Skocz do zawartości

Yamaha AX900 Czy dalej warto ?


ratajo

Recommended Posts

Hej, tutaj na forum jestem nowy, wcześniej funkcjonowałem aktywniej na audiostereo.pl, ale nie o to w tym wątku chodzi icon_smile.gif

Mam do Was pytanie jako uważam, że macie już niejedno doświadczenie na swych barkach, a dokładnie wypadłem z tematu audio na jakieś 2 lata po czym jak sprzedałem swój stary sprzęt HK970 plus Kolumny DIY na głośnikach infinity i VIfa.
Chcę powrócić do tematu, zastanawiam się nad zakupem Yamahy ax900, myślicie że to dobry pomysł? macie jakieś doświadczenia z tym klockiem ?
Muzyka jaką preferuję to ROCK, R&B, i House, aczkolwiek słucham tej innej muzyki która wpada mi w ucho, dlatego szukam czegoś w miarę uniwersalnego. Nie interesują mnie raczej nowe jednostki bo w takiej cenie (cena Yamahy ok 1400 zł, ładny stan )nie kupię raczej nic ciekawego a nie lubię tandety.
Pokój w jakim zamierzam ustawić sprzęt jest dosyć nietypowy ma 40m2 ale rozłożone jest to tak, że pokój szeroki na 4m a długi na 10, i sprzęt właśnie będzie ustawiony krótszą stroną pokoju do słuchacza.
Bardzo będę wdzięczny za jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AX900, to bardzo dobry wzmacniacz, szczególnie do muzyki jakiej słuchasz. I jeśli nie walczysz o pełniejszą średnicę, jej soczystość, wypełnienie ani o większą dbałość o niuanse brzmieniowe, Twój wybór może być strzałem w dziesiątkę.
Wzmacniacz mocny, dynamiczny, solidny.
Ale nic nie wiemy o kolumnach. Jakie masz albo zamierzasz kupić, ile możesz na nie wydać? Bo przecież wzmacniacz dobiera się do kolumn a te do pomieszczenia.
Wszystko zaś do swojego gustu.

A tak z ciekawości. Dlaczego nie pytasz u dawnych kolegów na AS? Czyżby zawiedli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o aspekt AS to nikt nie zawiódł, zawodził w ostatnim czasie serwer ciągle mnie wyrzucało, nie mogłem się zalogować nawet nie mogłem później przeglądać strony więc postanowiłem, że czas na zmiany icon_smile.gif

Co do kolumn zastanawiam się nad dali zensor 7, mam możliwość ich odsłuchu jak zakupię wzmacniacz, czytałem kilka opinii na ich temat, ogólnie polecają te kolumny pod ten wzmacniacz i muzykę jaką preferuję. Polecają również Missiony M34i ale nie mam zdania na ich temat
Nie ukrywam marzą mi się B&W DM 603 albo wyżej, ale chyba nie bardzo nadają się pod ten wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory pod Twój wzmacniacz owszem. Ale chyba nie do Twojej muzyki?
Poza tym lepszą jakość dźwięku osiągniesz z kolumnami używanymi, trochę starszymi.
Ale to oczywiście zależy ile masz pieniędzy masz na kolumny i za ile możesz kupić parę Zensor 7?
Mission M34i mają szansę pod warunkiem dość sporego odstawienia od ścian.
B&W wydaje mi się, że zagrają zbyt sucho i chyba za jasno z Yamahą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś propozycje kolumn ?? znasz jakieś? bo szczerze nie mam nic przeciwko używanym kolumną,
a co do wzmacniacza to zastanawiam się jeszcze (ale ciężko go gdziekolwiek znaleść ) nad PIONEER A-A9, ktoś coś ?

Dodam jeszcze, że do kompletu posiadam już odtwarzacz sieciowy pioneera N 70A i CD Pioneer PD 50K, kupiłem mega okazyjnie dlatego je posiadam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...