Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kwoty 400zł do q acoustics


pawelp90

Recommended Posts

Witam, posiadam amplituner kina domowego yamaha rx-v 373. Kupiłem pół roku temu kolumny q acoustics 3050. Grają dobrze, ale brakuje mi solidnego stereo, które było przy zakupie i odsłuchu. Wiec mam do was pytanie jaki używany wzmacniacz polecacie do 400zł? Preferuje brzmienie naturalne, jak i z mocniejszym basem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kolumny z nieco innej bajki niż amplituner.
Pewnie oczekujesz lepszego wypełnienia dołu i dynamiki, slaba i jasno grająca kinowka tego nie oferuje.
Nie wiem czy 400 zł będzie w sam raz, może ze 100 zł więcej pozwoliłoby kupić coś dekadę młodszego, lub lepszego typu Pioneer, Denon, może Kenwood, czy jakiś lepszy model Sony es/qs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł to możesz kupić np. Yamahę AX-492 lub AX-396 czy nawet nowszą AX-397
http://allegro.pl/yamaha-ax-492-rewelacyjn...5975761185.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-397...5969371696.html
Chociaż często będą bez pilota....

A faktycznie 100zł robi różnicę!

Za 500zł kupisz np. niezłego Pioneera A656 lub A676
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-676-i5971605097.html
(za 499zł - ale ma delikatnie skrzywiony pręcik od gałki głośności)

albo Yamahę AX-700...

Pozdrawiam
PS. Na aukcjach to wiele różnych dziwnych rzeczy wypisują - albo "vintage", albo "hi-end", albo "sprawny, stan jak na zdjęciach" - a widać, że to złom po przejściach (często po upadku albo szorowaniu po chodniku).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz jakiś wzmacniacz, zapytaj tu, na forum. Ktoś może dostrzec to, co Ty przeoczysz.
Ja ze swojej strony polecam poszukać wzmacniacza Fine Arts V 4 albo V 3. Gra naturalnie, dynamicznie z dobrą stereofonią.

Choć stereofonia w największym stopniu zależy od kolumn i pomieszczenia. oraz ustawienia tych kolumn w danym pomieszczeniu.
Akustyka jest bardzo niedocenianym, lekceważonym wręcz elementem toru audio.
Tu można bardzo dużo zyskać albo stracić na jakości dźwięku.
Znasz temat? Jeśli nie, napisz do mnie na PW i podaj adres mailowy, to prześlę Ci ciekawe i dość przystępnie napisane artykuły na ten temat.
Naprawdę warto poczytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

To mój pierwszy post zatem witam Wszystkich,

Piszę w tym wątku ponieważ jestem zainteresowany q acoustics 3050 i szukam do nich wzmacniacza. Generalnie zestaw będzie budżetowy - 1500-2000zł. Używany w pokoju dziennym 20m2 (3,9x5,2). Muzyka dość różna: żona ostatnio głównie kortez, ale też np. niemen. Ja bardziej rock, folk czy gothic - nightwish, within temptation ale również 2cellos czy ogólnie klasyczna, zdarza się np. adam strug czy tulia :D,

Zależy mi na naturalności, dynamice a Kolega Angel tak właśnie opisał wzmacniacz Fine Arts V4 / V3. 

Podsumowując nie wiem co kupić :P a nie bardzo mam możliwość odsłuchu, zwłaszcza że i tak raczej używki wchodzą w grę. No to jak - Pomożecie?

 

Edytowano przez eroico
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na całość to się nie uda :D

QAcoustici znalazłem na lokalnym portalu za 1700zł, ale z racji że to właśnie w ten sposób dowiedziałem się o ich istnieniu (następnie poczytanka na forum itp) no to hm...spóźniłem się i już ich nie ma, a na ceneo widzę że nowe chodzą najtaniej za 2200zł...w każdym razie nie pali mi się, więc jak na razie będę czekał na okazję, zwłaszcza że nadal nie mam wzmacniacza...zatem chyba najłatwiej dla mnie będzie jeśli podpowiecie jaki wzmacniacz wg Was będzie reprezentował opcję minimum pozwalającą w pełni wykorzystać ich możliwości...

 

ps. Kolega Angel napisał w swoim ostatnim poście że udostępni materiały cd pomieszczeń i ustawienia w nich kolumn - jeśli to nadal aktualne to jestem zainteresowany ;)

Edytowano przez eroico
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...