Skocz do zawartości

Kolumny do Rotela RA 960BX


AdamS1976

Recommended Posts

Witam serdecznie !

Prośba o radę a więc tak

Rotel RA 960BX + Marantz CD 63 SE po modyfikacji + Dac Magic Azur + kabelki RCA Audioquest i Melodika Purple Rain

Będzie to grało na około 11 mkw, mieszkanko w bloku, poszukuję w miarę uniwersalnych kolumn podłogówka lub monitorki, słucham różnego rodzaju muzyki z przewagą progresywnego rocka ale czasem jazz, muzyka elektroniczna w tym chillout

Pozdrawiam i dzięki za wpisy icon_lol.gif
Adam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdzieś do 1200-1500 zł icon_smile.gif z drugiej ręki, na podłogówki raczej mało miejsca mam więc bardziej celuję w jakieś monitorki...


AdamS1976,
a masz miejsce na podstawki do monitorów? Bo może się okazać, że zajmą podobną powierzchnię.

No chyba że postawisz je na jakimś już stojącym u Ciebie w pokoju meblu lub przymocujesz do ściany...
Co niestety może spowodować pewne problemy z odpowiednią akustyką i odsunięciem od ściany icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zmieniła się koncepcja i sprzęt HI FI + kolumny będzie jednak w salonie na dłuższej ścianie. Salon jest większy bo ma jakieś 19 mkw.
Czyli na dłuższej ścianie pokoju ok 5,5m (jest on w kształcie prostokąta) będzie HIFI + kolumny oraz TV, krótsze ściany mają po ok 3,5m , na jednej z nich jest wyjście na balkon a na przeciwległej stoi stół + krzesła taka quasi jadalnia.

Odległość kolumn od ścian jakieś 40- 30 cm nie więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jeszcze poza AE możesz popatrzeć na JAMO serii E870/E875
Nowsze C605 (a jeszcze lepiej C607) będą zapewne poza Twoim budżetem.
Tylko nie S506/526/606/626/628 - bo to są słabsze jakościowo kolumny do kina domowego (przeciętne w stereo...).
W dobrej cenie masz trochę wyższy (od E870/E875) model 507 w Opatowie
http://allegro.pl/jamo-507-i5986102841.html
to też bardzo fajnie grające kolumny (i jak dla mnie bardzo ładne, ale to już kwestia gustu).

Tu masz sporo używanego sprzętu w Myślenicach - nie wiem, skąd jesteś (uzupełnij informację "Skąd" w swoim profilu, to będzie się wyświetlała przy każdym Twoim poście).
http://allegro.pl/swietne-kolumny-stereo-d...5982520258.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jamo raczej odpada , szukam używanych kolumn ale z wyższej półki w okolicach 1500 zł mogę nawet przekroczyć ten budżet Słyszałem że dobrze zgrywa się z Rotelem: Dynaudio Audience, Paradigm lub DALI nie wiem jak KEF może ma ktoś doświadczenia konkretnie z tymi kolumnami firm które wymieniłem + Rotel ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jamo raczej odpada , szukam używanych kolumn ale z wyższej półki w okolicach 1500 zł mogę nawet przekroczyć ten budżet


Chyba prawidłowo nie skojarzyłeś polecanych Tobie modeli JAMO icon_eek.gif

To nie są "plastikowe popierdółki" ale niezłe kolumny - zerknij pierw na testy tych kolumn serii E870/E875 czy 507 oraz ceny (kiedyś) nowych kolumn.
Ale oczywiście jak nie odpowiada Ci nazwa to Twój wybór.

Z innych firm do Rotela to warto również rozejrzeć się za AA Phoebe II, a lepiej III.

Pozdrawiam
PS. Kolumn innych firm o które pytałeś nie podłączałem do Rotela, więc się nie wypowiadam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zobaczę na te Jamo , choć na innych formach odradzali mi te kolumny.


Jak one zagrają z Rotelem RA 960 BX ?
http://olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe-kef...html#9b19a8cd95

Pozdrawiam
Adam Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...