Skocz do zawartości

Stereo i KD w jednym za ok. 15-20 tys. zł


masaj

Recommended Posts

Witam,

jestem nowy na forum i jak większość, którzy tu trafiają na początek mam prośbę o porady.
Poczytałem, ale i tak ciężko ogarnąć wszystko, jak się nie jest non stop w temacie.

Do rzeczy. Proszę o porady. Pomieszczenie 20 m kw. (5mx4m), dom jednorodzinny, parter. Chciałbym zestaw do słuchania muzyki (70%) i kina domowego (30%). Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim reggae, dub, punk, hardcore, klasyczna. Czyli szeroko.

Zakładany budżet to ok. 15-20 tys. zł. Za tę kwotę chciałbym zestaw 2w1 (stereo + 5.0 lub 5.1). Wiem ,ze temat wiele razy przerabiany, ale proszę o pomoc w doborze. Dodatkowo w zestawie widziałbym odtwarzacz BD 3D. Chciałbym też podłączyć starszy gramofon Technicsa.
Budżet nie musi być wykorzystany w 100%. Jak będzie zestaw tańszy, to też ok.
Oczywiście muzyki chciałbym słuchać w stereo w jak najlepszej jakości icon_wink.gif
Zastanawiałem się nad kolumnami Dali Lektor 8/Zensor 7, Wharfedale Diamond 250 Set. Jednak nie byłem na żadnym odsłuchu i faktycznie nie wiem jakby te zestawy sprawdzały się w 20 metrowym pomieszczeniu.

Proszę o porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę Twój budżet, pomieszczenie oraz zamiłowanie do muzyki proponuję:
Onkyo RZ900 + Lektor 8 set, Klipsch RP 260 set lub Magnat Quantum 757 set
W przypadku amplitunera jest to obecnie bardzo dobra propozycja. Świetnie radzący sobie w kinie domowym i rewelacyjnie sprawdzający sięw stereo. Bardzo wydajny, funkcjonalny i z przejrzystą obsługą. Jeśli dzwiek w stereo byłby nadal nie zadowalający zostawiamy furtkę na dokupienie wzmacniacza stereo np. NAD 356 BEE, Roksan K2 itp ktory wniesie jeszcze wiecej dynamiki.

Co Do kolumn to Wharfedale Diamond to nie w tej kwocie. Są to proste kolumny o bardzo dobrym basie ale niezwykle słabych wysokich tonach.
Lektor 8 zapewni dynamike, nisko schodzący bas i miły cieplejszy dźwięk w stereo.
Klipsch RP 260 to z kolei kolumny bardziej agresywne, pełne dynamiki, nisko schodzącego basu i wyrazistej góry.
Quantum 757 to z kolei dźwięk pośrodku. Równy, czysty i detaliczny z dobrze podpartym basem.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...