Skocz do zawartości

Dac do ok. 1000 zl na wycofane wokale


ToTameALand

Recommended Posts

Witam po raz kolejny!

Przymierzam się do zakupu Dac'a. Największą wadą mojego zestawu (Magnat Quantum 677/Denon pma 720ae, źródło - PC) są nieco zbyt wycofane wokale. Chciałbym to poprawić, jestem prawie zdecydowany na Musical Fidelity V90 DAC. Ale może ktoś uważa, że nie jest to zbyt dobry pomysł albo zaproponuje coś lepszego?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno DAC Musical Fidelity poprawi ogólnie jakość dźwięku i pomoże uwypuklić średnicę a przy tym wokale.
Ale czy to będzie wystarczająco duża poprawa, sam musisz ocenić.
Jeśli nie, trzeba będzie chyba pomyśleć o innym wzmacniaczu. Bo kolumn szkoda wymieniać, są całkiem niezłe.

A jakie masz okablowanie? Interkonekty i kable głośnikowe? Od nich też sporo zależy. Jeśli masz jakąś taniochę z marketu, czy sklepu elektrycznego, to nie dziwne, że coś tam może być nie tak z dźwiękiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z ofertą Audio-GD icon_wink.gif Mam od nich DAC z przedwzmacniaczem i mogę polecić. Dałem za niego niecały 1000 zł. Najlepiej spróbuj wypożyczyć i sam zdecydujesz. Porównywałem go jedynie z Hegelem HD2, który wypadł przy audio-gd jak tania zabawka.

Dużo pozytywnych opinie krąży też na temat Arcama rDAC, ale nie słyszałem go osobiście i nie mogę potwierdzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jakie masz okablowanie? Interkonekty i kable głośnikowe? Od nich też sporo zależy. Jeśli masz jakąś taniochę z marketu, czy sklepu elektrycznego, to nie dziwne, że coś tam może być nie tak z dźwiękiem.




To może być właściwy trop. Kable głośnikowe są marketowe, interkonekt jest zaś firmy, o której nigdzie nic nie mogłem znaleźć tj. HiiPE ELECTRICAL.

Gyver,

Również prosiłbym o wskazanie konkretnego modelu Audio-GD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audio-gd nfb-15 (ver. 2014). Nie wiem czy jest dalej w sprzedaży - pewnie weszła już jakaś nowsza wersja. DAC jest oparty na dwóch kościach Wolfson, które mają tendencję do delikatnego ocieplania dźwięku. Wyjścia RCA i na słuchawki (wbudowany przedwzmacniacz). Wejścia standardowe - usb, coaxial i optyczne. Przy wyborze przetwornika warto zastanowić się nad tym, którego z nich będzie się używać. Jedne dacki lepiej grają po usb, a inne na przykład po coaxialu. Audio-gd na pewno bardzo dobrze sprawuje się na usb, ale mogą być problemy ze sterownikami pod windowsa (w linuxach wszystko działa out of the box). Niestety w internecie brakuje rzetelnych recenzji/porównań takich urządzeń i wiele trzeba dedukować z rozmaitych opinii lub sprawdzać samemu.
Jeżeli zamierzasz korzystać z USB wybierz takiego daca, który ma zegar po swojej stronie - asynchroniczne USB :!:

Jeżeli używasz PC jako źródło ważną rolę odgrywa oprogramowanie. Polecam zwrócić na to uwagę icon_wink.gif Nie wiem jak bardzo jesteś zorientowany w temacie PC-audio, ale wygoogluj sobie takie hasła: daphile, jriver, foobar + asio/wasapi. No i oczywiście pliki najlepiej jak są w formacie bezstratnym np. flac.

Inną baardzo ważną kwestią jest jakość zasilania DACów, która naprawdę w drastyczny sposób wpływa na dźwięk. Sztandarowym przykładem, o którym można wszędzie poczytać jest Arcam rDAC i dedykowane zasilanie od Tomanka. Unikaj zasilaczy impulsowych jak ognia icon_biggrin.gif Do audio-gd wpinamy kabel 230V, a cała sekcja zasilania jest w środku więc nie trzeba się tym przejmować.

To taki mały zbiór wiedzy koniecznej przed zakupem pierwszego DACa icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...