, , z nowszych Monitor Audio bx2,mr2 magnat quantum 673, Jbl e30,es30 lub oczywiście podobne gabarytami inne marki.
" Przefiltruj "sobie kolumny podstawkowe po cenie i popatrz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ehhh w takim razie może się szarpnę na te Magnaty 673. To miało być ostatnie pytanie no ale... :) Czy taki Denon m39 będzie do nich pasował? Nie zmarnuje ich potencjału? Czy lepiej coś innego z CD i FM do maksymalnie 1000 zł? Oczywiście używki wchodzą w grę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że coś używanego typu "duża wieża" (jak się to kiedyś mówiło icon_biggrin.gif ) mogłoby lepiej zagrać.
Czasami trafiają się komplety, zestawy Fine Arts. Dobry sprzęt w stosunkowo niskiej cenie.
Napisz, czy musi to być zestaw od jednego producenta i czy wszystkie elementy muszą być sterowane z pilota.
Nie ukrywam, że jeśli tak, dość znacznie może to ograniczyć wybór i przez to możesz nie kupić lepiej grających elementów.

Masz jakieś inne wymagania co do funkcji, które powinny posiadać te urządzenia albo co do koloru itp?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki icon_smile.gif Ehhh w takim razie może się szarpnę na te Magnaty 673. To miało być ostatnie pytanie no ale... icon_smile.gif Czy taki Denon m39 będzie do nich pasował? Nie zmarnuje ich potencjału?


673 mają potencjał i nie ma się co oszukiwać, że pod normalnym wzmacniaczem zagrają lepiej. Niemniej jeśli jak piszesz możesz się szarpnąć i dołożyć te 300zł to warto bo wyciśniesz z mini wieży ile się da. Quantumy 673 za 950zł są dwie klasy lepsze od serii supreme 202 za 500zł,która jest i tak lepsza od wielu "kolumienek" od mini wież. Jak Ci się znudzi minieieża to będziesz miał udane monitory do średniej wielkości pokoju pod klasyczny wzmacniacz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

673 mają potencjał i nie ma się co oszukiwać, że pod normalnym wzmacniaczem zagrają lepiej. Niemniej jeśli jak piszesz możesz się szarpnąć i dołożyć te 300zł to warto bo wyciśniesz z mini wieży ile się da. Quantumy 673 za 950zł są dwie klasy lepsze od serii supreme 202 za 500zł,która jest i tak lepsza od wielu "kolumienek" od mini wież. Jak Ci się znudzi minieieża to będziesz miał udane monitory do średniej wielkości pokoju pod klasyczny wzmacniacz .



Dzięki, będę się za nimi rozglądał icon_smile.gif

Cytat

Masz jakieś inne wymagania co do funkcji, które powinny posiadać te urządzenia albo co do koloru itp?



Przede wszystkim chciałbym aby sprzęt w połączeniu z Quantum'ami 673 nie generował szumów (słyszalnych np. przy cichych odsłuchach) i kosztował poniżej 1000 zł icon_smile.gif kolor, pilot nie ma dużego znaczenia a z funkcji - CD, FM, USB (bardzo fajnie jakby była taka możliwość).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
witam wszystkich
zarejestrowałem sie właśnie na tym forum i liczę na wyrozumiałość co do mojej niewiedzy oraz na pomoc . Lubię słuchać muzyki prawie każdej oprócz disco polo i poważnej - moje klimaty to Dire Straits, Pink Floyd itp . Dotychczas uzytkowałem ( od kilkunastu lat ) wieżę Kenwood RXD 503 - ale wszech dobylskie rączki moich 2 i 4 latków dały radę sprzętowi i w efekcie zostały mi tylko sprawne kolumny . Chciałbym zakupić jakichś sprzęt raczej typu mini wieża: radio internetowe ( zwykłe z racji trudności z jakością sygnału trudno słuchać z racji szumów ), cd, zewnętrzne nośniki, wi-fi. Najbardziej skłaniam się ku samemu systemowi mini do czego mógłbym podpiąć posiadane głośniki które wg mojej mocno subiektywnej oceny mocne i dobrze grające : skrzynie typu bassreflex wysokie na 35 cm ważące po 3,5 kg , szczytowy poziom sygnału wejściowego po 140 watt , głośnik niskotonowy 160 mm, wysokotonowy 65 mm, superwysokotonowy 15 mm, impedancja 6Ohm. Głośniki te obsługiwał wzmacniacz o mocy skutecznej 2 x 100 watt.Tu zastanawiam się nad Denon-em RCD M 39 tylko nie wiem czy kolumny moje będą pasować do niego - inna impedancja i moc ?Jeżeli byłby to zły pomysł to jaki system mini mógłbym podpiąć pod te głośniki , chyba żę są one zdaniem kolegów fachowców złe. To jest najtańszy dla mnie wariant - ok 1000zł . Jeśli zdaniem kolegów głośniki te są warte lepszego sprzętu to byłbym gotów dozbierać do ok 1700-1800 - co tu koledzy byście zaproponowali oczywiście z cd + radio internet bez głośników. .Jesli głośniki te byłyby nie warte podpinania to jaki zestaw mini do 1800 byłby dla mnie odpowiedni . Sprzęt byłby do pokoju 25 m2. Tu zwróciłem uwagę na : Yamaha mcr 560, Pioneer x hm 72/82, Denon rcd 8n, Panasonic sc pmx 9 . Który z wymienionych w tym wariancie polecacie albo inny .Mam świadomość że jeśli głośniki byłyby warte pozostawienia to albo zmieściłbym się w kwocie 1000-zł jeśliby tem denon rcd m 39 był wystarczający , albo mógłbym za trochę większą kwotę nabyć mocniejsze mini. Za każdą sugestie , wyjaśnienie tematu i inne propozycje z góry dziękuję

Krzysiek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...