Skocz do zawartości

Dzięki za pomoc!


Reszta

Recommended Posts

Witam wszystkich,
chciałem podziękować użytkownikom tego forum. Głównie dzięki Waszej wiedzy oraz opisanym tutaj odczuciom dot. sprzętu udało mi się skompletować pierwszy zestaw stereo. Tylko sporadycznie musiałem posiłkować się wiadomościami z dwóch innych miejsc.

To, że muzyka może brzmieć inaczej odkryłem w 2009 roku zajmując się car audio. Stworzyłem wtedy rozsądny zestaw zbudowany na używanym sprzęcie i nowych kablach oraz oczywiście solidnemu wygłuszeniu auta. Wtedy najwięcej "własnego" czasu spędzałem w samochodzie i to rozwiązanie dobrze się sprawdzało do 2012 roku. Potem sprzedałem auto i miałem przerwę z realizowaniem inwestycji w kierunku audio, aż do 2014 roku, gdy z powodu braku miejsca kupiłem głośnik H/K Onyx Studio. To urządzenie zaskoczyło mnie swoimi możliwościami, w tamtym okresie przesłuchałem wiele głośników przenośnych i wg mnie żaden oprócz niego nie potrafił zabrzmieć lepiej niż przeciętne głośniki komputerowe (łącznie z Bose, nad którego możliwościami układano w internecie peany). Był to bodziec do zgłębiania tematu, tym razem zestawy domowe...

Po odłożeniu kwoty na te przyjemności oraz po zwiększeniu powierzchni życiowej trafiłem tutaj. Jedną z pierwszych rzeczy, jakich się od Was dowiedziałem w listopadzie 2015 roku, było to, że potrzebuję stereo, a nie kina domowego jak myślałem wcześniej :) Na początku chciałem zostać właścicielem H/K BDS 480, potem miał być solidny zestaw stereo, a potem uzbierana kasa musiała zostać przeznaczona na coś innego i została tylko jej resztka. W sferze marzeń pozostały zestawy m. in. złożone z kolumn Castle i trzeba było znaleźć alternatywę.
Praktycznie za nic stałem się posiadaczem Sony F419 R i siłą rzeczy został on bazą. Kupiłem do niego AE Aegis Evo One, solidne standy, blu tack, kable Alphard Da Vinci 2x4mm. Jestem bardzo ciekawy połączenia tego Sony z AE, a kurier jeszcze w drodze :) Muzyka będzie póki co odtwarzana z PS3, a telewizor będzie się łączył ze wzmacniaczem poprzez Fiio D03. Kable RCA wykonane z kabla koncentrycznego o impedancji 75 Ohm, a kabel optyczny to zwykły kabel...
Wszystko zostanie ustawione w pokoju 20-metrowym. Temat akustyki zgłębiłem i jestem spokojny. Użytkować zestawu będzie cała rodzina, więc rozbrzmi w domu niemalże wszystko, poza disco-polo.

Podsumowując - dzięki! A czy mi się spodoba dźwięk, to jeszcze napiszę :)
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie,
wszystko do mnie dotarło i mogę śmiało napisać, że efekt jest zacny - oczywiście biorąc pod uwagę budżet. Jestem pod dużym wrażeniem możliwości tych monitorków, a przypuszczam, że przy lepszym wzmacniaczu i dobrym odtwarzaczu CD jeszcze mnie zaskoczą :)

Tylko jedno pytanie mi się nasuwa dotyczące tego systemu. Dwa razy już mi się zdarzyło, że prawy głośnik milknął i po przestawieniu pokrętła odpowiedzialnego za balans lub pokrętła wyboru głośników (A, B albo A+B) wszystko wracało do normy. Czy winny może być wzmacniacz?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...