Skocz do zawartości
kajtek99

Kompletowanie zestawu- proszę o sugestie

Recommended Posts

Koledzy, jestem zdecydowany na te Quantumy. Mam tylko dylemat - i tu proszę was o kolejną radę- Czy brać 675 czy dołożyć te 400zł więcej i kupić 677? Jak pisał MobyDick kolumny grają podobnie i czy lepiej kupić 675 i zaoszczędzić te 400zł- np. na przewody czy brać 677?
Dzięki raz jeszcze za cierpliwość i oczekuję na odpowiedź.
Pozdrawiam
Artur

Cytat

Różnica pomiędzy tymi kolumnami jest tak niewielka że warto dopłacić jedynie wtedy gdy lubisz słuchać często ekstremalnie głośno.

Dzięki, i to chyba zamyka temat....biorę 675. Dziękuję za wszystkie rady icon_smile.gif

Różnica ceny między 675, a 677 nie jest, aż tak duża jak piszesz, a salon jednak masz duuży i brałbym 677.
Czy zaoszczędzone pieniądze automatycznie na kable za 400 zł i tak na na początek, no nie wiem... pobaw się lepiej ustawieniem i akustyką salonu, bo jak duży salon, to dużo do roboty.
Quantumy mogą pokazać nieco inne przmienie ze względu na sposób podpięcia pod sekcję High, lub Low .

Dnia 26.02.2016 o 20:28, kajtek99 napisał:

Oczywiście, jak tylko mi zagra - opiszę wrażenia. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Witam, po przerwie...:1_grinning:.

Obiecałem opisać wrażenia ale jeszcze trochę się wstrzymam. Z planów wyszło tylko tyle że stałem się posiadaczem nowego gramofonu Audio-Technica 120. Spięte z tym co miałem: amplituner Onkyo i zarżnięte kolumny:2_grimacing:...też Onkyo..(modele opisywałem w pierwszych postach), więc radość jest mocno połowiczna. Zakup kolumn musiałem odłożyć w czasie i ten czas nareszcie nadszedł. I ponownie proszę o radę...wybieram z dwóch modeli:

1. Magnat Quantum 677- na które już byłem w 99% zdecydowany ale pojawił się temat:

2. STX ELECTRINO 250- o których sporo dobrego w sieci

niestety, żadnych z tych kolumn nie dane mi było usłyszeć osobiście, dlatego proszę o wszelkie sugestie i rady. Z góry dzięki

Edytowano przez kajtek99

Dnia 18.12.2017 o 20:44, kajtek99 napisał:

...tak tylko odświeżam, może ktoś się zlituje i coś napisze...o.O

W ostatnim czasie słuchałem STX Electrino 250 z Pioneer SXN30 i powiem że było całkiem dobrze, mogę je jedynie porównać z Magnat 753 i Indiana Line Tesi 561 i 542 i dźwięk był w sumie u nich najlepszy, jak dla mnie wyrazista góra i dół, żywiołowe, brakowało mi jednak trochę szerszej sceny - i posłuchałem jeszcze Heco900 no i to było takie uzupełnienie wszystkiego, i padło  jednak na Heco900 i zostały w domu, nie mniej STX Electrino 250 są bardzo ciekawe.

Wiem jedno - kupowanie bez odsłuchu wg mnie mija się z celem, co pasuje innym w większości przypadków może nie pasować Tobie, warto poświęcić czas na odsłuch.

Pozdrawiam