Skocz do zawartości

kino domowe bez kina...


goldi11

Recommended Posts

Witam wszystkich,
juz od jakiegos czasu rozglądam sie, odsłuchuje, czytam i pytam szukając najlepszego rozwiązania dla mnie.
Byłem juz skłonny wydać niebotyczne 3500 na zestaw Cantona gle476 i 2tys na Denona 1200,ale doszedłem do wniosku że ja przecież nie słucham muzyki! prawie wcale... Jedynie dziewczyna od czasu do czasu coś sobie puści...

Dlatego zacząłem się zastanawiać co ja tak właściwie chce ...? icon_smile.gif
Doszedłem do wniosku że 95% tego co potrzebuje to polepszenie wrażeń przy oglądaniu filmów. Drugie to wygląd... Gdy pokazałem jakies przykladowe kolumny Yamachy w jakimś euroagd czy gdzieśtam... z niesmakiem pokręciła głową, wyobrażała sobie bardziej coś w stylu plaskich kolumienek jak w gotowych zestawach. Mysle że udało by mi sie ją przekonać do eleganckich skromnych wspomnianych cantonach ale to już max.

Pytam więc szanowne forum co byście mi polecili...
Czytałem bardzo pozytywne opinie o Philips Fidelio E5 - ciekawy zestawik, czyste brzmienie, ładny soczysty bass.. co sądzicie?

Dodam tylko że Salon ma 25m2


Będe wdzięczny za wszelkie wypowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego zacząłem się zastanawiać co ja tak właściwie chce ...? icon_smile.gif


Nigdy nie będziesz zadowolony z zakupu, jak sam nie wiesz co chcesz...
Wybór między zestawem kina domowego, lub zestawem sprzętu stereo to kluczowe pytania i dopiero początek do dalszych poszukiwań, mam na myśli konkretne marki, brzmienie, jakieś dodatki.


Cytat

Byłem juz skłonny wydać niebotyczne 3500 na zestaw Cantona gle476 i 2tys na Denona 1200,ale doszedłem do wniosku że ja przecież nie słucham muzyki! prawie wcale... Jedynie dziewczyna od czasu do czasu coś sobie puści...


Tu trochę nielogicznie napisałeś, bo zestaw kina domowego jest najlepszy do...jak jego nazwa wskazuje;). W każdym razie miłośnik muzyki, dobrego brzmienia ( nawet nie audiofil) go nie kupi i to z w wielu względów. Fan efektów filmowych i bajerów już tak .
Oczywiście jeśli dziewczyna czasem sobie puszcza muzykę, to powinna być nawet więcej niż zadowolona z niezłej jakości brzmienia(bo to nie tani zestaw), jak i bogatego dostępu do muzyki przez np. wejście usb na pliki, radio fm, radia www, odtwarzacz na płyty.
Trzeba jednak zaznaczyć, że poprawna i szybka obsługa amplitunera kinowego dla niektórych jest tu sporym problemem.
W przypadku tych aktywnych głośników "bezprzewodowych" fidelio to źródła z których może słuchać muzyki mocno jej ograniczasz. Dźwięk jest nieco mniej dynamiczny niż w normalnym kinie, użyteczność niestety też. Fidelio jest ciekawy, jednak trzeba powiedzieć sporo płaci się tu za nietuzinkowy design i pomysł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na wstępie dobrze że nie wybrałeś tych Cantonów. Bardzo drogie a nie prezentują sobą nic ciekawego. Moim zdaniem w tym budzecie i wyglądowo icon_smile.gif
Magnat Quantum 675+673+67+ Sub 6725. Do kina domowego subwoofer to podstawa. Cały zestaw jest bardzo wydajny, świetnie wykonany w i przyzwoitej cenie.

Co do amplitunera to opcja Denon X1200 jest prawidłowa. Ewentualnie mógł byś zastanowić się nad Yamahą 679 czy Onkyo 646.

Przy tak dobranym zestawie i Tu uraczysz bardzo dobre kino z emocjami i dziewczyna będzie mogła posłuchać muzyki na dobrym poziomie.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...