Skocz do zawartości

Tuner w sprzęcie stereo


Adamos32

Recommended Posts

Witam ponownie,
Pisałem niedawno, i obecnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Yamahy Pianocraft MCR-750. Z dźwięku z odtwarzacza CD, DVD jestem bardzo zadowolony, jest duża różnica w stosunku do mojej poprzedniej wieży JVC MX-J550, dźwięk jest bardziej wyraźny, ostrzejszy, więcej basu, i barwniejsze też dźwięki, których poprzednio nie słyszałem, w dodatku połączenie z TV. Na razie może być - choć też głośniki mogłyby być lepsze..., większe - jak rozmawialiśmy, gdzieś za rok myślę o wymianie ich na Magnat Quantum 673, a za 2 lata może kupić wzmacniacz, amplituner za około 1000zł - następnym moim sprzętem już na pewno nie będzie mini wieża! - ale każdy klocek oddzielnie icon_smile.gif, to jest nawet bardziej praktyczne, jak teraz poczytałem więcej, i większa satysfakcja.
Ale nie o tym chciałem pisać - chodzi mi o tuner, radio, którego też lubię słuchać, i dość często słucham! - radio nie internetowe, ale takie z anteny. Mam antenę pokojową, Classic, taka jak tu:
http://allegro.pl/najlepsza-pokojowa-anten...4853357571.html
Na poprzedniej wieży JVC łapałem dość wyraźnie 20 programów, prawie 10 w wersji stereo. Natomiast na tym tunerze Yamahy łapię tylko 10 programów, i zaledwie 2 w wersji stereo - radio ZET, i pierwszy program polskiego radia. I po tym względem jestem średnio zadowolony..., a nawet niezadowolony. Od czego to zależy, siła tego tunera - i jak wywnioskować który tuner będzie lepszy a który gorszy? Antena nie jest chyba zła - jedynie teraz pozostało przestawienie mi się na antenę zewnętrzną, a tego za bardzo bym nie chciał, to ostateczność. Mam nadzieję jeszcze, że może te radio z czasem się trochę rozkręci..., będzie lepiej odbierało, choć to też trochę płonna nadzieja. Pilot od tej Yamahy też nie jest za dobry, słabo łapie, małe przyciski - ale pomału się trochę rozkręca..., tzn. lepiej łapie icon_smile.gif Aha - fale radiowe łapię głównie z Warszawy, od której mieszkam około 40 km.
Jak sobie poradzić z tym tunerem? Dzięki za rady. Aha - i na przyszłość, jak szukać dobrego tunera...?. Rodzice mają takie małe radio przenośne, i tam programy lepiej grają icon_sad.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - dodam jeszcze że antena radiowa i wieża Yamaha stoją w tym samym miejscu co poprzednia wieża JVC - a więc warunki takie same - a odbiór zdecydowanie inny, gorszy. Jednie tylko ta Yamaha jest trochę niższa, ma około 10 cm wysokości, wieża JVC miała 30 cm wysokości - ale aż takie szczegóły miałby znaczenie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem, doczytałem to teraz na elektrodzie - zależy to od czułości głowicy w radio, widocznie ta w JVC była bardziej czuła - a z antenami też nie jest tak prosto, nawet najlepsza może mieć problemy, trzeba to indywidualnie badać - i bądź tu mądry i mniej na wszystko czas icon_wink.gif Dziękuję za odpowiedzi icon_wink.gif - jeśli jeszcze coś wiecie, to chętnie poczytam... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...