Skocz do zawartości

zakup sprzętu on-line i .....zwrot (odstąpienie od umowy)


pawelk

Recommended Posts

Czy ktoś ma doświadczenia z powyższym i może polecić sklepy które nie robią z tym problemów ?
Chcę kupić wzmacniacz i mam wytypowane 3 modele do odsłuchu, ale sklepy z możliwością odsłuchu albo nie mają takich kolumn jak ja, albo wzmacniaczy które chcę odsłuchać.
Więc chciałbym kupić 3 a następnie po wybraniu 2 z nich zwrócić.
Większość regulaminów mówi o zwrocie w stanie nieużywanym, ale co to konkretnie znaczy ?
Nie mam ochoty później chodzić po sądach w celu odzyskania pieniędzy, a kwota niemała bo chcę wydać 3,5-4 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to tyle, że sprzęt nie może posiadać znaków użycia np. rysy na obudowie.

Najlepiej nie kupuj 3 wzmacniaczy na raz, tylko kup je po kolei, wtedy w najgorszym wypadku zostaniesz z niechcianym sprzętem icon_wink.gif

Jeśli byłeś w sklepie, to dlaczego nie zapytałeś o możliwość zwrotu ? udaj się do sklepu gdzie dokonywałeś odsłuchów (chciałeś dokonać) i po prostu zapytaj sprzedającego o taką możliwość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znaczy to tyle, że sprzęt nie może posiadać znaków użycia np. rysy na obudowie.

Najlepiej nie kupuj 3 wzmacniaczy na raz, tylko kup je po kolei, wtedy w najgorszym wypadku zostaniesz z niechcianym sprzętem icon_wink.gif

Jeśli byłeś w sklepie, to dlaczego nie zapytałeś o możliwość zwrotu ? udaj się do sklepu gdzie dokonywałeś odsłuchów (chciałeś dokonać) i po prostu zapytaj sprzedającego o taką możliwość.



Chciałem wypożyczyć za kaucją (co na jedno wychodzi), nie chcą.
Nie łapię zupełnie takiego podejścia, czy naprawdę liczą na to że ktoś w ciemno kupi klocek za 3-4 tys. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... ale do Pabianic trochę daleko

Oczekujesz jasnowidza który wie gdzie mieszkasz??? icon_mrgreen.gif Bo jak możemy Ci polecić takie salony-nie wspominając już o tym, że mogą nie mieć firm i modeli które sobie wytypowałeś do odsłuchu...To chyba nie jest taki problem napisać w swoim profilu w jakiej miejscowości mieszkasz?

Ale wracając do tematu to kiepsko że nie udało Ci się przekonać pracowników salonów na wypożyczenie sprzętu...
A jak się nie uda - to kolumny masz duże?
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

... ale do Pabianic trochę daleko

Oczekujesz jasnowidza który wie gdzie mieszkasz??? icon_mrgreen.gif Bo jak możemy Ci polecić takie salony-nie wspominając już o tym, że mogą nie mieć firm i modeli które sobie wytypowałeś do odsłuchu...To chyba nie jest taki problem napisać w swoim profilu w jakiej miejscowości mieszkasz?

Ale wracając do tematu to kiepsko że nie udało Ci się przekonać pracowników salonów na wypożyczenie sprzętu...
A jak się nie uda - to kolumny masz duże?
Pozdrawiam




No wybacz, ale to ja mam przekonywać sprzedawcę żeby mi pozwolił się przekonać czy pasuje mi produkt który sprzedaje ?
szczególnie że to nie są tanie zakupy, a klient może być przyszłościowy i w przyszłości wydać razy kilka.

Mam Klipsche RP-260F i zapewne znawcom tematu wiadomo że grają nieco specyficznie i ciężko bez odsłuchu zdecydować na podstawie porad na forum. Już na podstawie postów tutaj i nie tylko wytypowałem 3 klocki które mogą mi pasować i dalej to już raczej tylko odsłuch.

pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż napiszesz jakie to typy ? Trochę ciężka ta konwersacja, dlaczego jesteś tak pesymistycznie nastawiony ? Przecież to forum jest tylko po to, żeby pomóc osobie jak Ty, rozwiać jej wątpliwości i coś podpowiedzieć. Przecież tak jest chyba łatwiej ?
Jednocześnie popieram Twoje przekonanie co do odsłuchu, to najlepsza forma by się upewnić co do wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieluwid,
to może my też będziemy pesymistycznie nastawieni i równie enigmatycznie będziemy odpowiadali???

... i tak się nie uda ;-(

Pozdrawiam
PS. Masa 1 kolumny 22,5kg - bywało gorzej... Ale faktycznie mało wygodne-choć tyle samo (a często więcej...) waży para porządnych monitorów. Ostatnio targałem "kartonik" o takiej masie na odsłuch i przeżyłem. A drugie tyle ważył wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To może chociaż napiszesz jakie to typy ? Trochę ciężka ta konwersacja, dlaczego jesteś tak pesymistycznie nastawiony ? Przecież to forum jest tylko po to, żeby pomóc osobie jak Ty, rozwiać jej wątpliwości i coś podpowiedzieć. Przecież tak jest chyba łatwiej ?
Jednocześnie popieram Twoje przekonanie co do odsłuchu, to najlepsza forma by się upewnić co do wyboru.



Ok, jasne że możemy i konkretnie tylko nie zmienia to faktu że i tak pozostaje tylko odsłuch.
"Przewaliłem" sporo materiału w necie co w moim subiektywnym odczuciu pasowałoby do Klipschów RP-260F i w zalewie informacji ostatecznie postawiłem na Marantz PM6005 lub NAD 356 Bee lub Cambridge Audio CXA60.
Słucham raczej szerokiego spektrum od ciężkiego rocka,przez typowy pop po dance i elektronikę.
Pojawiało się oczywiście sporo innych propozycji ale na odsłuchiwanie jakichś 10 klocków raczej zabraknie cierpliwości icon_wink.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zieluwid,
Masa 1 kolumny 22,5kg - bywało gorzej... Ale faktycznie mało wygodne-choć tyle samo (a często więcej...) waży para porządnych monitorów. Ostatnio targałem "kartonik" o takiej masie na odsłuch i przeżyłem. A drugie tyle ważył wzmacniacz.




Podziwiam, o twardzieli teraz niełatwo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekaw jestem, ale masz rację, trzeba posłuchać. Biorąc pod uwagę styl Klipschów, to dałbym cieplejszy piec. Ciekaw jestem który najlepiej wypadnie w odsłuchu. Stawiałbym chyba na Marantza, ale proszę cię żebyś się odezwał jeszcze jak już zdecydujesz, dobra ?

A na czym grałeś do tej pory ? Bo wydaje mi się że nie pisałeś o tym ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie miałem długą "przerwę" w życiorysie jeśli chodzi o taki sprzęt. Z poprzedniej epoki uchowała mi się na strychu Diora Ws-504B.
Śp. Tonsile już wtedy się posypały.
Dopiero teraz mam warunki żeby coś budować. Z Diorą pod pachą odsłuchałem sporo kolumn i Klipschy jak dla mnie zdecydowanie wygrały.
No i teraz jestem bardzo ciekawy jaki jest ten postęp w akustyce po zmianie klocka na 20 lat "młodszego". Wszem i wobec mówią że jest znaczący, a więc zobaczmy. Co prawda z Diorą subiektywnie nic mi nie brakuje, ale to może być typowy bias z tytułu braku porównania o czym chcę się przekonać. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te dwa sklepy są w stolicy, myślę że więcej i znajdzie się taki co wypożyczy za kaucją do domu.
Ewentualnie zamiast tracić czas na pakowanie i odsyłanie nietrafionych wzmacniaczy, nerwy czy dotarł cały do sklepu i czekanie na zwrot kasy, wolałbym przejechać się te 1,5godz autem do salonu gdzie te wzmacniacze są ( klipsche raczej są wszędzie) i mieć w nosie wspomniane podchody.


Cytat

No i teraz jestem bardzo ciekawy jaki jest ten postęp w akustyce po zmianie klocka na 20 lat "młodszego". Wszem i wobec mówią że jest znaczący, a więc zobaczmy.


Tak teraz jak i dawniej, były dobre i słabe rzeczy. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że tak teraz jak i dawniej marki też miały różne brzmienie, więc wybór nadal ciężki.
Trzeba też pamiętać , że dawniej średni "klocek" kosztował np. 2/3 pensje , teraz niektórzy oczekują, że za jedną wypłatę kupją kino domowe z tv;)
Słowo akustyka chyba mało trafne, bo tyczy się bardziej, adaptacji pokoju gdzie jest sprzęt, niż samej budowy wzmacniacza i jego elektroniki np cyfrowych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 zaoferował że jak najbardziej mogą wysłać 3 klocki i bez problemu później odesłać 2.
Tak więc można ? Można.
Za samo podejście już wiem że kupię tam i nie będę już więcej tracił czasu na szukanie w W-wie.
Jedynie faktycznie się zastanawiam czy się nie machnąć osobiście do Pabianic i nie bawić się w to całe pakowanie.

Jeszcze jedna kolejna rzecz, akurat te 2 powyższe sklepy deklarują na swoich stronach co innego niż w rzeczywistości.
Jeden pisze że mogą sprowadzić do odsłuchu każdy sprzęt na polskim rynku, rzeczywistość ? - "mamy do odsłuchu tylko to co na półce i koniec".
Drugi pisze że mają w ofercie NADa i Onkyo, rzeczywistość ? - specjalnie tam jadę, i co ? "w ogóle nie mamy NADa i Onkyo.
Czy tak ciężko podawać na stronach aktualne i prawdziwe informacje ?
Przecież to nie bułki w sklepie które mogą zejść w ciągu godziny.


Cytat

Pawelk,
Przecież w Warszawie i okolicach spokojnie kilkadziesiąt salonów audio się znajdzie. icon_wink.gif

Pozdrawiam



Tak, ale jak wspomniałem chcę jednocześnie przesłuchać te 3 klocki i konkretnie z tymi kolumnami, i znalezienie akurat takiej konfiguracji w jednym sklepie jest niełatwe.Wierz mi sprawdzałem. Edytowano przez zieluwid
Wystarczy użyć opcji EDYTUJ, zamiast pisać swoje posty jeden pod drugim ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że firma Q21 bardzo fajnie podchodzi do klienta i zaangażowała się w działalność na naszym Forum.
Jak słusznie zauważyłeś "Za samo podejście już wiem że kupię tam i nie będę już więcej tracił czasu na szukanie w W-wie"
Tym niemniej co do firm warszawskich uważam, że albo źle trafiałeś, albo za mało firm odwiedziłeś/wydzwoniłeś.
Oczywiście fakt, że jest problem ze znalezieniem salonu z takim zestawem sprzętu to nic nowego...

Wydaje mi się, że rozwiązanie z podjechaniem do Pabianic byłoby najlepsze.
Poza tym (najprawdopodobniej) sprawdzisz już grające i wygrzane egzemplarze, to też jest ważne.


Co do "nieprawdziwości" (niekatualności) informacji - niestety niektórzy chcą na siłę ściągnąć klienta licząc, że może coś innego wybierze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... Q21 wypożycza sprzęt.



Jak widzisz wspominałem o tym wcześniej. A ja na Twoim miejscu pojechałbym osobiście. Zapłacisz za przesyłkę w obie strony, to tyle wydasz na paliwo, a mozesz pojechać i posłuchać na miejscu co jak gra. tyle że musisz zatargać ze sobą kolumny. Chyba, że mają takie u siebie.

P.S. A mają icon_smile.gif ! Wystarczy że się tam stawisz na odsłuch i sytuację masz klarowną icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Może jako branża określę jak to wygląda u nas.
Wypożyczasz, kupujesz (bo to jest to samo) i masz możliwość prawa zwrotu bez podania przyczyny. Wysyłka jeszcze (bo to ma ulec podobno zmianie) jest na koszt kupującego (wysyłka zwrotna). Sklep do 14 dni przelewa kasę na konto które podajesz w takim papierku o rezygnacje z zakupu.

I teraz co przyjmujemy a co nie. Z reguły nie ma problemów. Nie używany to znaczy jak nowy. Wiadomo że jak kupujesz audio to chcesz je sprawdzić. Więc podłączenie jest rzeczą ludzką.
Trzeba uważać na wypalcowanie, zarysowanie, uszkodzenie opakowania itp.

Raz nam się zdarzyło że klient odesłał nam amplituner po 21 dniach. W menu serwisowym czas chodzenia amplitunera wynosił 14 godzin na dzien!!
Na wyświetlaczu była rysa a opakowanie nie kompletne.

No przepraszam ale nie przyjęliśmy.
W pozostałych przydkach nie ma problemu. Wystawiamy później aukcje, lub sprzedajemy taniej. Z reguły taki sprzęt jest używany 2-3 godziny 1-2 dni.

Myślę że koledzy z forum także nie robią z tym problemów. Tylko faktycznie trzeba to robić z umiarem.

Mam nadzieje że dobrze wyjaśniłem całą sytuacje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...