Skocz do zawartości

pomoc przy głośnikach


emsi1981

Recommended Posts

witam mam dylemat w doborze sprzętu grającego do pokoju dziennego 25 m2. Całość ma być używana do odtwarzania filmów, czasem zagrać na konsol i do codziennych szmelców z dekodera tv, rzadziej muzyka z usb lub radia. jako amplituner wybrałem :

DENON AVR-X520BT

i teraz tu mam dylemat jakie głośniki(muszą być satelitki - chodzi głównie o miejsce) mam wybrać, po przejrzeniu sieci mam takie typy:

Magnat Interior 500 X1 5.1 Heimkino-System

Canton MOVIE 75

JBL Cinema 610 5.1

Harman Kardon HKTS 16 (HKTS16)

Eltax Cinema 5.1

co radzicie wybrać czy może coś innego np. soundbar jeśli tak to jaki?
może jakieś inne głośniki polecicie do zastosowania, ważne żeby były satelitki mogą być do 40 cm wysokości ale to już maximum
dzięki z góry za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie soundbar jest gorszym rozwiązaniem niż kolumny 5.1

Kolejna rzecz - powierzchnia jest spora, a system 5.1 oparty o małe satelity i subwoofer powinien być jak najlepszy (co będzie kosztowało).
Modele z Twoich linków mają głównie małe głośniczki - a nie zastanawiałeś się nad trochę większymi (ale nadal podstawkowymi - skoro masz takie wymagania)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, że dobry amplituner - bo nie znam kwoty jaką możesz przeznaczyć na ten cel.
Ma Bluetooth, HDMI i USB - a nie wiem, czego potrzebujesz więcej.
Tym niemniej demonem mocy nie jest - tutaj będzie różnica między nim a droższymi, mocnymi modelami.

Kwota to 2500zł (jak wynika z modeli), czy więcej?


Zerknij na temat "PIERWSZE POSTY" - jak prawidłowo napisać i określić potrzeby
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w salonach Denona jest promocja - i kupisz za 1199zł
http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENO...WEGO/AVR-X520BT

Nadal nie wiadomo, ile możesz wydać...

Jeszcze jedno - jeżeli wybierasz nieduże kolumny (jak z Twojego pierwszego postu), to amplituner nie musi być bardzo mocny (bo to się przydaje przy dużych i wymagających kolumnach).

Pozdrawiam
PS. To bardziej kwestia pomocy nowemu użytkownikowi Forum: co powinieneś napisać by ułatwić życie sobie i osobom, które Ci chcą pomóc - a nie regulaminu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kwestie amplitunera mamy rozwiązaną. Ogólnie jestem elastyczny i jeśli w tej cenie jest coś bardziej godnego uwagi to też mogę kupić coś innego(nie jestem zwolennikiem jakiejś firmy po prostu chcę dobry sprzęt tak do 1500 zł). Jeśli chodzi o kolumny to tak myślę że od 1500 zł do 2000 zł mogę wydać(wolę opcję 1500 zł). Jest to moje pierwsze kino domowe więc wolał bym nowy sprzęt, a jeśli chodzi o używanie to mniej więcej tak to wygląda filmy dvd + TV 60 %, konsola 30 % i reszta 10 % muzyka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle wybrałem głośniki Magnat Shadow 203 ( para na front i para na tył) + 213 centralny + Sub Magnat Sub 202A i amplituner Amplituner Yamaha 379 (choć nie powiem Denon X520 bardziej do mnie przemawia, ale skoro nie ma różnicy to może być Yamaha) ile taki zestaw będzie się cenił z amplitunerem yamaha i denon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem za zestawem Denon X520 + Canton Movie 75.



Kurcze, mam podobny problem co kolega rozpoczynający temat. Ja wybrałem sobie amplituner Denon AVR-X1200W. Pokój również mały, około 20 m2. Niestety nie mogę sobie pozwolić na głośniki podłogowe, ze względu na specyficzny wystrój i moją żonkę. Gdybym coś wielkiego do domu wniósł, to musiałbym się przeprowadzić do 4 m2... z psem.

Większość czasu, do czego będę wykorzystywał, to 60% telewizja + kino, 30% muzyka, 10% konsola (gram wieczorami raczej, więc używam słuchawek, ale sporadycznie może się zdarzyć na głośnikach)

W sumie to już byłem zdecydowany na JBL Cinema 610 lub Harman Kardon HKTS 16. Teraz mi S4Home zabił klina z tym Canton Movie 75. Im bliżej zakupu jestem (planuję początkiem przyszłego miesiąca) tym głupszy jestem.
Głośniki tylne planuję powiesić na ścianie i gdzieś tam wyczytałem, że JBL mają jakiś idiotyczny system montażu (opinia użytkownika na oficjalnej stronie produktu), który w praktyce się nie sprawdza. Wiem, że wielu użytkowników tego forum handluje tego typu sprzętem. Macie jakieś doświadczenia z tym? Podbiję trochę temat i zapytam jeszcze raz... które głośniki wybralibyście z tej półki cenowej? (+-1500 zł)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie znów dylemat mam:P

amplituner wybrany 4K Ultra HD Denon AVR-X520BT

Teraz kolumny mam dylemat bo magnat Shadow trochę drogo wychodzą i tak sobie pomyślałem, że może lepiej wziąć zestaw
MAGNAT Monitor Supreme 202 lub zestaw JBL Arena 120. Tu pojawiają się moje pytania czy jest duża różnica odsłuchowa między Magnat Shadow a Magnat Monitor(oprócz ceny:P) i jeśli zdecyduje się na tańsze Magnat Monitor czy lepiej pość w JBL, które będą lepsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

emsi1981 - nie ma specjalnej różnicy pomiędzy Denonem X520 a 379. Pod względem funkcjonalnym są takie same. Łatwiejsze sterowanie jest na Yamaszce to bez wątpienia. Jednak jeśli wolisz brzmienie Denona bardziej miękkie tonie ma sprawy. Co do głośników. To może najlepiej wybrać złoty środek i jako fronty wziąć Shadow lub nawet Quantum 673 a do reszty systemu monitor supreme i wtedy razem z subem icon_smile.gif

Dźwięk w stereo jest klasę lepszy, a i pełne kino by było.

yarpen - JBL Cinema grają bardzo przytłumionym dźwiękiem, Harmany już nieco lepiej choć ich wykonanie do mnie nie przemawia. Cantony są bardzo szczegółowe, małe i dokładne. Brzmienie kinowe z detalami i emocjami.
W Cantonach masz od razu uchwyty montażowe w zestawie.

Zestaw kompletny. A i 1200 Denona pozwoli na przyszłą rozbudowe.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...