Skocz do zawartości

Poszukiwane kino domowe do 1600 zł


ant_z

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,
Potrzebuje Waszej pomocy. Chcę zakupić sprzęt grający do domu. Salon w mieszkaniu w bloku. Powierzchnia ok 20 m2. Nie jestem audiofilem, nigdy nie posiadałem ampli ani wzmacniacza. Sprzęt będzie używany głównie do słuchania radia FM (chyba, że da radę internetowo z przeglądarki, ale bezpośrednio ze sprzętu, nie z SMART TV Samsunga), muzyki mp3 oraz filmów (USB, dysk, laptop). Budżet - max 1,6 tys.
Na początek wybrałem LG LHB 725 bo ma BD 3D od razu w zestawie.
Jednakże, ponieważ lubię rzeczy, które cieszą oko, myślę nad ampli i głośnikami półkowymi 5.1 (brak miejsca na kolumny podłogowe).
Wybrałem zestaw Pioneer HTP-073.
Albo - głośniki Yamaha NS-P20 + Pioneer VSX-329, lub Yamaha HTR-2067, albo Denon AVR1513. Wszystko nowe. Jest też opcja Yamaha V467 używka. Wtedy, z czasem dokupiłbym sobie odtwarzacz BD.
Co będzie bardziej przydatne - USB, czy HDMI na froncie?
Z góry dzięki za Wasze sugestie, rady i pomysły.
Pozdrawiam,
Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzić komuś kto sam nie wie czego chce, co przekłada się potem na to że niestety nie będzie zadowolony z własnego wyboru.

- Piszesz, że głownie słuchane będzie radio, ok, potem że może da radę z przeglądarki (PC?) oczywiście komputer można podpiąć do klasycznego wzmacniacza( ma sporo wejść).
- Potem robi się już dziwnie, bo wybierasz plastikowe kino domowe LG, bo ma niby 3D i BD...(szczęśliwie ma dodatkowe wejście IN na coś z zewnątrz)Nie wiem czy pisząc, że chodzi głównie o radio miałeś na myśli audycje, czy też muzykę icon_cool.gif , bo muzyki na tym LG to raczej nie posłuchasz, a i czasami jest tak, żeby posłuchać "plumkania" trzeba włączyć jednak tv żeby mieć dostęp do menu tego urządzenia.
- Potem pojawiają się tanie amplitunery KD plus małe mydelniczki ( dla efektów w kinie)
Jest też pytanie dla wróżki icon_evil.gif co bardziej potrzebuje "usb, czy hdmi na przodzie ?", Michale nie wiemy jakie planujesz podpinać urządzenia na szybko, piszesz wcześniej o mp3, więc chyba już wiesz icon_wink.gif

W tej cenie wybrałbym raczej Denona m39 za 1100zł (ma on wejście optyczne dla toru audio z tv, wejście IN, i wyjście na subwoofer) lub wersję z dodatkowym radiem DAB+ , m39dab+za 1450zł, zagra lepiej muzykę niż wybrane plastiki i prostsza obsługa.
Ewentualnie sieciowy Pioneer X-HM72 za 1700zł podobne wyposażenie plus jeszcze stacje radiowe www i bth.
Podobne pełne wyposażenie sieciowe i wejścia optyczne i wyjścia ma Yamaha Micro HiFi MCR-N560 1650zł ( fajnie bo nie wszystkie pianocrafty miały wejście optyczne). Oczywiście wcześniej warto posłuchać samemu w sklepie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, dziękuję za odpowiedź.
Masz rację, sam do końca nie wiem, co bym chciał, a do tego ogranicza mnie budżet, a dodatkowo nieznajomość tematyki.
Postaram się na nowo napisać oczekiwania i plany.
Szukam urządzenia (urządzeń), które umożliwią mi w dobrej jakości:
- słuchanie radia - przede wszystkim z zewnętrznej anteny FM, ale dodatkowo fajnie by było mieć dostęp do stacji internetowych, a może nawet DAB+icon_smile.gif
- słuchanie muzyki z mp3 z dysku zewnętrznego, lub pendrive'a lub laptopa
- poprawienie dźwięków dla filmów odtwarzanych z tych samych urządzeń. Może nawet stworzenie efektów dźwiękowych jak w kinie?
- na sam koniec interesuje mnie możliwość odtwarzania filmów BD 3D (dla własnej i dzieci przyjemności). Dlatego myślałem nad ampli i głośnikami...
Spojrzałem na sprzęty, które zaproponowałeś:
- Denon RCD-M39 DAB+
- Pioneer X-HM72
- Yamaha Micro HiFi MCR-N560
Wszystkie mi się podobają. Kwestia odsłuchu. Wybacz pytanie, ale czy one będą mogły poprawić dźwięk filmu odtwarzanego np. z laptopa? Jak bym to wtedy musiał połączyć?
Z góry dzięki za odpowiedź i cierpliwość!
Pzdr,
Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystkie mi się podobają. Kwestia odsłuchu. Wybacz pytanie, ale czy one będą mogły poprawić dźwięk filmu odtwarzanego np. z laptopa? Jak bym to wtedy musiał połączyć?


Słowo "poprawić" jest chyba niezbyt trafne, bo film, czy piosenka, czy to na płycie( czy nawet lekko skompresowane) i tak jest albo referencyjnej jakości, lub przynajmniej bardzo dobrej i za finalną jakość odpowiada już sprzęt. Sprzęt nie jest od poprawiania ( to nie photoshop;)) tylko od oddania jak najwierniej nagranego materiału.
Jak łatwo się domyśleć laptop to nie jest sprzęt audio do słuchania, ma głośniczki średnicy 1cm, czy 10groszówki, a tymczasem taka nieco lepsza mini wieża ma już głośniki z membranami wielkości dłoni np. 15cm i skrzynkę "rezonansową" jakąś wagę- a to już robi różnicę icon_wink.gif mimo że w tanich wieżyczkach to tylko bardzo cienki paździerz.
Dlatego o wiele lepiej gra nawet wieżyczka( jak wspomniane) z upgredowana z lepszymi markowymi i ciężkimi kolumienkami typu podstawkowego, które są lepsze niż te "dodane" .
Tak więc nawet podłączając tv-led kablem optycznym do takiej mini wieży ( w ten fajny sposób nagłaśniasz wszystko co masz na telewizorze, gry, filmy puszczane z usb i te z kanałów) masz o wiele lepszy dźwięk, o większej skali, przestrzeni, pełniejszym paśmie niż z samego laptoka, czy tv.
Oczywiście jak chcesz mieć "wielo-kanałowość" weź amplituner kinowy z kodekami i wejściami hdmi, usb i optycznym, typu wspomniany x520, czy Pioneer vsx424( lub jakiś może wyższej klasy model używany). Plus jakieś zestaw 5.1,subwoofer aktywny w takich maluchach jest niezbędny niestety.
Jednak sugerowałbym zamiast plastikowych głośniczków coś bardziej normalnego w sensie budowy, oczywiście w rozmiarze niedużym a'la magnat magnat supreme 202/102. Chociaż na przód dać coś w rozmiarze Magnat supreme 202, Heco victa 301, Koda , jamo, Prism, Tonsil itp , aby w stereo godnie słuchać muzyki bez suba, a resztę kanałów( tył), obcykać po taniości bo trafiają się takie tył i centralka ( allegro i olx typu http://allegro.pl/kolumny-prism-onyx-100-c...6011069551.html , http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=54877...rs_rule_id=201)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...