Skocz do zawartości

kolumny B&W 683


zigon

Recommended Posts

Witam, To mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość. Na parapetówkę od braciszka dostałem B&W 683, wzrokowo bardzo ładne kolumny, co do jakości nie napiszę nic, bo nie wiem. Leżą miesiąc schowane w szafie, brat je kupił używane, podobno igła, za przysłowiowego funta. Dom już ogarnięty więc przyszła kolej na złożenie sprzętu audio. Jako że jestem całkiem zielony w tej materii proszę Was drodzy forumowicze o pomoc.
Jaki wzmacniacz pod te kolumny wybrać? może amplituner? Budżet jakim dysponuje to kwota około 4-5tyś tyle że w tej kwocie chciałbym mieć również CD, gramofon - mam parę czarnych płyt więc szkoda by leżały i się kurzyły.
Jaka elektronika pozwoli w pełni wykorzystać potencjał tych kolumn? Pokój w jakim będą stały kolumny ma około 28m2.
Muzyka jaką słucham to np Chemical brothers, Fat boy slim itp. jak i pop, rock lecz głównie wspomniana elektronika np:
https://www.youtube.com/watch?v=grVsrqQ-QuM...75D&index=1
https://www.youtube.com/watch?v=k6RxN2Y2pMM...5D&index=11
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę bez ogródek. Jeśli masz opanować temperament tych kolumn, to potrzeba dobrego, solidnego wzmacniacza. A taki swoje kosztuje. Jeśli do tego ma być odtwarzacz CD i gramofon, to proponuję wszystko używane, bo się nie wyrobisz z kasą.
Jasne, można kupić nówki, ale wówczas jakość dźwięku może Cię bardzo zaskoczyć. I to jak się domyślasz wcale nie pozytywnie.
Te kolumny grają dość konkretnie. Zresztą poczytaj, jeśli jeszcze tego nie znasz:
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...ers-wilkins-683
Jak widzisz pokój masz trochę mały jak na te kolumny. Jeśli nie masz możliwości ustawienia ich minimum 80 - 100 cm (albo więcej) od ścian, to na Twoim miejscu pomyślałbym raczej o ich sprzedaży i kupieniu bardziej odpowiednich kolumn. Brat na pewno zrozumie... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiadasz iż potrzeba dobrego, solidnego wzmacniacza tylko jakiego?. Szkoda mi pozbywać się 683, wpadły mi w oko icon_wink.gif. Z zakupu Cd mogę na chwilę obecną zrezygnować, wzmacniacz używany wchodzi w grę tylko jaki?. Denon PMA-1510AE to dobry wzmacniacz do B&W? Dla mnie jedynym wykładnikiem "dobrego" sprzętu jest cena, choć wiem że nie wszystko złoto co się świeci. Na allegro jest pełno sprzętu od Arcama po Yamahe, jest również nowy zestaw B&W 683 S2 z Yamahą lecz czy to dobry zestaw by się nim kierować przy doborze wzmacniacza?? Co do powierzchni na jakiej mają grać owe B&W to 28m2 salonu + 12m2 kuchnia (oddzielona barkiem wysokości 1.2m i długości 1m od salonu), więc powierzchnia całkowita to około 40m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, bardziej tu kolumny nie pasują do pomieszczenia. Wzmacniacz też, ale on sam choć mało wyrafinowany, nie stanowi takiego problemu. Co wybierać? Hmm, mniejsze zło?
Jakoś nie czuję tych kolumn w tym pomieszczeniu przy takich jak piszesz możliwościach ich ustawienia.
I do tego wybór wzmacniacza nie wiedząc jakie masz upodobania co do barwy dźwięku?
Wiesz jaki rodzaj dźwięku lubisz, jakie podpasmo ma jak grać?
Tak sobie myślę, że jednak się tego nie podejmę. Przepraszam za Twój stracony czas. Może ktoś inny pomoże? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...