Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze nagłośnienia


MuM

Recommended Posts

Witam
Chciałbym polepszyć sobie odbiór audio w pokoju o wymiarach 5x5m, tj 25m2. Rozkład w pokoju jak na załączonym obrazku.

DSC01446.jpg



Żona nie życzy sobie żadnych kabli i nie zależy jej na wrażeniach 5.1 itd, więc raczek skłaniam sie ku Soundbarom niż kinom domowym. Chociaż nie powiem, zastanawiam się też nad kinem domowym z tylnimi głośnikami bez kabli, ale o tym później.
Mam dość stary telewizor Philips 42PFL5322/10 (42 cale) i stoi jak na szkicu. Poszukuję sprzętu do ceny ok 1000zł (nie jestem jakimś wielkim znawcą dźwięku więc pewnie to mi wystarczy) i póki co głośników 2.1. Zaciekawiły mnie dwa Soundbary, tj:
Samsung HT-J450 za ok 800zł oraz Sony HT-GT1 za ok 1000zł. Czy możecie poradzić mi który z nich Waszym zdaniem jest lepszy ?
Ten pierwszy ma bezprzewodowy subwoofer, tylko gdzie w takim razie najlepiej byłoby go ustawić w pokoju ?
Drugi ma radio, co nie ukrywam byłoby fajnym dodatkiem.
Sprzętu zamierzam używać do oglądania filmów i słuchania muzyki z pendrive'a.

I drugie pytanie. Gdybym jednak zdecydował się na kino domowe z głośnikami bez kabli, oraz zwiększył budżet do ok 1600zł, to co polecacie z poniższych ?
Philipis HTB5580G czy Samsung HT-J5550W ?
Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety soundbary i kina plastikowe to namiastka tego co możesz mieć. Odpuść tego typu sprzęty szkoda Twoich funduszy.

Najtaniej a najoptymalniej wyjdzie Ci mini wieża + subwoofer. No Panasonic PMX 70 + Magnat Sub 202A.

Ewentualnie którąś z wersji mini wieży Yamaha Pianocraft.

Niestety kina z bezprzewodowymi głośnikami to mit. Tam też są kable a dodatkowo małą puszeczkę musisz podłączyć do prądu.

Jesli koniecznie będziecie chcieli kino to musisz przekonać zone na kable i wówczas w gre w chodzi Yamaha 379 + Pure Acoustic lub Denon X500+ Eltax.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...