Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zdrapka4

Położenie subwoofer'a

Recommended Posts

Witam.
Planuję sobie kupić zestaw głośniczków dospępny pod poniższym linkiem
http://www.amazon.com/Polk-Audio-TL1600-Sp...m/dp/B0043M666S

Przeprowadziłem wcześniej pod tynkiem niezbędne kable ale niestety na etapie wykańczania pomieszczenia nie przewidziałem subwoofera, więc nie wchodzi w grę postawienie go na podłodze w rogu pomieszczenia lub z przodu na podłodze. Pomyślałem sobie, że może dałoby radę posadowić go w szafce w miejscu, która zaznaczyłem na zdjęciu.
Przyznam się szczerze, że nie do końća znam ten subfoower, więc może być taki zestaw

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tl150-black...-domowego-5-0-3

I ewentualnie inny subwoofer (jeśli to miałoby mieć jakiekolwiek znaczenie). Oczywiście godzę się na kompromis ewentualnego spadku jakości dźwięku jeśli akurat pozycja z przodu nie byłaby dla niego najefektywniejsza.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Cytat

Witam.
Planuję sobie kupić zestaw głośniczków dospępny pod poniższym linkiem
http://www.amazon.com/Polk-Audio-TL1600-Sp...m/dp/B0043M666S

Przeprowadziłem wcześniej pod tynkiem niezbędne kable ale niestety na etapie wykańczania pomieszczenia nie przewidziałem subwoofera, więc nie wchodzi w grę postawienie go na podłodze w rogu pomieszczenia lub z przodu na podłodze. Pomyślałem sobie, że może dałoby radę posadowić go w szafce w miejscu, która zaznaczyłem na zdjęciu.
Przyznam się szczerze, że nie do końća znam ten subfoower, więc może być taki zestaw

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tl150-black...-domowego-5-0-3

I ewentualnie inny subwoofer (jeśli to miałoby mieć jakiekolwiek znaczenie). Oczywiście godzę się na kompromis ewentualnego spadku jakości dźwięku jeśli akurat pozycja z przodu nie byłaby dla niego najefektywniejsza.

Pomoże ktoś? Czy umieszczenie tam suba emitującego dźwięk w kierunku słuchacza ma sens? Oczywiście chodzi o zestaw do oglądania filmów.

Witaj,

Po pierwsze zakup takiego zestawu bez subwoofera nie ma sensu. OD razu uczciwie mówię. Zwłaszcza do kina gdzie będzie to podstawa.
Co do szafki no nie będę ukrywał że w każdym subie będzie problem. Jeśli do kupisz ten do zestawu ma on głośnik na dół. Szafka będzie drżała i basy nie będą odpowiednie. Będą płytsze jakby przyduszone. Jesli chciałeś go położyć głośnikiem do przodu odpada. Nie został zaprogramowany do takiego grania. Dźwięk także nie będzie optymalny.

Nie widzę natomiast problemu z położeniem subwoofera zaraz obok szafki. Tam gdzie obecnie leży plecak dziecięcy. Chyba nie problem go przełożyć. Ewentualnie możesz wybrać subwoofer z przednim uderzeniem. Co prawda też nie będzie grał tak jak powinien ale będzie już nieco lepiej. Magnat Sub 302A, Klipsch R-10SW.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Dziękuję za odpowiedź. Spory, no ale skoro duży głośnik... 😊 Do szafki nie wejdzie bo trzeba by wyjąć jedną półkę i nie wszedłby już amplituner i reszta. Obok szafki byłoby najsensowniej ale trochę bym się obawiał, że dzieci uszkodzą.. Jesteś pewien, że to tak małego zestawu tak duży subwoofer będzie pasował?

Wsadzanie subwoofera w szafkę, a nawet kolumn, jest beznadziejnym pomysłem, powiedzmy to otwarcie. To byłaby karykatura dźwięku, obawiam się też o los mebelka, a także że mógłby Ci przeskakiwać odtwarzacz płyt od wibracji "tej konstrukcji".

Cytat

Obok szafki byłoby najsensowniej ale trochę bym się obawiał, że dzieci uszkodzą.. Jesteś pewien, że to tak małego zestawu tak duży subwoofer będzie pasował?

Przecież jest maskownica, możesz też ustawić membraną w bok i tak będzie dużo lepiej niż w tej szafce( a dzieci chyba z młotkami i piłami nie biegają po pokoju bez opieki) .
Subwoofer pewną swoją wielkość skrzynki musi mieć, bardziej chodzi o korelacje z metrażem pokoju, niż rozmiarami reszty głośników( bo z nich basu nie będzie niemal wcale).

Dokładnie, Wielkość skrzynki jest ważna. Zapewnia wówczas lepsze zejście na basie.
Moim zdaniem posadowienie go obok to jedyna słuszna droga. A dzieci? Pewnie tak samo trzeba je nauczyć omijać to jak i pokrętła od gazu icon_smile.gif

Pozdrawiam

Z ekspertami ciężko polemizować :)czy przy założeniu, że posadowię ten subwoofer na miejscu plecaka dziecięcego, tak że będzie ścianką stykał się z szafką, nie będzie problemu z propagacja dźwięku? Wiem, w przypadku niskich tonów to ma mniejsze znaczenie skąd dochodzi dźwięk jednak czy ta szafka jakoś nie będzie przeszkadzać jeśli subwoofer będzie miał membranę z przodu? Może lepiej kupić taki z membraną w dół? To dom wolnostojacy także nie ma problemu z sąsiadami mieszkajacymi poniżej?
Pomieszczenie ma ok 25m

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować