Skocz do zawartości

Gramofon + głośniki aktywne


Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić zestaw GRAMOFON ANALOGOWY TT5005 / MARANTZ + GŁOŚNIK AKTYWNY OLI POWA-5 / ROTH AUDIO ( https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/S...T5005___POWER-5 ) i chciałbym się dowiedzieć, czy taki zestaw wymaga dodatkowego osprzętu? Czy będzie sam odtwarzał winyle?
dzięki za pomoc.
pozdrawiam
Andrzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i chciałbym się dowiedzieć, czy taki zestaw wymaga dodatkowego osprzętu? Czy będzie sam odtwarzał winyle?


W załączonym linku masz napisane że gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz(phono) bo chyba o taki dodatkowy osprzęt chodzi.
Nie wiem co masz na myśli pisząc że "sam" będzie odtwarzał winyle.
Troche ryzykowne są te kolumny aktywne, to trochę lepsza alternatywa dla głośników komputerowych. Nawet opis nie zostawia złudzeń wejścia optyczne i zasilanie z usb(?), takie tanie kolumny aktywne grają zwykle nieciekawie, raczej nie najlepszy pomysł na słuchanie winyli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj drogi Andrzeju Karpinski

Trafiłeś w dość ryzykowny temat icon_smile.gif . Dla miłośników gramofonów ich talerze to swoiste ołtarze icon_smile.gif. Dlatego mówienie o czymś takim co ma porty USB w tym miejscu to brzmi jak profanacja. Te kolumny dość trudno nazwać bezprzewodowymi . To w zasadzie 2 nieduże monitory z wbudowanym w jednym wzmacniaczem 2x40W , pracującym w klasie D. Gdyby taki osobny wzmacniacz wyszedł z logiem Pro-Ject-a, na pewno nie wzbudził by tu takich emocji. Porty USB nie służą do zasilania tych kolumn a jedynie do ewentualnych peryferiów. Fakt że wbudowano w nie bluetooth nie czyni z nich kolumn bezprzewodowych tak jak to gdy w taki moduł wyposaży się wzmacniacz nie robi z niego wzmacniacza bezprzewodowego. Nie mam zielonego pojęcia jak gra ją te kolumny. Z pewnością będzie można do nich podłączyć gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym.
Zapewne kupując z te same pieniądze używany sprzęt w postaci wzmacniacza , kolumn i gramofonu jest szansa ze będzie to grało lepiej. Aby zapewnić podobną funkcjonalność trzeba by dokupić osobny DAC i adapter bluetooth.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Musisz sobie zadać pytanie czego dokładnie szukasz. Bo jeżeli zależy Ci na przyzwoicie grającym zestawie, to z pewnością propozycja z Twojego linku jest od tego daleka.
Proponuję zapoznać się głębiej z tematem i zastanowić się nad sprzętem z drugiej ręki. 1500 zł (szczególnie jeżeli chodzi o cały zestaw, czyli wzmacniacz, kolumny, gramofon) to nie jest kolosalny nakład na sprzęt, ale nie musisz kupować wszystkiego na raz.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Może się jednak okazać że wcale nie będzie lepiej. Kolumny ROTH AUDIO wcale nie są złe, a jeśli wbudowany wzmacniacz również jest dobry to taka integracja może sprawić ze będzie to dobre rozwiązanie. Sadzę ze może warto faktycznie pomyśleć o jakimś używanym wzmacniaczu i preampie MM do tego.
Własnie w gramofonie upatrywał bym większy problem. Nawet nowe gramofony w cenie tego Marantza oferują zwykle znacznie lepsze wykonanie. Dużo tańsze są zbudowane w podobny sposób i z pewnością nie oferują jakości dźwięku powyżej możliwości kolumn o których wspomniałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie neguję. Sam przerzuciłem kilka monitorów aktywnych i jedną parę mam nadal, bo uważam że grają całkiem nieźle.
Jednak jeżeli chodzi o gramofon, to próbowałem kilku konfiguracji i jakoś nie wyobrażam sobie tego w innym niż klasyczne rozwiązanie. Raz, że można za każdym razem wyłapać coś nowego i dwa to moim zdaniem, tradycyjne zestawienie (wzmacniacz+kolumny) oferuje bogatsze brzmienie (oczywiście wszystko w zależności od jakości używanych elementów zestawu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzeju Karpinski z tak sformułowanego przez Ciebie pytania wynika, że już podjąłeś decyzję, chcesz się tylko utwierdzić, czy to wszystko do kupy wyda jakiś dźwięk. Zestaw pokazany w załączonych linkach zapewne zagra. Nie wiem, czy zagrałby lepiej gdyby miał logo "Pro-Ject" zapewne w tym przypadku nie.
Natomiast jeśli chcesz usłyszeć jak na prawdę zagra winyl nie uciekaj się do półśrodków. Poczytaj też nasze forum, szczególnie dyskusje dotyczące zakupu gramofonów.
Zresztą każdy słucha muzyki na tym na czym chce i na co go stać lub jakie ma potrzeby i prezentuje poziom umuzykalnienia. Dlatego dywagacje co będzie lepiej grało pozostawmy kupującemu, który powinien pofatygować się do salonu i posłuchać.
Natomiast, czy talerze gramofonów są dla miłośników winyla "swoistymi ołtarzami" nie wiem. Jeśli tak to znaczy, że trzeba się już leczyć. Wiem natomiast, że słuchanie winyla na kiepskim sprzęcie potrafi zniechęcić skutecznie do tego nośnika, ale ci którzy nie słuchają winyla i nie maja "ołtarzyków" zapewne nie wiedzą o tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie sadze aby Logo producenta wpływało na jakość dźwięku. Jednak nie spotkałem się z sytuacją w której ktoś krytykował by nie słuchając wzmacniacza ADVANCE ACOUSTIC twierdząc ze to nie może zagrać dobrze bo ma z tyłu port USB umożliwiający zasilanie urządzenia wymagającego dostarczenia napięcia 5V i że nadaje się tylko do komputera przez to że ma możliwość bezprzewodowej komunikacji bluetooth. Również obecność wejść cyfrowych jest atutem. Zagadką pozostaje tu relacja jakość cena, która może okazać się dobra. Zapewne w odniesieniu do sprzętu z znacznie wyższej półki cenowej będzie gorzej. Sam gramofon o jakim była tu mowa może być określany mianem automatycznej skrobaczki do płyt. Faktem jest jednak i to że gramofony kosztujące fortunę mają problem z trzaskami na płytach , dość wysokim poziomem szumu oraz dość sporym przesłuchem międzykanałowym podobny do tych tanich. Również sam fakt zapisu analogowego nie sprawi że nowy gramofon za 300 zł zagra lepiej niż sprzęt cyfrowy 10 razy droższy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy: MobyDick i Paulklacska

chyba się trochę zapędziliście z Waszymi „dowcipnymi wypowiedziami”!

Usuwam kilka ostatnich postów które nic nie wnoszą, a niepotrzebnie prowokują do kolejnych wypowiedzi (nie tylko Waszych).
To samo może spotkać kolejne posty w tym wątku utrzymane w podobnym stylu – a teraz to czekamy co powie (napisze) autor wątku.

Andrzej Karpinski
Ostatnio było parę wątków na temat gramofonów w kwocie 1000-1500zł, poczytaj np. tutaj:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry150222
albo o używanych gramofonach (tańszych...)
http://forum.audio.com.pl/Proba-o-pomoc-w-...onu-t41394.html



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
nie chcę profanować okrągłych ołtarzy.
Chciałem się dowiedzieć, czy taki zestaw bez tradycyjnego wzmacniacza będzie działał. Miałby to być prezent dla moich rodziców. Dysponują sporą kolekcją płyt z lat '70 i fajnie by było gdyby mogli sobie ich posłuchać, nie ustawiając kolejnego mebla icon_wink.gif . Zestaw z linka miał być przykładem, może macie inne propozycje?
pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju działać ten zestaw oczywiście będzie, tylko, być może ja miałem styczność z niefajnymi głośnikami aktywnymi, ale w tego typu konstrukcji i cenie czasem ciężko jest osiągnąć dobry poziom brzmienia.
Proponuję więc samemu posłuchać zestawu w sklepie, cena jak widać jest promocyjna, bo wyprzedaż, a plusem w tych kolumienkach może być wejście optyczne, rodzice będą mogli podpiąć np. TV i nieco lepiej słyszeć tv.

Jednak popatrzyłbym też na coś klasycznego dla rodziców, lepszy, przyjemniejszy dźwięk i chyba jednak prostszą obsługę uzyskasz kupując prawdziwy wzmacniacz stereo i dwie kolumny podstawkowe.
Coś klasycznego jak Pioneer A10, Denon pma520, obydwa kupisz poniżej 700zł a jak wybierzesz z niedrogimi kolumienkami typu Heco victa 301, Magnat supreme 202, około 500zł, czy innej marki monitory z wyszukiwarki, a jak kupisz zbiegiem okoliczności to razem w jednym sklepie zwykle sklep da zniżkę. Wtedy podobnej klasy gramiak, ale tańszy Denon DP29F.( lub jakiś gramiak bez wbudowanego przedwzmacniacza, bo te wzmacniacze już go mają) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie rezygnował z z tych kolumn z wbudowanym wzmacniaczem i dokupił do nich lepszy gramofon z przyzwoitym i niedrogim preampem gramofonowym :
Roth OLi Power-5 (para) czarny
http://nautilus2.pl/index.php?route=produc...;product_id=851

GRAMOFON PRO-JECT ELEMENTAL GLIWICE
http://allegro.pl/gramofon-pro-ject-elemen...6010346321.html

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY OPA2134PA BURR BROWN
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofon...5196265996.html

Z tego co się zorientowałem, to kolumny Roth OLi Power-5 powinny dobrze sprawdzić się z niezbyt drogim gramofonem.
Są oparte o dobre kolumny pasywne, a wzmacniacz zapewne jest do nich dobrze dobrany.
A ten gramofon ma plastikowa tylko osłonkę igły i jest wyposażony w przyzwoita wkładkę Ortofona.

Nawiasem mówiąc tu ten zestaw z Marantzem TT5005 kosztuje 300 zł taniej:
http://nautilus2.pl/marantz-tt5005-roth-ol...20OLi%20Power-5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili cena jest taka sama (1499zł) zarówno w salonie Denona ( link z 1 postu) jak i w Nautilusie (link z postu poprzednika). Ceny promocyjne czy wyprzedażowe po 1 lub paru/parunastu dniach mogą być już nieaktualne.

Jak widać pomysły na zestaw z gramofonem są bardzo różne...
Jeżeli zestaw ma nie zabierać zbyt dużo miejsca i być funkcjonalny (i oczywiście poprawnie grać) to ja bym jeszcze dorzucił firmową miniwieżę + gramofon (zapewne różnych firm). Dzięki temu dojdzie jeszcze możliwość słuchania radia oraz płyt (a pewnie także obsługa USB).

A poza tym najtańsze przedwzmacniacze gramofonowe (jak ten sugerowany przez przedmówce) zazwyczaj są kiepskie (te w kwotach 50-150zł), więc lepiej kupić używany firmowy sprzęt za jakieś 200zł (no chyba że gramofon ma być najtańszy i będzie służył raczej do zabawy niż do poważniejszego słuchania).

Andrzej Karpinski
Byłoby dobrze, jakbyś się jeszcze zastanowił (i napisał wynik tych przemyśleń icon_wink.gif ) nad paroma rzeczami:
1) ile możesz wydać na ten cel
2) z jakich funkcji będziesz korzystał (tzn. rodzice), np. czy przyda się radio albo czy sprzęt będzie podłączony do TV by mieć lepszy dźwięk przy oglądaniu filmów
3) czy sprzęt ma być nowy (albo czy wszystkie składniki mają być nowe)
4) jaka jest powierzchnia pokoju i możliwość rozstawienia sprzętu


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...