Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz wybrać w okolicy 1500 -2000 zł


Tomai

Recommended Posts

Witam, poszukuję porady. Mój system dotychczas to :
Wzmacniacz Musical Fidelity E11
CD Rotel 930 AX
Kolumny Dali 505
kable głosnikowe Kimber 4PR
Interkonekt Van den hul Bay c5 Hybrid.

Jako że sprzęt ma już swoje lata, padł mi wzmacniacz... oddałem do naprawy.... pograł jeszcze niecały rok po czym padł znowu ( dzwięk zaczą harczeć i uciekać). Postanowiłem nie naprawiać go znowu tylko sprzedać w stanie uszkodzonym. Po wystawieniu ogłoszenia sprzedał się w 5 min.... Jako że przez lata audiofilizm gdzieś mi uciekł to postanowiłem kupić jakiś niedrogi wzmacniacz - aby coś grało.
Kupiłem wzmacniacz Yamaha AS-201. Skuszony niską ceną - 769 zł i dużą mocą bo 140 W przy 4 omach. No i pilot !!!!!I icon_smile.gif, faktycznie podstawowa Yamaha daje radę : do Youtube, do filmu, do MTV....
Ale..... jak puściłem moją ulubioną Sade...... to tylko grymas na twarzy...... Jeśli chodzi o bas, dynamikę, wszystko było ok ale.... wysokie tony...... masakra... jakbym wysokotonowe głośniki kocem przykrył. Srednica, wokal, też takie tam zwykłe jakieś.
Musical potrafił jednak wykreować jakąś magię na wokalu, głębi, analitycznośći, wysokie tony nie raziły nigdy ale były po prostu czytelne i aksamitne.
Yamaha.... już sprzedana icon_smile.gif Pooooszła..........
No i właśnie pytanie ? Co teraz, co kupić w okolicy 1500- 2000 ?? Jakieś sugestie ? Ale żeby był pilot bo mi się spodobało nie wstawać z fotela icon_smile.gif
Musical obecnie nie robi nic podobnego do E11 a szkoda.... Dodam że potrzebuję też podłączyć co najmniej 4 źródła.
Co wybrać ? Co będzie podobne w brzmieniu do E11 ?? Używek trochę się boję... wolałbym sprzęt nowy. Z góry dziękuję za pomoc !

Dotychczasowe propozycje to :
Cambridge Audio Azur 351A
Nad C326BEE
Coś jeszcze wziąć pod uwagę ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnym brzmieniowo do E11 wzmacniaczem będzie inny E11 icon_mrgreen.gif , jeśli oczywiście nie zraziłeś się na zapas do tego modelu. Jest do wzięcia LINK

Poszukaj innych modeli MF, obecnie jest na sprzedaż X-150 z pilotem LINK
a tu przykładowa oferta A3 w Niemczech LINK, u nas też się pojawia na aukcjach czy w ogłoszeniach, trzeba polować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, pożyczyłem na weekend Cambridge Audio Azur 351A, słucham od kilku godzin, podoba mi się icon_biggrin.gif
Używek nie chcę.
Szczerze powiem że chyba w kilku aspektach CA przewyższa MF E11.
Musical był ciepły, słodki, bardzo to lubiłem, ale CA pokazuje więcej szczegółów a jednocześnie nie jest w żaden sposób ostry. Poszczególne szarpnięcia gitary basowej E11 trochę sklejał, a w CA można je rozróżnić.
Wokal świetny w CA , wzmacniacz go przybliża. Bas jest, łupnięcie również icon_cool.gif ( jeśli jest na płycie ).
Pilot bardzo słaby ale jest icon_smile.gif. Jest volume, zmiana źródeł, koniec, a przepraszam, Mute jest icon_smile.gif. Pińcet przycisków, tylko w większości do CD.
Weekend słuchania przede mną. Poniedziałek decyzja.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na BC Acoustique 322D. Cena 2.600 za nowy, ale moim zdaniem warty tej ceny. Jest dobrze wyposażony, ma porządne zasilanie i porządnie wykonany. Dziś wypożyczyłem na weekend na odsłuch i już po 2 godzinach słuchania jestem przekonany że w tej cenie raczej nie ma nic lepszego na rynku, oczywiście o ile jego brzmienie podpasuje. U mnie gra z kolumnami Monitor Audio MR6, które w przyszłości chce wymienić na MA Bronze 6.
Miałem też na odsłuchu Cambridge CXA60 i jakoś nabiału nie urwało, mimo to że zbiera pochlebne recenzje w sieci. Może to kwestia moich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Nie chcesz używanego, Twoja sprawa. kwestia priorytetów.

Jeśli chodzi o CA, to owszem nie najgorsze wzmacniacze, ale jak napisał kolega powyżej, szału nie ma.
Posłuchaj jak najdłużej tego wzmacniacze przez weekend. I zastanów się na koniec, czy z takim dźwiękiem będziesz mógł żyć?
Bardzo często tak bywa, że po krótkotrwałym zachwycie czymś wyraziściej, dosadniej, ostrzej czy jaśniej grającym zaczyna nasz szybko taki dźwięk męczyć, denerwować. I zaczynamy tęsknić to tego mniej rozdzielczego, ale bardziej płynnego, soczystego, ocieplonego i muzykalnego.

Ale być może naprawdę wolisz taki dźwięk jak z CA i wówczas jakoś czas posłuchasz na tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomai, nie jest moim celem, by mieszać Ci w głowie. Wręcz przeciwnie. Chciałbym abyś wybrał jak najlepiej. Po to tu piszę na forum, by w miarę możliwości pomóc innym. No i oczywiście "pogadać" z fajnymi ludźmi, których tu sporo.

Chciałem Ci tylko uzmysłowić, jak zwodnicze mogą być krótkie odsłuchy. Sam się o tym niejednokrotnie przekonałem, przekonali się inni.
Dużym plusem jest to, że słuchasz w swoim pokoju, znanej sobie akustyce i na reszcie znanego sobie systemu.

Z jednej strony, jeśli naprawdę nie chcesz kupować wzmacniacza używanego, to nie będę namawiał.
Poradzę tylko, abyś zaufał swoim odczuciom. Nie kierował się tym co inni powiedzą.
Z drugiej strony trochę szkoda by było, gdyby CA po pewnym czasie Cię znużył albo zaczął drażnić.
Wiesz o tym, że odsprzedaż wiąże się ze sporą stratą. A nowy sprzęt wcale nie chroni przed usterkami. I gwarancja nie zawsze daje Ci pewność, że uznają taką usterkę, naprawią za darmo.
Poza tym gwarancja szybko mija i zostajesz ze sprzętem słabszej jakości.
Taki wyższej klasy na ogół rzadziej się psuje. A rzadko tak (jeśli nie z Twojej winy), że trzeba włożyć grubszą kasę.
Większość starszych stażem forumowiczów stawia jednak na używki. Bywa, że trzeba coś naprawić, ale to i tak jest bardziej opłacalne niż odsprzedaż nowego i kupowanie czegoś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel wiem że masz dobre intencje icon_smile.gif

Zraziłem się do używek chyba po naprawie E11. Popsuł sie selektor źródeł, jeden kanał zanikał, ( typowa rzecz w tych wzmacniaczach, jak na pewno wiesz )
Dodatkowo za moją zgodą wymieniono końcówki mocy twierdząc że stare już są słabe.
Po naprawie we wzmacniacz wstąpiła nowa siła. Grał w taki sposób jak był nowy kiedyś, Byłem zachwycony. Pograł około 10 miesięcy i znowu jeden kanał zaczął uciekać i harczeć. Jak pomyślałem że znowu mam płacić za naprawę to pomyślałem że chcę nowy.
Może dlatego zraziłem się. Selektor źródeł został naprawiony a nie wymieniony na nową część ( bo takich już nie ma ) więc chyba dlatego padł, nie wiem, nie znam się.
Dobra ,starczy, dobranoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż. Nie chcesz używanego, Twoja sprawa. kwestia priorytetów.

Jeśli chodzi o CA, to owszem nie najgorsze wzmacniacze, ale jak napisał kolega powyżej, szału nie ma.
Posłuchaj jak najdłużej tego wzmacniacze przez weekend. I zastanów się na koniec, czy z takim dźwiękiem będziesz mógł żyć?
Bardzo często tak bywa, że po krótkotrwałym zachwycie czymś wyraziściej, dosadniej, ostrzej czy jaśniej grającym zaczyna nasz szybko taki dźwięk męczyć, denerwować. I zaczynamy tęsknić to tego mniej rozdzielczego, ale bardziej płynnego, soczystego, ocieplonego i muzykalnego.

Ale być może naprawdę wolisz taki dźwięk jak z CA i wówczas jakoś czas posłuchasz na tym.



Żałuję że Musical już nie robi wzmacniaczy do 2000 ale cóż życie toczy się dalej. Posłuchałem duużo CA 351A. Na początku faktycznie nabiału nie urywało, myślę że po prostu musiał się wygrzać. Dobrze grać zaczął dopiero na 3 dzień, a mam go od 6 dni. ( pierwsze 36 godzin chodził nonstop ).

E11 miał tą świetną cechę że "dosładzał" nawet kiepsko nagrane płyty, CA też to potrafi pod warunkiem że dosłodzenie występuje na płycie. Np. Sade. Lighthouse Family, brzmią baardzo przyjemnie.
Z mocniejszego uderzenia, np. Bodycount, Metallica brzmi też bardzo dobrze, żadnej ostrości, słychać wyraźnie gitarę basową- poszczególne jej szarpnięcia- nie sklejone, wokal super, gitary prowadzące są prowadzące, każdy instrument można sobie " wyłowić" i podkreślę to - żadnej nieprzyjemnej ostrości, metaliczności. Nic nie męczy, nie denerwuje.
Pierwszy raz na płytach Sade usłyszałem tak niski bas. Musical podbijał trochę wyższy zakres basu. CA jest bardziej neutralny ale potrafi zejść nisko z basem- jeśli jest taki na płycie . No z tej samej płyty wydobywa niższe dźwięki. ( np. ostatnia płyta Sade "Soldier of Love" ).
Na pewno mniej efektownie na tym wzmacniaczu wypada muzyka techno, wszelka taka dyskotekowa ( np. ATB , C-Block) gdzie bas jest sztuczny a nie naturalny. Wtedy jest blado bo w tej muzyce jest ten wyższy bas - ten Musical podbijał -. A CA nie ......Ale...... od czego pokrętło Bass, Treble..... icon_smile.gif

Podoba mi się CA - fajne są te niskie zejścia basu co pomasują brzuch icon_smile.gif. Mocy nie brakuje, moje kolumny są 4 - omowe , mają 91 Db efektywności, przy 8 omach CA ma moc 45W, To myślę że przy 4 omach daje jakieś 70 W?.
W każdym bądź razie gałka głośności na godz. 9.00 wystarcza do zwykłego słuchania.

CA Azur 351A zostaje, i z takim dźwiękiem będę żył icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Mineło 7 lat 😉...... zdążyłem się od audiofilstwa oddalić.....poprzez różne zawirowania życiowe, a obecnie dawna pasja powróciła... i powoduje uśmiech na twarzy.

Kolumny Dali 505 - wciąż grają.

CD Rotel 930ax - odmówił posłuszeństwa wywalając kieszeń za każdym razem.... dostał nowy pasek i ożył.

Dołaczył do towarzystwa Deck Sony K511S - sentymenty..... w każdym bądż razie też po wymianie pasków, regulacji, - działa.

Wzmacniacz Cambridge Audio Azur 351a.....działa bezproblemowo.

 

A więc co....... tęsknota za E11 powróciła 🙃, czyli za ciepłem, dosładzaniem.....  CA jednak tego nie robi..... ma mnóstwo zalet, niski bas, dynamika, selektywność, ale ciepełka mało....

Po przejrzeniu ogłoszeń, jest jedno E11 w Niemczech za 2900...... trudno dostępny towar teraz.... chyba że widzicie coś jeszcze..... ?

Nie wiem czy użytkownicy którzy mi odpowiadali w 2016 roku , są tu jeszcze ? W każdym bądź razie wysłucham każdej rekomendacji od każdego dziś, czy macie jakieś propozycje jako coś podobnego do E11 dziś ??.... lub namiar na E11 w dobrym stanie i cenie :))))

 

PS. już mi używki nie przeszkadzają, kupiłem Decka z 94'..... :)))))

 

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś akurat wystawił

https://www.audiostereo.pl/topic/155226-różne-kostki-do-wzięcia-mk2-obowiązek-podawania-cen-odsprzedaży/?do=findComment&comment=5830293

+ Przedwzmacniacz lampowy i masz to co chcesz.

Nie musi być akurat ta końcówka. Ale generalnie szukałabym jakiejś hybrydy z lampami w przedwzmacniaczu.

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2023 o 08:01, Fafniak napisał:

One miewały problemy z równomiernym wysterowaniem kanałów chyba?

To tylko jeden z problemów. Stosunkowo łatwo naprawialnych.

9 godzin temu, Tomai napisał:

Trochę z sentymentu , uparł bym sie jednak na MF.... :)    widzę że dużo więcej jest ofert A2 niż E11...... słuchaliście A2 lub A3 ?

A2 czysta klasa A.... kuszące. Aczkolwiek nie miałem doczynienia.

To idź w niego bo będzie Ci zawsze chodził po głowie. :P Tak to działą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kurde MF na pewno coś dorwę..  w swoim czasie, nie chce tworzyć nowego tematu...... napisze pewnie jakieś banały.....a mianowicie ...pokój około 30 metrów... zmieniłem ustawienie kolumn i mebli i kanapy... dodałem wygłuszenie za kolumnami...... i kurde przyszła magia.... akustyka i zmiany w pokoju , spokojnie jakbym zarzucił wzmacniacz 2x droższy.... detale, scena, bas....najpierw dudniący .... potem po wygłuszeniu uspokoił się.. rewelacja.

i Teraz..... drugi temat..... który się nazywa sentymenty...... mam niecałe 46 lat i zaczynałem od Technicsa..... dawno temu.... zacząłem odwiedzać giełdy staroci w Poznaniu.... i myśle o drugim wzmacniaczu do grania  ' 'sentymentalnego "" :)))

Za młodych lat w latach 90' podziwiałem sprzęt u kuzyna Technicsa własnie.... miękki fajny bas to jest to co pamiętam. Nie pamietam jaki to był sprzęt.

Póżniej w latach 00' miałem CD 670 i wzmacniacz V300, wyglądało to super, grało tragicznie, po wymianie na CD Rotel 930AX i Harmana ( a póżniej na MF ) wzmacniacz  skok był baaaardzo duży.

Ale pamiętam ten sprzęt kuzyna Technics, kolumny podstawkowe też Technics, kurde fajnie to grało - a przynajmniej tak zapamiętałem :)

W każdym bądż razie..... jeśli chodzi o wzmacniacz Technics - sentymentalny- nie oczekuje tu super jakości dzwięku- ale.... jakby fajnie zagrał z miekkim basem byłoby fajnie...... :))

Mam 2 typy :

TECHNICS su 610 Cena około 300 zł

TECHNICS SU-A900 MK2 cena około 1500 zł

Znacie te modele ? Jak to gra ?

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...