Skocz do zawartości

Zestawienie monitorów aktywnych Maudio BX5 z Maudio BX8


mszyszka

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Moje pytanie brzmi : Czy do monitorów aktywnych maudio BX5 które posiadam, mogę dokupić monitory maudio BX8 i postawić po każdej stronie miejsca odsłuchowego jeden BX5+BX8 zaraz obok siebie? Sprzęt ma grać w pokoju o powierzchni 18 m2, 3x6m. Monitory będą stały na krótszej ścianie. Planuje zrobić adaptacje akustyczną tak że dźwięk wiarę uporządkuje. Nie za bardzo się znam i zastanawiam się czy monitory nie będą się ze sobą gryzły.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.
Michał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Niedobór niskich to raz. A dwa, są porostu za słabe na pokój tych rozmiarów. Obecnie używam bx5 w pokoju 9m2 i mam wrażenie że to max. powierzchnia na której brzmienie jest pełne. Kolejna sprawa jest taka, że nie lubię słuchać głośno.Chce przy średnim poziomie głośności mieć pokój wypełniony dźwiękiem. Używam głośników do śpiewu i rapu oraz słuchania muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BX8 mają zdecydowanie więcej niskich niż BX5, ale na Twoim miejscu zrobiłbym inaczej.
Kup monitory innej firmy. To zawsze coś innego i wnosi inne brzmienie, masz możliwość porównania jak Twoje nagrania brzmią na dwóch różnych monitorach.
Wiem o czym mówię. Ja używałem Mackie MR5 i Yamahy HS5. Mackie nadrabiały niskimi, Yamaszka znów miała ostrzejszą górę. Razem zgrywały się ciekawie.
Jak z akustyką u Ciebie, gdzie stoją monitory ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój to prostokąt 3x6m, monitory będą stały przed ścianą 3m. Zadbam o akustykę, w rogi wstawię pułapki basowe, a na ścianach w miarę możliwości panele akustyczne z wełny mineralnej. Na ścianę równoległa do dej przed którą będą stały monitory może powieszę jakiś rozpraszacz. Słuchałem yamahy HS5 i nie za bardzo przypadły mi do gustu. Według mnie zdecydowanie za ostra góra.Może polecisz jakąś aktywną parę ok 1000zł ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Yamaha tak gra.
Mi się zawsze marzyły Mackie z serii HR, ale to drogie skurczybyki. Ja bym wstawił tam Mackie MR8, tylko musisz polować na używki, bo nowych za takie pieniądze nie kupisz.
Kiedyś widziałem na OLX MR8 za 1200 zł. To była świetna cena, biorąc pod uwagę cenę sztuki nowego, szczególnie MK3. Pierwsze MR-ki są tańsze, bo możesz kupić nowe za ok. 850-900 zł za sztukę, nowe (MK3) powyżej 1000 zł. Za to pierwsze są zdecydowanie ładniejsze i do warunków domowego studia nie widzę sensu pchania się w nie wiadomo co.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie Yamaha tak gra.
Mi się zawsze marzyły Mackie z serii HR, ale to drogie skurczybyki. Ja bym wstawił tam Mackie MR8, tylko musisz polować na używki, bo nowych za takie pieniądze nie kupisz.
Kiedyś widziałem na OLX MR8 za 1200 zł. To była świetna cena, biorąc pod uwagę cenę sztuki nowego, szczególnie MK3. Pierwsze MR-ki są tańsze, bo możesz kupić nowe za ok. 850-900 zł za sztukę, nowe (MK3) powyżej 1000 zł. Za to pierwsze są zdecydowanie ładniejsze i do warunków domowego studia nie widzę sensu pchania się w nie wiadomo co.


Dzięki za udzielenie się w temacie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A ja pomyślał bym o subwooferze do kolumn które masz . Jeśli był byś w stanie ograniczyć pasmo monitorów od dołu , przy dobrze dobranym subwooferze znacznie podniósł byś możliwości nagłośnienia tymi bx5. Łączenie po 2 ( nieco ) różne monitory uważam za niezbyt dobry pomysł. Nawet dublowanie identycznych kolumn do takich celów nie było by zbyt dobre. Może wystarczą same bx8 w jednej parze. To są monitory bliskiego pola i z małej odległości powinny sprawdzać się najlepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpieszę się. Nie słuchałem bx8 ale moje bx5 uwielbiam. Bardzo wypośrodkowane brzmienie, a i dół jak na 5' jest ok, tylko nie na pokój 18m2. Na pewno odsłucham monitory przed zakupem. Pozdrawiam!

Cytat

Witaj

A ja pomyślał bym o subwooferze do kolumn które masz . Jeśli był byś w stanie ograniczyć pasmo monitorów od dołu , przy dobrze dobranym subwooferze znacznie podniósł byś możliwości nagłośnienia tymi bx5. Łączenie po 2 ( nieco ) różne monitory uważam za niezbyt dobry pomysł. Nawet dublowanie identycznych kolumn do takich celów nie było by zbyt dobre. Może wystarczą same bx8 w jednej parze. To są monitory bliskiego pola i z małej odległości powinny sprawdzać się najlepiej.


Myślałem na subwooferem, tylko te bx5 nie mają żadnego pokrętła do korekcji tonów. O ile coś takiego istnieje. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem na subwooferem, tylko te bx5 nie mają żadnego pokrętła do korekcji tonów. O ile coś takiego istnieje.

Bardzo rzadkie są rozwiązania z takimi pokrętłami - głównie zdarzało się w starszych kolumnach. Albo teraz - w kolumnach aktywnych.

Jeżeli już musisz - to regulujesz to w swoim amplitunerze/wzmacniaczu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre subwoofery mają wyjście niskopoziomowe filtrujące to co ma iść na sub. W komputerze wygląda to zwykle tak że wybieramy system wielokanałowy z subwooferem i wyłączamy kolumny których nie mamy. Kolumny kanału l i p wybieramy jako małe lub nie przetwarzające pełnego pasma. Nawet bez odfiltrowania dolnego skraju pasma monitorów może być lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...