Skocz do zawartości

[Muzyka/Film] Mój pierwszy zestaw: stereo czy kino domowe? Do 2500-3000 zł


rAv

Recommended Posts

Witam

jestem tu nowy, mam nadzieję że w dobrym miejscu piszę.

Nigdy nie miałem niestety kina domowego ani zestawu stereo. (nie licząc jakiś tam logitechów 2.1 etc)

Proszę o pomoc. Chciałbym fajnie sobie móc oglądać filmy jak i posłuchać muzyki. Bardzo różnej. Lubię naprawdę praktycznie każdy rodzaj muzyki. Audiofilem nie jestem ale coś nie coś słyszę grając trochę na gitarze czy perkusji. Potrafię odróżnić np. słuchawki za 50zł a kilkaset złotych icon_razz.gif

Dodam że będę słuchał w pokoju ~17-18m2 w bloku ...

A może coś takiego ? Yamaha RX-V479, NS-50+NS-P60 fajna promocja jest zestaw kosztuje teraz 2699zł a na allegro od producenta 3499zł

Czy jest dla mnie jakiś ratunek przy takim budżecie? Wolałbym raczej nowy sprzęt. Chciałbym móc słuchać z różnych źródeł bo jeśli chodzi o same płyty to za dużo ich nie mam.

Pozdrawiam

icon_arrow.gif icon_arrow.gif icon_arrow.gif EDIT 21.02.2016:
JEDNAK STEREO icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Powiedz proszę ile poświęcasz na muzyke a ile na filmy?
Pytam gdyż budżet no.... skromny ale możemy coś zdziałać.
Jeśli wybierzemy w tym budżecie stereo będzie to już fajny zestawik zapewniający bardzo dobry odbiór muzyki w rożnych gatunkach muzycznych.
Myślę tu na przyła do systemie Magnat Quantum 655 + Onkyo 8130.

Jesli natomiast uważasz że kino to dla Ciebie podstawa i będziesz faktycznie z niego dużo korzystał to w porządku bierzmy kino.
Zaproponowany przez Ciebie zestaw ma faktycznie bardzo dobrą cenę można się na niego skusić.
Moim zdaniem jeśli jednak zdecydujesz się na któryś z tych, co prawda nieco droższych ale lepszych zestawów będziesz bardziej zadowolony. Po prostu lepsze kolumny
Yamaha 379 + http://allegro.pl/heco-victa-ii-701-201-10...5991068383.html
http://allegro.pl/denon-avr-x1200w-quadral...5991084726.html
http://allegro.pl/yamaha-rx-v479-quadral-q...5991085077.html

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Szczerze mówiąc nie chciałbym już i tak przekroczonego budżetu przekraczać. Trudno powiedzieć na czym bardziej zależy. I muzyka i film jedno i drugie fajnie posłuchać..
Dostałem informację że lepiej inne głośniki (tagi 606 i stx f200).

Jeśli za te pieniądze rzeczywiście nic w miarę sensownego nie kupie to proszę napiszcie, po prostu odpuszczę sobie zakup i może kiedyś będę mógł sobie pozwolić.
Pozdrawiam serdecznie

icon_arrow.gif EDIT: icon_arrow.gif

Zastanawiam się czy nie zrobić mniej więcej tak (oczywiście jak polecacie coś innego bardzo proszę)
Linki przykładowe (nie mówię że koniecznie tam kupować)

Yamaha v679
http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-...nowy.bhtml#opis
+
Taga Harmony TAV-606 v.3
http://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/taga...mp;gclsrc=aw.ds

ewentualnie:
Onkyo 8130 ale ma mniej opcji a podobna cena ? (np. bluetooth)

Czyli trochę lepszy amplituner a głośniki się z czasem zmieni?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepsze brzmienie uzyskasz ze sprzętu stereo, nawet popularnych amplitunerów stereo sieciowych typu Yamaha rn 500, rn 602 lub Onkyo 8130, 8150 plus pary dobrych kolumn, niż 5 byle jakich i amplitunera kinowego za około 2tys-2,5 ( bo zwykle daleko im do poziomu tanich wzmacniaczy stereo za 1tys).
Musisz się zastanowić co jest ważne u Ciebie,
czy chcesz dopłacać do opcji bezprzewodowych ( wifi , bth-faktycznie muzyka z telefonu;)? ) w nieco droższych modelach.
czy zamiast dobrego brzmienia jako takiego, wolisz bardziej efekty kinowe za głową,
czy dziennie oglądasz przez 5 godziny filmy z efektami, czy bardziej leci jednak muzyka itd.
Kinowy model 479 jest udany w swej cenie i grupie, ale z tymi niezbyt udanymi kolumnami ns50 to jakbyś do telefonu podłączył najtańsze słuchawki za 9zł, wybierając inne wspomniane kolumny będzie już nieco lepiej.
Wybierając "piecyk" stereo będzie też już lepiej, nawet amplituner sieciowy (lepszy dźwięk, lepsza kontrola nad kolumnami, dodatkowo zamiast 5 kolumn za np. 1300zł dokładasz 300 zł i za 1600-1800zł kupujesz parę solidnych, dobrze grających kolumn( a używanych to nawet dwie klasy lepszych, a w względem ns50 to z cztery).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku przekonałeś mnie icon_smile.gif Chcę amplituner? (dobrze mówię? Wzmacniacz ?) + 2 fajne kolumny na początek icon_smile.gif

Swoją drogą nie wiem czy jest szansa zmienić nieco temat i przenieść temat w takim razie do działu stereo icon_razz.gif

Ok, może nie z telefonu lecz np. z PC. I to np. laptopa lub PC z innego pokoju. Dlatego myślałem że wifi / bt będzie mi niezbędne. W sumie to nie do końca wiem jak to ma być żeby było dobrze w takim razie. Proszę się nie śmiać icon_razz.gif jak napisałem w temacie, moje pierwsze kino / stereo ... Proszę o wskazówki icon_smile.gif

Zastanawiam się czy w tym budżecie, mógłbyś mi coś konkretnego polecić? Najlepiej nowe i może alternatywnie co i gdzie używanego szukać? Allegro, ebay i coś jeszcze? Wolałbym chyba nowe, choć im więcej czytam m.in. to forum tym bardziej zastanawiam się nad używanym.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozmieszczenie kolumn - to trochę za blisko ściany.
Proponowałbym przestawienie ich o kilkadziesiąt cm do przodu (czyli dalej od ścian), tak by stały przed szafką.
Może warto też się zastanowić nad szafką mniejszej szerokości?

Cytat

Swoją drogą nie wiem czy jest szansa zmienić nieco temat i przenieść temat w takim razie do działu stereo icon_razz.gif

Proszę bardzo - temat przeniesiony do działu STEREO.

Gdzie szukać?
Oprócz tego co napisałeś to warto jeszcze sprawdzać na takich portalach ogłoszeniowych jak "OLX", "Sprzedajemy" i szukać czegoś w pobliżu - by samodzielnie pojechać i posłuchać (obejrzeć i sprawdzić sprzęt przed zakupem).

Bo jak wielokrotnie pisaliśmy na tym Forum - zalecamy posłuchać sprzętu przed zakupem i przekonać się, czy takie granie nam odpowiada.

Pozdrawiam
PS. W swoich ustawieniach (profil) wpisz miejscowość - gdzie mieszkasz. To jest ułatwienie dla wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeniesienie tematu oraz podpowiedzi.

Jeśli chodzi o szafkę pod tv jest już zamówiona także na pewno będzie mieć 182cm. Trochę słabo że wejście do pokoju jak i wyjście na balkon jest tam gdzie jest ale wydaje mnie się że taki układ będzie chyba najlepszy. Tym bardziej że fajnie by było mieć trochę miejsca np. do ćwiczeń lub wygłupów przy konsoli xbox i kinect.

Poprawiłem wymiary szafk, tv i stołu oraz kanapy i załączam nowy screen. (kolory, czy wymiary kolumn czy mebli domyślne z programu)

DSC01446.jpg



W razie czego bardzo proszę o propozycje zestawów nowych i używanych które polecacie. Jak będę wiedział czego mam szukać to będę oczywiście dużo na ten temat czytał i starał się mieć gdzie odsłuchać.

Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchania - to powinieneś siedzieć na środku w równej odległości od kolumn.

Poza tym warto będzie trochę "odjechać" z kolumnami od ścian - miejsce na przejście zostanie, a w razie czego na normalny dzień kolumny będziesz mógł trochę cofnąć by było więcej miejsca...


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja Ciebie przekonałem, raczej logika, potrzeby i pragmatyzm. Ja zawsze staram się kupowań wypunktowywując różne za i przeciw.
Co do zakupu to trudno nie masz, mieszkasz w dużej aglomeracji . Sugeruję najpierw szybko i łatwo poznać swoje potrzeby i gusta "brzmieniowe" udaj się najpierw nawet do elektromarketu .
Dlaczego, zapewne pozostaniesz przy amplitunerze sieciowym ( bez antenek), sądzę że yamaha rn500, Onkyo 8050, HK 3770 ( choć jak pogadasz to może 602, 8150 też kupisz za 2k), ale zorientujesz się jakie brzmienie kolumn lubisz, a w elektromarkecie te marki też będą, ale posłuchaj różnych kolumn. Potem można poszukać ofert też po salonach. W budżecie do 1600-1800zł sugeruję tak Magnat qantum 675, Wharfedale diamond 230( jako te masywniej grające), dobra ofertą jest teraz Monitor Audio bx5 (dobre zrównoważone brzmienie, dokładne w górze pasma), Tannoy V4, jak wolisz bardziej jasne koncertowe brzmienie może jakiś jbl es80. Jak się trafią krajowe STX electrino to też warto posłuchać.
Pamiętaj Onkyo gra bardziej równo od Yamahy, która lekko akcentuje skraje pasma, z naciskiem na górę. Należy o tym pamiętać by do np. Yamahy nie dobrać zbyt krzykliwych kolumn ( jbl, klipsch) bo można przesadzić, raczej do niej quantum 675.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Podpinam się pod temat jakie stereo 2500-3000. Rozkład pokoju bez znaczenia, ustawię tak aby było dobrze, ok 20m2. Sprzęt pod muzykę : Hip Hop, Rock, RnB, Soul, Jazz itp. Lubie ciepłe granie, miękki bas. Mile widziany CD, BT, WiFi a koniecznie radio internetowe. Będe podpinał pod TV, PS3, PC. Szukałem, sprawdzałem, odsłuchiwałem różne kombinacje ale głowa mi pęka i nie wiem w którą stronę pójść. Może mnie nakierujecie ? Proszę o pomoc icon_smile.gif Moje spostrzeżenia :
DENON DRA+DNP+ KOLUMNY 109 - 2400 zł - sympatycznie gra, zawiesza się radio internetowe
DENON CEOL N9 DALI ZENSOR1 - 3000 zł - na standardowych głośnikach tragedia, z DALI grają prawie jak F109, poprawione radio
MARANTZ MCR511 + DALI ZENSOR 3 - 3000 zł - nie słyszałem
Yamaha PianoCraft MCR-N670 - 3000 zł - dobrze gra, bass mogłby być bardzie wyczuwalny
YAMAHA R-N602 - 2300 zł + kolumny za ok 800zł - nie słyszałem ale czytam że polecacie
Onkyo TX-8150 - 2400 zł + kolumny za ok 700zł - nie słyszałem ale czytam że polecacie

Jutro postaram się posłuchać R-N602, jak do tej pory to N670 jest najbliższy temu co chce mieć. Proszę o uwagi i ewentualne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie i do takiej wielkości pomieszczenia szkoda iść w mini wierze.
Naj optymalniej wyszła by konfiguracja
Onkyo 8130 + Magnat Shadow 205
http://elcoexim.com.pl/home-audio/magnat-h...825-1174-detail
Bez sensu pakować się w model 8150 który ma dodatkowo Wifi i Bluetootha a mieć do dyspozycji 700 zł na kolumny. Podział nie jest wówczas optymalny.

Jesli Wifi i Bluetooth będą dla ciebie niezbędne da sięje równierz dołożyć do 8130.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...