Skocz do zawartości

Altus 110 - Czy warto je kupić?


Maslany95

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam okazję kupić kolumny Altus 110 w dość okazyjnej cenie (200zł za 2). Z tego co mówi właściciel, kolumny grają, nie trzeszczą, pudła w ładnym stanie. Zastanawia mnie bardzo, co za niskotonowce tam siedzą? Czy po samym zdjęciu jesteście mi w stanie powiedzieć, co tam siedzi na miejscu oryginalnych GDN? Nawet, jeśli są to zamienniki niskiej jakości, czy warto je wziąć za 200zł chociażby do dalszej regeneracji? Niestety moje poszukiwania w Internecie podobnych niskotonowców na nic się zdały...

Pozdrawiam, Maciek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny powinny grać z głośnikami z jakimi zostały zaprojektowane. Czyli wszelkie zamienniki są tylko jakimiś półśrodkami. Na pewno zmieniają brzmienie kolumn.
Ale gdybyś nawet miał je z oryginalnymi głośnikami, to i tak nie warto ich brać.
Są to jedne z najgorzej, najmniej naturalnie grających kolumn jakie słyszałem. A słyszałem naprawdę dużo.
I odradzi Ci te kolumny większość choć średnio doświadczonych użytkowników tego forum.

A tak w ogóle do czego są Ci one potrzebne?
Bo jeśli do nagłaśniania mocno zakrapianych potańcówek, to ostatecznie może być. Tam i tak mało kto zwraca uwagę na jakość dźwięku.
Ale do słuchania muzyki, by się nią delektować nie nadają się. O ile tylko masz choćby podstawowe wymagania i nie straciłeś słuchu na dyskotekach czy w zbyt mocno nagłośnionym samochodzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł bym z "potańcówki" na której grają Altusy, już nawet nie chodzi o brzmienie... ale przetworniki wysokotonowe wykręcają uszy jak gospodyni ścierkę po umytych naczyniach, nie da rady z tym wytrzymać. Osobiście również odradzam, to najgorsze kolumny produkowane przez tonsil, jeśli już musisz wybrać wyroby tonsiu tego typu to rozglądaj się za jakimiś mildtonami, to chociaż jest poprawnie zestrojone i nie obrzuca twarzy garściami piachu : ) Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Kup przekonaj się. Może taki dźwięk lubisz? Jak będzie wtopa, to może być problem z odsprzedażą. Ja bym nie kupił. Ale Ty możesz.

Pozdrawiam

1 godzinę temu, Aaddii8812 napisał:

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego nie warto kupować tych kolumn altus od 75 do 110, czy to nie jest tak że każdy kto tak doradza powinien doradzić w sposób: Posłuchaj i oceń sam czy się podobają czy nie? I dlaczego te kolumny nadają się tylko do wkurzania sąsiadów?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że w w/w "sypie piaskiem" z tweetera (nie miałem przyjemnosci odsłuchu wiec nie wupowiadam sie). Ok. Ale czy tak "znanych" kolumn nikt nie tuningował? Nikt do tej pory nie wymyslił ktorego zamiennika wykorzystać by poprawić to i owo? Po prostu nie wierzę 🤔 

Ps: z basem tez można popracować (np. Uszczelniajac obudowe - zamknieta a za niskotonowym "izobarycznie" dołożyć drugi obnizajac fs ukladu plus zmniejszenie objetosci wewnetrznej) 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...