Skocz do zawartości

Wymiana forntów ogromny salon otwarty na jadalnie i kuchnie


lolo2

Recommended Posts

Witam
potrzebuje nowe fronty

Przeprowadziłem się do nowego domku no i razem ze mną przyczłochały się Jamo s606. No niestety dawny pokoik 4 x 4m a teraźniejszy salon otwarty na jadalnie i kuchnie około 80mkw to drobna różnica i po prostu delikatnie mówiąc jamo mnie wk**rza. Jak słucham coś cicho to jest ok, ale jak puszcze "wojenke lao che" głośniej to boże święty nie wiem czy ciągnik u sąsiada orze czy ktoś młotem udarowym przebija mi się przez piwnicę.


Co potrzebuje?
Nowe fronty, na razie chcę zostać przy stereo 2+1 muza lub 2+1+centralny - jeżeli chodzi o tv. Sub i centralny pozostają jamo

Widok salonu: Telewizor w rzeczywistości jest na kominku a nie przy ścianie.
http://www.stylowydom.com.pl/projekty/wt2/wt2.htm

Widok rzeczywisty. ciulowe zdjęcie piszę z pracy a nie mam innego.
http://images75.fotosik.pl/331/0d8334a4dd9fb75amed.jpg


Czego oczekuję:
Dużych mocnych kolumn, które ogarną głośną muzykę w tak dużym pomieszczeniu. Żeby nie było problemu z muzyką jak będę chciał na tarasie sobie latem posiedzieć. Ma być czysty ładny dźwięk w każdym typie muzyki od klasycznej po mózgotrzepy.


Do czego podpięte:
Na razie ampli Marantz 6009 ale kusi mnie dokupienie końcówki mocy, więc pomyślę później nad Marantzem pm7004, denonem pm1520, Nad, <-- to są pozycje co wpadły w oko i o których dużo się pisze na forum no ale wzmacniacz na razie to odległa galaktyka.


Prozpozycje, które w między czasie, ktoś tam podrzucił z tego lub innego forum :
JBL 290 - no mniej - więcej w tych granicach cenowych chciałbym się poruszać ale niekoniecznie
Taga F120
Klipsch KR-28F
Heco Music Style 900
Paradigm
Pylon audio 25
Tannoy Mercury 7.4

Sprzęt interesuje mnie raczej nowy,


Napomknę tylko że cena jest elastyczna, jak ktoś trzaśnie w stół i powie że trzeba to i to wziąść pod uwagę i to koniecznie to jest szansa że pomyśle nad droższym rozwiązaniem.

Na razie napalony jestem na jbl 290, ale nie wiem czy nie poleci ktoś czegoś większego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę preferencje oraz wielkość pomieszczenia faktycznie Jamo nie uciągnął. Do podłączenia pod Twojego Marantza proponował bym Klipsch R28F lub Heco Music Style 1000.

Klipsch zapewni Ci więcej wrażeń od JBL w lepszy sposób wykorzysta także zasilanie z amplitunera kina domowego.
Tannoy byłby dobrą propozycją ale jednak masz za dużo salon na nie.

Proponował bym jednak któreś z tych dwóch wcześniej wspomnianych. Przeskok z Jamo będzie olbrzymi.

Jeśli będziesz miał więcej pytań lub chciałbyś wycenę zapraszam.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Biorąc pod uwagę preferencje oraz wielkość pomieszczenia faktycznie Jamo nie uciągnął. Do podłączenia pod Twojego Marantza proponował bym Klipsch R28F lub Heco Music Style 1000.



A jak sie ma Klipsch R28F do Klipsch RP280f, bo znowu na innym forum polecaja tego drugiego.

Bo widze ze jeden ma bass reflex z tylu a drugi z przodu. Glosniki moge maksymalnie miec odsuniete 35cm od sciany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...