Skocz do zawartości

buczenie po podłączeniu wzmacniacza do dekodera lub TV


chup

Recommended Posts

Witam,

mam mały problem, kilka dni temu zakupiłem wzmacniacz Cambridge audio topaz am10.
Po podłączeniu do laptopa kablem rca-jack wszystko gra ok, nic nie buczy,
natomiast jak chce podłączyć rca - rca do wyjścia tv lub dekodera (horizon) zaczyna buczeć,
po odłączeniu kabla od kablówki/internetu problem ustaje.

Może macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ?

z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba by spróbować coś uziemić. Masz w domu żyłę z uziemieniem?
Nieraz także pomaga włączenie źródła do innego obwodu elektrycznego a wzmacniacza do innego.
A także dobre rezultaty daje podłączenie któregoś z elementów do listwy z filtrami antyzakłóceniowymi.



Na tą chwile podpiąłem wzmacniacz do przedłużacza bez uziemienia i nie buczy, ale raczej to rozwiązanie doraźne.
Oczywiście żyła uziemienia jest jak najbardziej, ale przy podłączeniu do listwy z 'bolcem' buczy - jak wyjmę przewód kablówki/internetu to przestaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To efekt tzw pętli masy. W danym systemie może być tylko jedno urządzenie uziemione (najczęściej wzmacniacz), natomiast pozostałe są uziemione poprzez połączenie z tym wzmacniaczem np interkonektem. Dlatego przykry efekt buczenia zanika gdy pozostałe elementy audio podłącza się do listwy bez bolca (brak uziomu). Najprostsze rozwiązanie to odłączyć przewód uziemirnia we wtykach IEC łączonych z wszystkimi sprzętami poza wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...