Skocz do zawartości

yamaha soavo ns-b901 vs Dali Icon 1 Mk2


violator

Recommended Posts

Drodzy.

Jutro mam dokonać wyboru pomiędzy kolumnami yamaha soavo ns-b901, bądz Dali Icon 1 Mk2
Byłem zdecydowany na Dali ze względu na wstęgi, ale pojawiła się opcja kupienia w tej samej cenie głośników Yamahy, które normalnie kosztują 3x tyle co Dali. Zastawiam się więc czy nie warto pokusić się o Soavo.
Dodam, ze oba zestawy fabrycznie nowe.

Miał ktoś doświadczenie z tymi kolumnami?
Dziękuje za pomoc.
Inne głośniki nie wchodzą w gre. Mam wybór pomiędzy tymi dwoma modelami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, dziekuje bardzo. juz myslalem, ze nikt sie nie odezwie.

mam amp rxv-1067
na przodach Yamaha ns-f700
te nowe docelowo beda na tyly, ale chce tez sprawdzic jak beda chodzic jako front presence. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Całkiem fajny amplituner icon_razz.gif
Masz cały komplet kolumn Yamahy?
A docelowo (stara) para kolumn pójdzie do drugiego pomieszczenia - czy chcesz ambitniej podejść do tematu i dłużej kombinować z 7.1 (albo 7.2)?

Pozdrawiam



tak,
z yamahami jestem juz z dobre 15 lat, ostatnio mialem 3 rozne amplitunery tej firmy i wrocilem do serii xx67 bo wg mnie to ostatnia naprawdę dobrze brzmiąca i solidnie zbudowana seria. Naprawdę miałem na odsluchu w domu najnowsze dzieła tej firmy, ale zdecydowanie polecam wszystkim nawet rx-v367.

Natomiast co do kolumn mam NS-F700 na przodach, NS-C700 centralny i maly sub YST SW015. Nie mam tyłów, stąd to pytanie. Ciekawią przyznam mnie te wstegi, ale moze rzeczywiscie powinienem trzymac sie "kompletu".
Wiec jak pisalem, docelowo wyladuja na tylach, ale chce sprawdzic je jako front presence..

No nic. Zaraz ruszam na zakupy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na taki filmik z YT można popatrzeć, ale na pewno nie ocenić jakości dźwięku. Bo niby jak? Nie słyszę przecież jak grają te kolumny, tylko moje w komputerze albo zestawie stereo. Co można usłyszeć, to że nie generują dużych zniekształceń. Ale każde poprawnie grające i do tego dużo tansze nie powinny ich generować.

A tak na marginesie, to te kolumny nie są dobrze ustawione.
Posadowione są za nisko, rozstawione zbyt wąsko i nie powinien ich przedzielać żaden mebel. Kolumny powinny się "widzieć".
Na pewno też lepiej by grały dalej od tylnej ściany. Tak się nie ustawia kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...