Skocz do zawartości

Uzyskanie dzwięku 5.1


Robert

Recommended Posts

Witam!
Bardzo Proszę o pomoc. Chciałbym uzyskać dzwięk 5.1 na głośnikach.

Posiadam następujące:

Tv Samsung Le40a553p4rXXC,
Dekoder UPC HD Keon,
Xbox One,
Zestaw 5 głośników + Sub Woofer od kina domowego Samsung ht-db120 (bez centralnej jednostki kina dom.) SAME GLÓŚNIKI.


Kino domowe uległo zniszczeniu, doszedł Xbox i chciałbym teraz uzyskać dzwięk 5.1 na tych głośnikach i Booferze zarówno z Xbox jak i dekodera. Nie chciałbym kupować kina domowego ani samej centralnej jego jednostki gdyż i tak wszelkie płyty odtwarzam przez Xbox lub z pendraka. Myślałem o dokupieniu jakiegoś amplitunera np Auna AMP-3800-S amplituner surround 5.1 i to razem podłączyć. Nic do głowy mi łatwiejszego nie przyszło. Może są inne sposoby, pomysły, może zamiast amplitunera jakieś głośniki multimedialne które pociągną 5.1. Nie jestem zielony ale do fachowca w tych temetach całkiem mi daleko. Dlatego proszę o pomoc.

Załączam zdjęcia wyjść i wejść posiadanych sprzętów - kolejno:

tv - 2 zdjęcia, dekoder, Xbox One, głośniki + Sub Woofer

oraz amplitunera nad jakim się zastanawiałem ( ostatnie zdjęcie):

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powinien brzmieć, co zrobić z częściami z zestawu "all in one".
Niestety jak się zepsuje, sprawnych resztek nie podepniesz pod "coś", bo to części do konkretnego modelu i typu sprzętu.

Auna ma wyjście na subwoofer aktywny, a w samsungu jest pasywny, to raz.
Dwa, więc kolumny samsungowe zagrają tylko średnicę i górę, bo tak je zaprojektowano.
O brzmieniu nie ma co się wypowiadać.
Trzy, nie powinno się mieszać prawdziwych amplitunerów z plastikowymi głośnikami- kolumienkami i odwrotnie normalnych kolumn z zestawem "all in one" , raz że szkoda pieniędzy, dwa to nie gra.

Cztery, szkoda kasy na Aunę to pic jednorazówka..., Zresztą jak to ma grac prawdziwe 5,1 jak ma wejścia rca analogowe, brak HDMI, optycznego, coaxialnego, podasz sygnał z dvd i na każdym kanale zagra to samo;)
podobny temat http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry144967
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź. Może masz jakiś pomysł jak nie spłukując się bardzo uzyskac to 5.1 ?
Głośniczki już wyniosłem. W grę wchodzi jakiś zestaw kolumn 5.1 z aktywnym amplitunerem?
A może taki zestaw da radę pociągnąć 5.1 i z xboxa i dekodera http://www.logitech.com/pl-pl/product/surr...d-speakers-z506 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...