Skocz do zawartości

Lampa do Usher Dancer BE-10


Recommended Posts

Witajcie !

W związku z spadkiem cen dolara, planuje zakupienie w/w Usherów, http://audiofast.pl/main.asp?idm=14&id...=0&wersja=0 Cena dość okazyjna, ale problem jest w tym iż nie wiem jaki wzmacniacz sprosta tym kolumną, Słucham Jazz, klasyki, Rocka, mam pokój 30m2 i nie słucham muzyki głośno ( tylko czasami icon_smile.gif chciałbym wzmacniacz lampowy, albo integre albo dzielony, myslałem o zestawie manleya shrimp-mahi, czyli przedział cenowy do około 20k zł, oczywiscie jestem otwarty na niższe ceny, moim zmartwieniem jest to iz ten wzmacniacz jest niezbyt "mocny" i obawiam sie iż nie podoła tym kolumnom, prosze o pomoc, i z góry dziekuje

p.s Jako zródło pracować miałby przypuszczalnie jakiś lektor.

DanieL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem możliwości tak "na prawdę" słyszeć kolumn na lampie, ( uważam iz odsłuch w sklepie czy u znajomych przez godzine czy dwie nie jest wystarczajacy do wypowiadania sie na temat brzmienia ) ale przez czas który miałem mozliwości słuchania lampowych wzmacniaczy był wyjątkowy, jakiej mocy wzmacniacz bym potrzebował ? 50-60 wystarczy czy cos jeszcze mocniejszego ? i czy do 20k bedzie dało sie takowy kupić ? może jakieś propozycje, co myslicie o wzmacniaczach chińskich ? wiem ze ich cena jest ponirzej 10k ale patrzac na specyfikacje music angel kt88 ma 65W to jest tylko propozycja co o tym myślicie ?

no chyba ze teraz kupie jakiegos chinczyka i jak nazbieram pieniądze to w przyszłym roku kupilbym jakaś porządną lampę czy takie rozwiazanie było by dobre ? czy taka kt88 była by w stanie opanować w/w Ushery ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn, jesli lampa to bardzo mocna. Moze to byc cos na KT88 lub 6s33s w push pull. Mozna sprobowac takze z trioda GM70.

Wszelkie chinskie wzmacniacze odradzam, z wiadomych powodow.

Jesli masz 20kzl na wzmacniacz, to nie wiele moge doradzic z lamp. Nie sluchalem mocnych lamp w tym przedziale. Sam mam wzmacniacz na kt88, po modyfikacjach grajacy wlasnie w tym przedziale cenowym i wyzej. Jednak konstrukcja ta jest bardzo wyjatkowa/unikatowa.

Jesli moze byc to wzmacniacz uzywany to moze cos z:

audio research:
http://www.audioresearch.com/products.html
(Elberoth z audiostereo testowal te wzmaki, nawet chyba ma jakis model)

lub

unisonresearch
http://www.unisonresearch.com/valve/company.aspx


Zupelnie nie znam charakteru i mozliwosci tych kolumn, wiec trudno cos doradzic.
Jesli tranzystor to moze cos ze stajni Plinius, BAT, lub Gryphon ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego zastanawiam sie nad chińczykiem na teraz a za rok kupie coś porządnego, ceny audio research oraz unisonresearch sa po prostu za wysokie, bo do tych kolumn musiałbym kupić jeden z mocnych wzmacniaczy, czyli tych drogich a mam budżet na 20k wiec nie wyrobie sie, no chyba ze jakis tranzystor póki co a pózniej, nie wiem co robić.

"Może wzmacniacz Pana Waszczyszyna " chodzi o wzmacniacz ANCIENT AUDIO ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8 wat z Jolidy ciągnie potężne podłogówki. Więc wcale nie jest wykluczone że integra Ancient Audio pociągnęłaby spokojnie Ushery ,u kolegi gra z HGP i to jak gra miodzio dla uszu.Swoją Jolidę połączałem także do monitorów Sonus Faber i także nie brakowało mocy.

Hybryd tak nie lubisz Amplifona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hybryd tak nie lubisz Amplifona.



Niestety, ale nawet stare modyfikowane Phase, rozjezdzaly wzmaki amplifona. Amplifony to typowy przyklad lampy-zamulacza.

Co do tych opowiesci, ze ze slabej lampy np 8w w SET mozna uzyskac dzwiek dynamiczny nie bardzo sie zgodze, szczegolnie jesli nie mamy do tego speclanie przeznaczonych kolumn.
Sluchalem np oslawionego Abraxasa SET 300b po znacznych modach usprawniajacych jego zasilanie i nie tylko. Moze spokojnego "plumkania" mozna bylo sluchac, ale przepraszam dynamiki to to nie widzialo.
Mialem tez u siebie monbloki SET okolo 15w, tez wydawalo mi sie, ze mam dynamike, dopoki nie posluchalem poteznych lamp !
Mam na mysli tutaj pozadne konstrukcje na kt88 czy 6s33s w push pull lub trioda GM70 - sluchalem monoblokow 60w w klasie A z jednej lampy!. Lampa wielkosci sloika po dzemie.

SET dla przeznaczonych do tego konstrukcji glosnikowych - TAK, ale nie dla duzych podlogowek o twardych driverach, ktore potrzebuja pradu.

Moje Focal JMlab Electra 926 maja 91db i pewnie tyle maja, tylko co z tego ? Sa to bardzo wymagajace kolumny, na twarych membranach i pradu nigdy im za wiele. Pokazuja swoje mozliwosci dopiero ze wzmaka "spawarki"!
Polaczenie ich z np SET 300b bylo by porazka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...