Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu audio.


Wczasowicz

Recommended Posts

Witam, mam na imię Sebastian, w tym momencie słucham muzyki na słuchawkach Koss Portapro oraz głośniku mobilnym Sony SRS-X2. Obecnie znajduję się na emigracji, troszkę oszczędności odłożyłem i postawiłem zakupić sprzęt z wyższej choć niekoniecznie najwyższej półki. Kwota jaką dysponuje to 2 tyś zł +/-. Ogólnie zastanawiałem się ostatnio na tym jaki sprzęt chce zakupić. Nie znam się kompletnie nad ustawieniami głośników, rodzajach kabli czy markach i producentach. Dlatego w pierwszej kolejności proszę was o dobór soundbaru że względu na jego prostotę obsługi, gabaryty. Jeśli jednak odwiedziecie mnie od tego pomyslu proszę o pomoc w wybraniu sprzętu który nie wymaga wiercenia w ścianach, km kabli czy dziesięciu satelitek i jednego subwoofera o wadze 10 kg i rozmiarze lodówki. Proszę o pomoc w doborze nagłośnienia dla człowieka prostego który lubi posłuchać od czasu do czasu muzyki różnych gatunków, filmu z dobrymi efektami wizualno-dźwiękowymi. Na pewno fajnym bajerem byłby dźwięk przestrzenny i zdaje sobie sprawę, a żeby go uzyskać coś musi grać za uchem, a może jednak istnieje taka technologia która próbuje naśladować taki efekt z jednego(soundbar) lub dwóch glosnikow/kolumn.Nie może również zabraknąć basu, ale nie zależy mi na takich częstotliwościach które i tak nie usłyszę bo melomanem nie jestem a może z czasem... Ani falach dudnienia które podbiją mi oczy, szyby wybiją i wywołują panikę kilka pięter wyżej. Często się przeprowadzam i zmieniam miejsce zamieszkania oraz najczęściej pokoje w nich są małe około 15 m2 więc sprzęt musi zajmować mało miejsca, przynajmniej złożony. Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś zdecydowany na soundbar?
Jeżeli ma ładnie grać, to i tak konieczny będzie model z subwooferem (zapewne łączący się bezprzewodowo z sounbarem).

Może lepszy będzie zestaw stereo (może uzupełniony o subwoofer), choćby miniwieża z porządniejszymi głośnikami (choćby któryś model Yamahy PianoCraft), który będzie miał możliwość wzmocnienia dźwięku z TV.

Napisz jeszcze jaka funkcjonalność jest Ci potrzebna i co będziesz podłączał pod nowy sprzęt...
Zerknij na "Pierwsze posty" - link masz poniżej

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja bogata wypowiedź została skasowana przez restartujący się telefon... Proszę wybaczyć za skromną odpowiedź.

Zamierzam do sprzętu dokupić nowy telewizor oraz konsolę (filmy więc PlayStation 4). W przewadze słucham house, pop oraz rock. Moja baza audio znajduje się w moim telefonie (android) a więc miło gdybym miał możliwość odtwarzania z niego muzyki.


Nie jestem zdecydowany na soundbar, po prostu mam koczowniczy tryb życia i bardzo często tj. Co pół roku zmieniam mieszkanie, nie ma reguły na to jednak nie chciałbym dodatkowego balastu i dużej ilości kabli... Mieszkania zazwyczaj wyglądają tak, że w każdym kącie coś jest, szafa, biurko.

Oczekuje od sprzętu dobrego dźwięku, miło było by uzyskać stereofonie a jeśli da się osiągnąć dźwięk przestrzenny byłbym wniebowzięty. Subwoofer może lub nie musi być na smyczy, dla mnie bez różnicy choć na pewno dla państwa to ma znaczenie(stawiam na kabel). Nie chce mieć w mieszkaniu klubu lub samej sceny lecz miło było by doświadczyć namiastki "prawdziwego dźwięku".

Jeżeli o mnie chodzi zastanawiałem się nad Yamaha ysp 1400, lecz z tego co widziałem nie posiada hdmi co pokrzyżuje mi plany odnośnie PlayStation i Tv.

Dziękuję za link, okazał się pomocny!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie musisz mieć HDMI...
PlayStation możesz podpiąć HDMI z TV, a dźwięk wyjdzie optycznym kablem na soundbar/amplituner/miniwieżę.

Jeśli tak, to można się zastanowić nad 3 rozwiązaniami:
-soundbar,
-miniwieża z wejściem optycznym i / lub HDMI,
-amplituner

Wystarczy gdy podepniesz telefon pod dok w urządzeniu-czy musisz mieć WiFi lub Bluetooth?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) soundbar za mną przemawia bo zajmuje mało miejsca, pytanie tylko, czy jakość odtwarzanej na nim muzyki jest warta ceny?
2) Pomysł z mini wierzą jest również ciekawy. Czy do takiej wierzy mogę podpiąć zewnętrzny subwoofer?
3)Amplituner to nowość dla mnie, rozumiem czym jest i jak ważne funkcje pełni w porządnym kinie domowym ale dobry model z tego co widziałem to cena od 1000 w wzwyż. Czy wyrobię się w +/- 2000 zł z zakupem głośników do niego?

Jedynie co oczekuję, abym mógł łączyć i odtwarzać muzykę również z telefonu.

Mam pytanie, czy muzyka przesyłana optycznym kablem od telewizora(play podłączony hdmi do tv a z tv optycznym do odtwarzacza) będzie bardziej stratna/taka sama aniżeli przy zastosowaniu hdmi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) soundbar+subwoofer może być. Bez subwoofera-odradzam.
2)od paru lat lepsze miniwieże mają wyjście na aktywny sub
3) jeśli używany, to się zmieścisz w "dwójce".

Optykiem z TV będzie porównywalny dźwięk co z HDMI.

Nadal nie napisałeś czy telefon może być podpięty do stacji dokującej czy musi być bezprzewodowy

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być, wystarczy mi nawet podłączenie telefonu ze sprzętem przez kabel. Jeśli mogę prosić, skreślmy amplituner a dodajmy zestaw stereo. Wolę kupić sprzęt nowy niż używany gdy na wyspach mało rzeczy jest po aukcjach a w razie nie zadowolenia nowy sprzęt do 30 dni bezproblemowo mogę zwrócić.
Cena końcowa jaka chce przeznaczyć na zakup to 2,5 tyś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o amplitunery - to myślałem o stereo. Bo nie ma sensu dopłacać do wielokanałowych, jeśli będziesz używał sprzętu w stereo.

Z nowych - tutaj masz link do strony dystrybutora Yamahy (i nie tylko...) w Polsce firmy AudioKlan i sieci ich sklepów firmowych

http://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery.html

W okolicach 1500-1800zł znajdziesz amplituner stereo Yamaha RS-700
albo sieciowy amplituner N500
do tego podstawkowe kolumny - np. Magnat Quantum 673
http://allegro.pl/magnat-quantum-673-audio...5970948533.html


Natomiast jak ma być coś z WiFi i/lub Bluetooth - to w ramach Yamahy dopiero N-602 (ale wtedy przekraczasz 2 tysiące)
http://allegro.pl/amplituner-stereo-yamaha...5863767854.html

Pozdrawiam
PS. Chociaż mimo tego, że chcesz sprzęt nowy - to zastanów się nad opcją: nowy amplituner + używane kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn - to proponowałbym kupno (np. na Ebay) używanych niedużych kolumn za ok.50 funtów.
Jak trafisz na zadbane, to trochę na nich pograsz i potem zdecydujesz: pasują Tobie czy szukasz lepszych.
Dobrze by było, by głośnik niskośredniotonowy miał min. 15cm (w lepszych i droższych kolumnach masz porządniejsze głośniki - często o wiekszym skoku i większe obudowy i wtedy są kolumny o niezłym basie mimo np.12-13cm głośników, jak choćby SonusFaber).
W niewysokiej cenie powinieneś trafić używki firmy Mission, zresztą oferta na angielskim eBay powinna być wystarczająca.

Przy używanych kolumnach dzięki temu nie wydasz za dużo na początek (no bo na rozsądne nowe podstawkowe to już trzeba liczyć rzędu 200 funtów).

Pozdrawiam
PS. Uzupełnij w swoim profilu ("Skąd" albo "miejscowość") gdzie mieszkasz (chociaż kraj), by było to widoczne dla innych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej słaby komplet...
Pioneer A-109R to niezbyt wyszukany model wzmacniacza (a nie amplitunera) i nie ma wejścia cyfrowego (zresztą na sub również nie ma).
A kolumny JBL E20 to najmniejsze kolumny podstawkowe serii E.
W tej cenie 160 funtów to już bym wolał porządną miniwieżę icon_wink.gif , bo taki komplet dla mnie nie jest warty nawet połowy tek kwoty.

Trzeba szukać dalej...

Jeżeli wybierzesz dobry amplituner lub wzmacniacz ale bez wejścia cyfrowego, to potrzebny będzie przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) który podepniesz cyfrowo (optycznym kablem) do TV, a analogowo podwójnym kablem RCA (cinch) do dowolnego wejścia wzmacniacza (z wyjątkiem wejścia PHONO).

Pozdrawiam
PS. Mam nadzieję, że masz w telewizorze optyczne wyjście - bo tak zakładałem przy moich propozycjach rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety telewizor który mam na oku nie będzie posiadał. Dlatego jestem w kropce. Teraz sprawdziłem i dochodzimy do początków. Czyli jednak hdmi będzie mi potrzebne... Może odłożę zakup aż do momentu uzbierania większej sumy? Wiem jednak jedno, więcej słucham niż oglądam, więc stereo bardziej mnie przekonuje aniżeli przestrzenny. Soundbar również przejadł mi się, bo hdmi posiada np Yamaha ysp 1600 która już kosztuje a za taką sumę lepiej kupić amplituner wyższej półki i głośniki stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "nowy telewizor" - większość (jak nie wszystkie) nowe telewizory mają wyjście optyczne (i więcej niż jedno gniazdo HDMI). Jesteś pewien że ten Twój przyszły nabytek nie ma optycznego wyjścia?

Kolejna rzecz - czy PS będziesz wykorzystywał do odtwarzania filmów czy również do gier?
Jeśli tylko do filmów, to możesz kupić miniwieżę z napędem BluRay (zamiast CD) i podpiąć ją HDMI do TV (z wyjściem na subwoofer, co umożliwi kiedyś rozbudowę zestawu)
Taką jak np. Yamaha MCR-750
http://www.ceneo.pl/13948618#tab=spec
albo miniwieżę bez napędu BR (jest CD), ale z radiem cyfrowym, siecią, wyjściem na subwoofer i wejściem optycznym - n. Yamaha NCR-N560
http://www.ceneo.pl/36574202#tab=spec

O sprzęcie wielokanałowym nie myślimy, bo (jak słusznie ostatnio zauważyłeś - a ja już wcześniej pisałem) szkoda kasy a stereo w tej samej cenie zagra lepiej.


Pozdrawiam
PS. Przenoszę wątek do działu STEREO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz modelu MCR-N560 Yamaha oferuje również model MCR-N560D z wbudowanym tunerem DAB+, umożliwiający odbiór cyfrowego radia.

Krótko mówiąc (na podstawie informacji z internetu) model z "D" różni się dodatkowym tunerem cyfrowym w stosunku od modelu "bez D".

Tutaj masz notkę z polskiej strony Yamahy
http://pl.yamaha.com/pl/news_events/audio_...l/ifa_mcr-n560/

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz wydać tysiąc złotych, to zdecydowanym faworytem jest subwoofer Tannoy Arena 300
http://allegro.pl/subwoofer-tannoy-arena-h...5867625852.html
Jest mocny, szybki i bardzo dobry. A parę lat temu kosztował ponad 2 tysiące (i tez byl wart tej ceny). W tej chwili wyprzedawane są resztki magazynowe i stąd taka dobra cena.

Bo subwoofer nie musi być tej samej firmy co kolumny.

Jeżeli masz mniej - to spokojnie możesz kupić coś używanego w okolicy 100funtów (ale z głośnikiem co najmniej 20cm).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
Witam ponownie, sprzęt działa, jestem ogólnie zadowolony, lecz przyszedł czas na zmiany, na lepsze. Dla przypomnienia dodam, że posiadam zestaw Yamahy MCR-N560D, dokładnie ten amplituner i te same kolumny. Chciałbym zakupić inne kolumny. Gdybym mógł was prosić o radę, jaki zestaw głośników stereo dobrać pod ten amplituner? Mogą być nowe jak i używane kolumny, środki jakimi dysponuje to 1200 zł. Dziekuje za uwagę, za pomoc oraz pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomieszczeń ok. 15 metrów i do takiej elektroniki wybrałbym kolumny standowe. Tylko, czy zawsze będziesz miał je gdzie postawić.
Bo stawianie gdzieś na półce, czy co gorsza na szafie bardzo zaszkodzi dźwiękowi, efektom stereofonicznym.

Najlepiej byłoby gdybyś napisał jaki rodzaj dźwięku lubisz (miękki, ocieplony, ciemniejszy, łagodny, soczysty i dobrze wypełniony w średnicy, czy odwrotnie, twardy, chłodny, jasny, ostry, konturowy, suchy).
No i trzeba by jeszcze zmienić kable głośnikowe na lepsze, jeśli posiadasz do tej pory tylko firmowe lub jakieś najtańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...