Skocz do zawartości

jakie kolumny podstawkowe do Marantz PM 82


Mariano italiano

Recommended Posts

Szanowni koledzy i koleżanki,

Proszę o pomoc w znalezieniu kolumn podstawkowych do w/w wzmacniacza.

Wzmacniacz ten gra bardzo detalicznie, spokojnie, dźwięk jest kulturalny. Minusem (dla mnie) tego urządzenia jest, że nadaje się TYLKO do muzyki gdzie nie potrzeba "wykopu". Bas jest szczupły i szybki.

Przesłuchiwałem go na Infinity SM 122 oraz jakis glośnikach od wieży Sony z bass reflexem.

Do wysokich tonów i średnicy nie mam zastrzeżeń - jest naprawdę nieźle.


Szukam dobrych kolumny do 1000zł, które wydobędą nieco basu i wykopu z zestawu. Mówię nieco - ożywią go nieco w dolnym zakresie, dodadzą ciepła na basie i troche go spowolnią, dodadzą mięsa w dolnych częstotliwościach. Muzyka, której słucham jest spokojna, ale brakuje mi troche dołu.


Chcę nabyć kolumny używane.
Pomieszczenie ma 17 metrów kwadratowych.
Szerokość regału - 29 cm. Więc dość blisko ściany będą.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szerokość regału - 29 cm. Więc dość blisko ściany będą.



Regał ?, może chociaż komody...? 29 cm to bardzo mało, niektóre kolumny mają taką głębokość. Niestety.
Z monitorów które fajnie dociążają dół i dają sporo ciepła, nieco temperując ostrą górę są mission m31i, m32i ciężkie i solidne, niestety też głębokie.
inna propozycja Tannoy m2, http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/tannoymercurym2.php , ewentualnie mx2.
Problemem wszystkich jest też poza głębokością tylny br., niby można zatkać gabeczką.
Z nieco droższych , ale w budżecie uzywane Castle knight 2 ( podobne problemy jw) , Nowe quantum 673 (jw)
Czy przedni br uratuje sprawę, w niewielkim raczej stopniu, nie mam nic w głowie poza Monitor audio bx2, tyle że mają sporo góry i aż tak basowe i ciepłe nie są.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...