Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kloper121

witam jakie zamienniki tych głosników

Recommended Posts

Te głośniki, które pokazałeś w linku, to są te same jakie masz? Dokładnie? Czy tylko podobne?
Jeśli nie, to jakie masz oryginalne i co to są za kolumny?

Tak głośniki są identyczne jak w linku . najeden mi spadla sekretarka i rozwalilo membranę . kolumny znajomy mi budował właśnie pod te głośniki. Tak one wyglądają http://images77.fotosik.pl/352/fb4d797596316746med.jpg" border="0" alt="" /></a>. Naprawdę jak na takie małe kolumny to efekt jest naprawdę zadowalający.

Czy te głośniki podejda zamiast tych pinkow http://allegro.pl/glosnik-bas-hw1000-8ohm-...5788272710.html Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.

Pewnie będą pasowały rozmiarem. Nic jednak nie wiadomo na temat parametrów istotnych do tego aby ocenić ich podobieństwo i przydatność. Potrzebne są parametry ts głośnika i to w jaka masz geometrycznie obudowę. To że jest ładna i że podoba Ci się jak grają niema tu większego znaczenia. Najlepiej zwróć się z tym problemem do osoby która zbudowała kolumny które masz.

No właśnie się zwracalem do niego ale się nie odzywa coś. Jak bym podał wymiary kolumn doradzili byscie mi jakieś głośniki? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.

A ile chcesz wydać na te głosniki?
Nie znam Rosyjskiego i raczej bym tam nie kupował. Kup sobie głosniki Polskiego producenta STX i zamontuj je pod swoją skrzynkę. Mają szeroki wybor wiec pewnie coś dla siebie znajdziesz.

Pozdrawiam

Moja obudowa to wys 50 szer 30 głębi 23 płyta mdf22 i otwór z tyłu w prawym górnym rogu okrągły 5cm poeadzcie mi jakie głośniki bo ją nic nie kumam z tymi głośnikami chodzi żeby były tanie w miare

Masz bardzo małą obudowę jak dla głośnika 25cm. Do takiej objętości zwykle pasują głośniki 20cm.
Jedno z wyjść to zrobić redukcje średnicy otworu na głośnik basowy do mniejszego rozmiaru.
Drugie to kupić głośniki które będą mogły grac w tej obudowie , taka jaka jest. Myślę że dobre do niej były by Alphard LW1000. Ostatnio są raczej niedostępne i zastępują je Fonics Lw 1000. Można je kupić na allegro po jakieś ~ 85 zł/szt.

Od HW1000 trzymał bym się raczej z daleka. No chyba ze zależy Ci żeby czymś zatkać dziurę po zepsutym głośniku. Jeśli je jednak wstawisz , musisz pamiętać aby zatkać również otwór z tyłu obudowy.

Przy LW1000 nie będzie to konieczne. Możesz przy nim jednak wypróbować i taką opcję. Sporo tu zależy również od tego jak długie masz tam tunele br i jak Ci się będzie podobało bardziej.

Na początek możesz spróbować zamknąć. O dobieranie właściwej długości będziesz się martwić jeśli w ogóle będziesz miał te głośniki.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować