Skocz do zawartości

Wasza opinia o Yamaha RX-V479 + NS-F51 / NS-P51?


Bloodas

Recommended Posts

Bo taki właśnie zestaw mi polecono icon_smile.gif Kosztuje jakieś 3,400 złotych.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino...1-ns-p51-orzech


Nada się do pomieszczenia około 15 m kwadratowego? Do filmów, gier jak i muzyki (głównie rock i elektronika). Przesłuchałem go w sklepie, ale nie wiem czy dźwięk nie był wystarczająco... czysty? A może ja mam zwidy.

Sprzedawca zarzekał się że w tej cenie ciężko o coś lepszego. Pytałem o Denona 1200 to powiedział, że ten Yamahy jest parę stów tańszy, a jakość taka sama.

Ktoś posiada ten zestaw i może się wypowiedzieć? Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt czysto, bo kolumny ns51 to nieciekawy lifting nieciekawych ns50?
Podbity wyższy bas, średnio czytelne wyższe pasmo, choć może bardziej precyzja jako taka, przy kolokwialnie rzecz ujmując " klarownie" grającym amplitunerze yamahy to nie najlepsza wizytówka tych kolumn. Przy takiej muzyce szukasz pewnie lepszej czytelności brzmienia? Może najpierw odpowiednie kolumny " na przód" by dobrze grały muzykę, a z czasem resztę.

Cytat

Sprzedawca zarzekał się że w tej cenie ciężko o coś lepszego. Pytałem o Denona 1200 to powiedział, że ten Yamahy jest parę stów tańszy, a jakość taka sama


Do amitunera yamahy nic nie mam, jakość zapewne podobna do denona, tego nie neguję, co nie zmienia faktu innego brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Faktycznie model 1200 Denona jest troche za drogi jak na toco sobą prezentuje ale znajduje dużą gamęodbiorców. 479 jest bardzo przyzwoity cenowo i ciekawy w uzytkowaniu.
NS51 to faktycznie liftingowa wersja Niestety są dużo droższe, a nie lepsze. Wiec predzej NS 50 lub już wyzsze modele NS 160.

Faktycznie warto by wymienić kolumny w tym zestawie jeśli bierzesz pod uwagę Quantum 675 to bez zastanowienia. Dużo lepsze wydajniejsze pełniej grające kolumny. Zdecydowanie polecam.


W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu w zależności od budżetu bo:

jest olbrzymia różnica pomiędzy 479 a 679 ale jeszcze wieksza pomiedzy ns50 a Quantum 675.

Więc jesli masz wybierać najpierw to lepiej wez lepsze głośniki natomiast jesli budżet mimo wszystko pozwala to 679 jest zdecydowanie lepszy i na prawdę go polecam.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? No to teraz strzeliłeś mi klina bo byłem przekonany, że czytałem, że mają icon_smile.gif

- Multiroom / Multisource dla niezależnego systemu głośników przypisanego innemu zestawowi bądź też podłączonego za pomocą terminala pre-out


rozumiem że terminal pre out to coś innego? To niezła kaszka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej. Pytanie do czego chcesz go uzywać bo:

- przewznie pre out uzywany jest do podlaczenia zewnetrznego wzmacniacza. Do poprawy dzwieku z frontów.

natomiast tu:
https://www.google.pl/search?q=denon+x2200&...VeZIrpZW811M%3A
https://www.google.pl/search?q=yamaha+679&a...WZ5uxemy8tQM%3A

Pre out jest ALE słuzy on do podłączenia zewnętrznej końcówki do drugiej strefy. Bardzo żadko stosowane i bez sensowne. Kazdy z tych amplitunerów ma drugą strefe wiec nie potrzebujesz tam drugiego wzmacniacza!!

Mam nadzieje że dobrze wyjaśniłem sprawę. W razie czego pisz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyjść pre-out posiada np. model 779 Yamahy . Również jego starsza wersja będąca ciągle w sprzedaży RX-V777. Oba te modele są warte uwagi.
Jednak są to modele wyższe i droższe od 679. Producenci w tańszych amplitunerach zwykle odchodzą od wyjść pre-out. Również jest tendencja do ograniczania ilości wejść analogowych , które w tańszym sprzęcie często są prawie nie wykorzystywane w praktyce. Jest jeszcze znacznie tańszy Marantz NR1504, którego nie mogę polecić z czystym sumieniem do pracy bez dodatkowej końcówki mocy. Nie jest on do tego zbyt dobrze wyposażony. Zaletą jest jednak cena bo można go kupić za niespełna 1400 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to była marka angielska. Produkowała jedne z pierwszych odtwarzaczy CD. Obecnie jest w polskich rekach. Jest od lat znana głównie z tunerów TV satelitarnych i naziemnych. Maja w swojej ofercie znacznie więcej różnorodnej elektroniki i kolumny głośnikowe. Ten amplituner ma jeszcze pewną ciekawa własciwość. Oprócz plików muzycznych jest w stanie odtwarzać z portu USB pliki video icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to idealne połączenie. Równie dobrze jako fronty mogą posłużyć mniejsze kolumny z tej serii. 677 na frontach są potrzebne przy sporych pomieszczeniach lub kiedy potrzeba dużych poziomów głośności bardzo często. Nawet standowe 673 dają sobie radze w pomieszczeniach o powierzchni rzędu 30 m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...