Skocz do zawartości

Yamaha R-S700 - R-N500


maniu

Recommended Posts

Jak w temacie, niedługo wybieram się na odsłuch ale moje słabe ucho może nie wychwycić ważnych aspektów, który z nich zagra lepiej ? Czy warto poświęcić funkcje sieciowe które można mieć w innym klocku ? Docelowo prawdopodobnie zagra to z STX FS-250

No i jak te klocki maja sie do mojego obecnego ampli R-S201 ? będzie to jakiś skok czy raczej kosmetyka ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
na pewno różnica pomiędzy R-S201, a R-N500 lub R-S700 będzie duża, to nie będzie tylko kosmetyka. Porównując jednak R-N500 do R-S700 różnice będą niewielkie, moim zdaniem warto wybrać amplituner sieciowy, chyba że zastanowimy się nad klasycznym wzmacniaczem, np. modele A-S501, który reprezentuje wyższą klasę.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, wszystkie powyższe urządzenia mamy fizycznie w salonie, wszystko można porównać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Witaj,

W tym budżecie myślę nie poczujesz różnicy pomiędzy amplitunerem stereo a wzmacniaczem. A szkoda tracić funkcjonalności.

Posłuchaj RN500 oraz Onkyo 8130. Ktory bardziej Ci podejdzie będzie dla Ciebie. Oba są warte polecenia.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Kolumny już są, Dali Zensor 3. Teraz czas na elektronike. W dalszym ciągu rozważam :
Yamaha r-n500
Yamaha r-n602
Onkyo TX-8130
Onkyo TX-8150
Pomóźcie w podjęciu decyzji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko budżet pozwoli, wybieraj pomiędzy wyższymi modelami czyli Onkyo TX-8150 a Yamaha R-N602.
To dwa bardzo podobnie wyposażone amplitunera, różnic są słyszalne w brzmieniu. Yamaha jest bardziej efekciarska, lepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych, eksponuje wyraźniej skrajne pasma. Onkyo natomiast jest spokojniejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne.

Wybór zależy tak naprawdę od Twoich preferencji. Zapraszam jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza Audiostereo, oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Kolumny już są, Dali Zensor 3. Teraz czas na elektronike.

W dalszym ciągu rozważam :

Yamaha r-n500
Yamaha r-n602
Onkyo TX-8130
Onkyo TX-8150
Pomóźcie w podjęciu decyzji icon_smile.gif



Tylko jak pomóc, jak nic nie napisałeś o swoich oczekiwaniach tak brzmieniowych, jaki i funkcjonalności icon_rolleyes.gif ?




Zgadza się Jacku, pomyliłem wątki. Ale żeby już nie poprawiać i nie wracać do poprzedniego, napiszę w tym. Rozkład pokoju bez znaczenia, ustawię tak aby było dobrze, ok 20m2. Sprzęt pod muzykę : Hip Hop, Rock, RnB, Soul, Jazz, Rock, House itp. oprócz disco polo. Lubie ciepłe granie, miękki bas. Mile widziany, BT, WiFi a koniecznie radio internetowe. Muzyki z płyt nie będzie, podpięcie pod TV, PS3, PC. Kolumny mam, pozostały budżet jakim dysponuje to 3000zł. Do tego sprzętu jaki jest w kręgu moich zainteresować dodać należy :
Denon PMA 720ae, DNP 730ae
Denon DRA F109, DNP F109
Testowałem Zensory 3 z Denonen RCD-N9 i Yamaha N670. W moim odczuciu Denon gra cieplej, bardziej wyczuwalny bas, natomiast Yamaha gra bardziej w wyższym pasmach i dużo chłodniej a basu jak na lekarstwo. Pomimo podłączenia Zensorów i regulacji basów miałem wrażenie jak by grała na całkiem innych kolumnach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfm23 trzeba tu rozdzielić kilka rzeczy.
To że Dali zensor 3 nie są podłogowymi kolumnami, napędzisz je dobrze każdą mini wieżą, czy najtańszym amplitunerem kina domowego.
Mimo że jak na monitory są spore, to jednak efektywność mają nieco inną i mniejszą od podłogowych i mimo wszystko potrzebują klasycznego "piecyka" by było naprawdę dobrze.
Mini-wieże, nawet w sumie fajne, jak yamaha n670, bym raczej wykluczy, także denon RCD-N9 mimo, że niby coś z basu miała więcej niż Yamaha.
Bardziej skierował się na Denona 720/730, może wzmacniacz Nad i amplitunery stereo sieciowe.
Co do nich, czyli amplitunerów sieciowych Onkyo i Yamaha to najpierw kwestia wyboru modeli z antenką, lub bez niej. Co do brzmienia Q21 już coś Ci napisało. Osobiście z tą analitycznością Onkyo TX, względem Yamahy rn bym nie przesadzał, Yamaha gra bardziej żywiołowo w górze-koncertowo i stawiając na rytm, Onkyo nieco naturalniej. Basu jest odpowiednio sporo i nie trzeba regulacją tonów basu odkręcać mocno w "prawo", chociaż klasyczne wzmacniacze nawet te wymienione tańsze miały go nieco inny, jakby bardziej przyjemny, masywniejszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini wieze od razu odpusc, Są zauwazalne roznice brzmieniowe miedzy nimi a duzymi klockami.

Nalezało by wskazać do wyboru 8150 i RN602 ze wzgledu na cene ale, graja one praktycznie tak samo jak ubozsi bracia 8130 i rn500. O ile funkcjonalnosc odczytu rn 602 jest wieksza od 500 o tyle onkyo jest to samo.

Wiec jesli nie chcesz przepłacać wez 8130. jesli okaże sie ze BT i Wi Fi jest Ci potrzebne to dokupisz moduł BT za 99 zł i Akces point za 79 zł i i tak wychodzi taniej a jest to samo wtedy.


W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku: NADa wogóle nie kojarzę a i z dostępnością do odsłuchu jest ciężko tak więc ta opcja jest prze zemnie skreślona. Jestem w stanie się skłonić w stronę PMA720ae+DNP730ae. Zgodzę się z tym " klasyczne wzmacniacze nawet te wymienione tańsze miały go nieco inny, jakby bardziej przyjemny, masywniejszy" aczkolwiek z Zensorami góra była jak w nt670.

S4Home: Wybór, z gadżetami lub bez, to będzie następna kwestia a zwłaszcza kusząca cena ( 1600-1700 ) w stosunku do młodszych braci ( 2300-2400)

Pozostaje odsłuchać i dokładnie przemyśleć. A jakie macie spostrzeżenia odnośnie kabli ? Długość ok 3m. Np. PROFIGOLD PGC7254.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgodzę się z tym " klasyczne wzmacniacze nawet te wymienione tańsze miały go nieco inny, jakby bardziej przyjemny, masywniejszy" aczkolwiek z Zensorami góra była jak w nt670.


Bo z górą pasma poradzi sobie "byle słabiak- mini wieża,czy kinówka", bo to nie wymaga, (oczywiście teoretycznie), jakiś droższych zabiegów i rozwiązań typu lepsze, mocne zasilanie, kondensatory, finalnie spora moc etc.
Natomiast w kwestii dynamiki, basu i jego kontroli (także nad dużymi kolumnami) sprawa jest już odwrotna, dlatego pod amplitunerem kinowym , czy zestawem mini nawet dobre kolumny zagrają w kwestii "basu" średnio, lub przeciętnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Denona PMA 230ae ( niestety w parze z DNP730ae ) Gra bardzo przyjemnie ale jeśli chodzi o odtwarzacz sieciowy to jest to wielka porażka Denona. Ma bardzo niedopracowane oprogramowanie a przy cenie ok. 2000zł za sam odtwarzacz sieciowy, to jedno wielkie nieporozumienie. Jak Ktoś się waha a chce mieć radio internetowe itp. to lepiej wziąć RCD-N9 za 2k plus kolumny (tylko nie z zestawu)
Odnośnie Onkyo 8150 gra podobnie do Denona ale za to stabilniej działa. Wybiorę młodsze rodzeństwo tj. OnkyoTX-8130 za cenę 1600zł to naprawdę atrakcyjna oferta.
Mam nadzieje że będę zadowolony a przede wszystkim nie zmienię jeszcze cztery razy zdania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...