Skocz do zawartości

Onkyo TX8150 KEF R500


19april

Recommended Posts

Bywa jednak i tak że wersja bi-wire kabla jest niewiele droższa i zawsze rozwiązuje problem zwór w kolumnach z osobnymi 2ma torami dźwięku dla różnych pasm. Niema wtedy problemu gdzie podłączyć pojedyncze przewody. Oryginalne dobrej jakości zwory często kosztują więcej niż różnica w cenie. W KEF R500 zwory są wbudowane pod gniazdami kabli. Nie są jednak zbyt wysokiej jakości (zwory).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od tego ile Cie będą kosztowały dane kable i czy z nimi sprzęt będzie dobrze grał. Bywa ze w sprzedaży wiązanej ze sprzętem takie przewody kosztują dużo taniej niż normalnie. Zwykle zaleca się kupienie tanich kabli na początek i dopiero kiedy chcemy dźwięk kształtować w określonym kierunku po jakimś czasem kupujemy odpowiednie kable. Sprzęt i w szczególności kolumny będą grały trochę inaczej po jakimś czasie użytkowania. Również ten sam sprzęt inaczej (zazwyczaj) zagra w Twoim pokoju w stosunku do tego co słyszałeś w sklepie. Jeśli cena tych przewodów jest okazyjna to może warto. Jeśli cena tych przewodów jest standardowa, to zwykle lepiej kupić tanie kable o przyzwoitej jakości których nie będzie szkoda wyrzucić ( mówie o przewodach za kilka do kilkunastu zł/m) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy bi-ampingu potrzeba 16 wtyków. Do bi-wire zwykle zakłada się jedną parę wtyków z jednej strony przewodu.


Nie tyle potrzeba, co można, a można jak ma to sens. Jaki sens montować pół kg żelastwa ?
Bi amping wymaga dwu końcówek mocy/wzmacniaczy, więc tu odpada. Do biwiringu też końcówki zbędne, a większy sens jest ( jeśli ktoś chce) i zabawa jeśli ma się inny kabel do zacisków basu, a inny na górę kolumny.
PS. Strasznie krótkie te odcinki kabla planujesz, po 1,5m, (ja mam rozstaw kolumn 2,6m, a potrzebuje minimum 2*2,2m optymalnie 2*2,5m) okaże się że większą masę ma te 16 wtyków z brązu niż meruitum sprawy-kabel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Przy bi-ampingu potrzeba 16 wtyków. Do bi-wire zwykle zakłada się jedną parę wtyków z jednej strony przewodu.


Nie tyle potrzeba, co można, a można jak ma to sens. Jaki sens montować pół kg żelastwa ?
Bi amping wymaga dwu końcówek mocy/wzmacniaczy, więc tu odpada. Do biwiringu też końcówki zbędne, a większy sens jest ( jeśli ktoś chce) i zabawa jeśli ma się inny kabel do zacisków basu, a inny na górę kolumny.
PS. Strasznie krótkie te odcinki kabla planujesz, po 1,5m, (ja mam rozstaw kolumn 2,6m, a potrzebuje minimum 2*2,2m optymalnie 2*2,5m) okaże się że większą masę ma te 16 wtyków z brązu niż meruitum sprawy-kabel.



Pół dnia i troche wiedzy zaczerpnąłem. Faktycznie wszyscy piszą że jest sens o różnych przekrojach na różne częstotliwości. Jacek, rozstaw kolumn to 1,3m. Na szerokość telewizora. Niestety taki kijowy rozstaw pokoju… Czyli zostawiam te 16 wtyków. Koszt nie jest jakiś duży, ale i tak mam wrażenie że przy tym sprzęcie to efekt placebo będzie - spokojnieszy sen.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są przecież bardzo fajne i dobre, powiedziałbym że to może amplituner od nich nieco odstaje. To jednak dość analityczny zestaw i przy szczęśliwie trafionych kabelkach różnicę mogą być słyszalne (jak słuchasz na jakimś marketowym cca i się osłuchałeś).
Dałbym sobie jednak spokój z w wtykami, bo na plus nie wniosą nic, oby tylko nie na minus. Walczyłbym z dobrym ustawieniem, także szerszym (zapobiegawczo kupił nieco dłuższe kabelki) bo tu najwięcej ugrasz w poprawie brzmienia..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny są przecież bardzo fajne i dobre, powiedziałbym że to może amplituner od nich nieco odstaje. To jednak dość analityczny zestaw i przy szczęśliwie trafionych kabelkach różnicę mogą być słyszalne (jak słuchasz na jakimś marketowym cca i się osłuchałeś).
Dałbym sobie jednak spokój z w wtykami, bo na plus nie wniosą nic, oby tylko nie na minus. Walczyłbym z dobrym ustawieniem, także szerszym (zapobiegawczo kupił nieco dłuższe kabelki) bo tu najwięcej ugrasz w poprawie brzmienia..



Jacek, z tą długością przewodów chodzi tylko o rozstaw kolum? Jak znajdę, to wrzucę rzut mieszkania. Sam zobaczysz że to trochę niemożliwe. Pytałem 2x sprzedawcy czy ten amplituner da radę z kolumnami, powiedział, że wystarczająco icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie twierdzę że onkyo nie da rady, jedynie że te kolumny są dobrej klasy i z potencjałem nawet na lepszy piecyk.
Zwyczajnie czasem tak jest, że jakiś emement zestawu ma się " lepszy" od innych, według mnie dobrze jak są to kolumny, bo zazwyczaj daje to lepszy efekt końcowy( to co napisał MobyDick).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Przy bi-ampingu potrzeba 16 wtyków. Do bi-wire zwykle zakłada się jedną parę wtyków z jednej strony przewodu.


Nie tyle potrzeba, co można, a można jak ma to sens. Jaki sens montować pół kg żelastwa ?
Bi amping wymaga dwu końcówek mocy/wzmacniaczy, więc tu odpada. Do biwiringu też końcówki zbędne, a większy sens jest ( jeśli ktoś chce) i zabawa jeśli ma się inny kabel do zacisków basu, a inny na górę kolumny.
PS. Strasznie krótkie te odcinki kabla planujesz, po 1,5m, (ja mam rozstaw kolumn 2,6m, a potrzebuje minimum 2*2,2m optymalnie 2*2,5m) okaże się że większą masę ma te 16 wtyków z brązu niż meruitum sprawy-kabel.



Jak widać, cięzko tu z sensownym rozstawem

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...