Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu- proszę o sugestie


kajtek99

Recommended Posts

Koledzy, jestem zdecydowany na te Quantumy. Mam tylko dylemat - i tu proszę was o kolejną radę- Czy brać 675 czy dołożyć te 400zł więcej i kupić 677? Jak pisał MobyDick kolumny grają podobnie i czy lepiej kupić 675 i zaoszczędzić te 400zł- np. na przewody czy brać 677?
Dzięki raz jeszcze za cierpliwość i oczekuję na odpowiedź.
Pozdrawiam
Artur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica ceny między 675, a 677 nie jest, aż tak duża jak piszesz, a salon jednak masz duuży i brałbym 677.
Czy zaoszczędzone pieniądze automatycznie na kable za 400 zł i tak na na początek, no nie wiem... pobaw się lepiej ustawieniem i akustyką salonu, bo jak duży salon, to dużo do roboty.
Quantumy mogą pokazać nieco inne przmienie ze względu na sposób podpięcia pod sekcję High, lub Low .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 26.02.2016 o 20:28, kajtek99 napisał:

 


Oczywiście, jak tylko mi zagra - opiszę wrażenia. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Witam, po przerwie...:1_grinning:.

Obiecałem opisać wrażenia ale jeszcze trochę się wstrzymam. Z planów wyszło tylko tyle że stałem się posiadaczem nowego gramofonu Audio-Technica 120. Spięte z tym co miałem: amplituner Onkyo i zarżnięte kolumny:2_grimacing:...też Onkyo..(modele opisywałem w pierwszych postach), więc radość jest mocno połowiczna. Zakup kolumn musiałem odłożyć w czasie i ten czas nareszcie nadszedł. I ponownie proszę o radę...wybieram z dwóch modeli:

1. Magnat Quantum 677- na które już byłem w 99% zdecydowany ale pojawił się temat:

2. STX ELECTRINO 250- o których sporo dobrego w sieci

niestety, żadnych z tych kolumn nie dane mi było usłyszeć osobiście, dlatego proszę o wszelkie sugestie i rady. Z góry dzięki

Edytowano przez kajtek99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2017 o 20:44, kajtek99 napisał:

...tak tylko odświeżam, może ktoś się zlituje i coś napisze...o.O

W ostatnim czasie słuchałem STX Electrino 250 z Pioneer SXN30 i powiem że było całkiem dobrze, mogę je jedynie porównać z Magnat 753 i Indiana Line Tesi 561 i 542 i dźwięk był w sumie u nich najlepszy, jak dla mnie wyrazista góra i dół, żywiołowe, brakowało mi jednak trochę szerszej sceny - i posłuchałem jeszcze Heco900 no i to było takie uzupełnienie wszystkiego, i padło  jednak na Heco900 i zostały w domu, nie mniej STX Electrino 250 są bardzo ciekawe.

Wiem jedno - kupowanie bez odsłuchu wg mnie mija się z celem, co pasuje innym w większości przypadków może nie pasować Tobie, warto poświęcić czas na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam ponownie szanowne grono po 4 latach 🙂 . W kilku żołnierskich punktach:

1.Podsumowując ostatnie posty to mój obecny zestaw składa się z  amplitunera ONKYO TX-DS575X, gramofonu AUDIO-TECHNICA AT-LP120 (z fabryczną wkładką) i głośników Magnat Q 677 oraz subwoofer Onkyo SKW 320(rzadko załączany). Sprzęt obecnie rozstawiony w pokoju 20m2. 

2.Winien jestem odpowiedź koledze MobyDick (post z 24 lutego 2016) odnośnie wrażeń z odsłuchu tego zestawu. No cóż, jak było pisane gdzieś powyżej to faktycznie szału w stereo z tym amplitunerem nie ma. Odsłuch z CD (Panasonic DMR-EH55 lub Grundig - oba to nadrywarki DVD)powiedzmy, że może być akceptowalny. Radio również może być, natomiast jeżeli chodzi o gramofon to bez względu jak go zepnę z ampli (phono czy liniowo) to gra przeciętnie i wydaje mi się, że podpięte kolumny nie pokazują swoich prawdziwych możliwości.

3. Jestem zdecydowany na wymianę wzmacniacza i tutaj zwracam się z prośbą o sugestie jaki sprzęt będzie pasował do spięcia z moimi kolumnami. Budżet to 2-3k. stereo 2.0 lub 2.1 . Chciałbym również żeby wzmacniacz miał łączność wi-fi, bluetooth i radio internetowe. 

4. Moje preferencje wymienione w temacie: "Lubię basy ale nie dudniące, tylko wyraźne- takie żeby nie ograniczały słyszalności pozostałych pasm. Chciałbym, żeby góra nie była męcząca, tylko czysta i wyraźna ale oczywiście nie dominująca. Dominujące mają być średnie tony, uzupełnione przez wyraźny głęboki bas i nieświdrujące ucha 'piszczałki'. "(słucham głównie rocka, metalu, muzyki filmowej i instrumentalnej"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kajtek99 napisał:

gramofon to bez względu jak go zepnę z ampli (phono czy liniowo) to gra przeciętnie i wydaje mi się, że podpięte kolumny nie pokazują swoich prawdziwych możliwości.

Masz oryginalną wkładkę - możesz poprawić zmieniając ją na lepszą. To powinno wiele zmienić. Niemniej zmiana wzmacniacza zrobi robotę natomiast zmiana wkładki niezbędna.

49 minut temu, kajtek99 napisał:

Chciałbym również żeby wzmacniacz miał łączność wi-fi, bluetooth i radio internetowe.

W założonym budżecie i z powyższymi wymaganiami co najwyżej używane yamaha rn602 albo denon dr800h. Jęzeli uda Ci się w okolicy 3k to bierz yamaha rn803d szczególnie w kwestii oczekiwań co do basu. 

 

 

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to również mój pierwszy post i dotyczy podobnego tematu, więc postanowiłam się tutaj wkleić. ;) Poszukuje głośników - najlepiej coś vintage’owego/starego, ale jestem też otwarta na inne rozwiązania.

Posiadam gramofon Denon DP 45F z oryginalną wkładką i wzmacniacz Pioneer SX 424. Obecnie podłączone są jakieś oldschoolowe głośniki Pioneer z mocnym basem, ale potrzebuję zmiany. Czegoś mocniejszego, pewnie też o większej mocy. Słucham muzyki naprawdę różnej, więc nie chce wymieniać gatunków - może dodam, że jest to muzyka głównie instrumentalna. Jeśli chodzi o brzmienie to preferuje basowe. 

Słucham w salonie, który ma około 45 m2 - dość wysokie pomieszczenie, niekoniecznie o prostych ścianach (nadbudówka). Głośniki działają tylko z gramofonem/Spotify, nie używam ich do innych sprzętów i tak pewnie zostanie.

Czy jesteście w stanie polecić jakieś rozwiązania do tego zestawu? :) Będę wdzięczna! 

Edytowano przez kitsune_lands
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matt Daemon napisał:

W założonym budżecie i z powyższymi wymaganiami co najwyżej używane yamaha rn602 albo denon dr800h. Jęzeli uda Ci się w okolicy 3k to bierz yamaha rn803d szczególnie w kwestii oczekiwań co do basu. 

Dzięki za odpowiedź. Ja również przyglądałem się tym dwóm wzmacniaczom. Obydwa w podobnym budżecie 3-3.4k tylko yamaha jest praktycznie niedostępna a Denona można jeszcze kupić. Tylko czy warto czekać na powrót na rynek Yamahy czy iść w Denona? A może jeszcze jakiś inny brać pod uwagę? Np. Pioneer SX-N30? Może ktoś to porównać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kajtek99 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ja również przyglądałem się tym dwóm wzmacniaczom. Obydwa w podobnym budżecie 3-3.4k tylko yamaha jest praktycznie niedostępna a Denona można jeszcze kupić. Tylko czy warto czekać na powrót na rynek Yamahy czy iść w Denona? A może jeszcze jakiś inny brać pod uwagę? Np. Pioneer SX-N30? Może ktoś to porównać?

Kup Yamahę używaną. Nie starszą niż rok ģóra 1.5 roku. Będzie jeszcze na gwarancji.  

2 godziny temu, kitsune_lands napisał:

Posiadam gramofon Denon DP 45F z oryginalną wkładką

Wymiana wkładki to pierwsza rzecz na jaką powinnaś postawić.  Koledzy tu na forum zapewne pomogą w doborze kolumn do tego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Jesli quantum zostają to polecam Denona DRA 800 , Magnata MR 780. A jeśli może być używany wzmacniacz to jest kilka ciekawych propozycji w tym budzecie.

Piotr

Właśnie dzisiaj czytałem o MR 780 i nawet używka jest na giełdzie forum za 2.2k. Nowy jest do kupienia za 2.7-2.8 więc różnica niewielka. Co prawda nie ma Wi-Fi ale chyba mógłbym sobie odpuścić. Będę wdzięczny za podpowiedzieć jak ten Magnat ma się do Denona DRA800 i Yamahy RN-620? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...