Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do 400-500zl


Pablo3d

Recommended Posts

Witam,
posiadam KD Onkyo608 + Jamo 606, chciałbym dokupić do tych głosnikow wzmacniacz stereo uzywany w kwocie 400-500zl, czy w tej cenie wzmacniacz stereo zagra lepiej niz wyzej wymieniony Onkyo??
Wiem ze nie jest to duzo ale poki co wiecej nie mam, pewnie beda to starsze modele.
Pokoj ok 20m2 , muzyka głownie chillout czasami pop (70/30) , lubie czuc bas ale bez przesady.

Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz czuć bas (czyli niskie tony), to może kup subwoofer? icon_wink.gif Żart, oczywiście.
Kolumny (a nie głośniki - i tu nie żartuję) Jamo są takie sobie. Ten model.
W 20 metrach gra się nieraz na kolumnach podstawkowych (monitorach) i wcale nie brakuje niskich tonów. Co najwyżej nie schodzi on tak nisko jak w niektórych podłogowych.
Jamo 606 mają niskie tony dość "rozlazłe", trudne do opanowania. Jest ich może i sporo, ale są kiepskiej jakości. Reszta pasma akustycznego też nie zachwyca.
Owszem używany wzmacniacz stereofoniczny w cenie do 500 zł może poprawić jakość dźwięku. Ale pamiętaj, że większy wpływ na dźwięk mają kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musisz mieć pilota, to polecam wzmacniacz Marantz PM 80. Wersja mkII jest lepsza.
http://allegro.pl/marantz-pm-80-mk-ii-klas...6020890667.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm-80-i6012980942.html
Są to jakby dwa wzmacniacze w jednym. Ponieważ jest tam przełącznik klasa A i AB.
Możesz wówczas wybrać jaki rodzaj dźwięku Ci bardziej odpowiada.

Oczywiście musisz później pomyśleć o wymianie kolumn, jeśli zestaw ma dobrze grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to jakby dwa wzmacniacze w jednym. Ponieważ jest tam przełącznik klasa A i AB.

Nie był bym sobą gdybym nie opisał jak to dokładnie działa...

W praktyce wzmacniacz (Stopień końcowy) jest oczywiście jeden, przełącznik steruje uzwojeniem cewki przekaźnika który przełącza uzwojenia transformatora zmieniając wartość napięcia zasilania (przy włączonej klasie A jest ono niższe, aby obniżyć moc wzmacniacza i zapobiec jego przegrzaniu) dodatkowo przełącznik zmienia wartość prądu spoczynkowego za pomocą transoptorów, przesuwając punkt ich pracy w stronę klasy A. To bardzo przemyślane i dobre rozwiązanie.

Wersja podstawowa posiada stopień napięciowy wykonany przy użyciu hybrydowego układu STK3102 (stopień prądowy jest na tranzystorach) na wypadek usterki dostępność tego układu jest praktycznie zerowa, ponadto ma on na pewno gorsze parametry aniżeli układ dyskretny przy użyciu którego zbudowano MKII. Również skłaniał bym się do zakupu wersji II.

Miałem okazję słuchać tego wzmacniacza i uważam, że to bardzo dobra konstrukcja, zarówno pod względem wykonania jak i brzmienia. Również myślę, że sprawdzi się przy twoim guście muzycznym icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mi sie zaraz dostanie za to co napiszę...icon_biggrin.gif
Ale czarne wzmacniacze odpadaja (wyzej niz zona nie podskocze:D), take cos podobnego?
A moze isc w inny kierunek i zostawic te Onkyo608 i kupić kolumny zamiast tych Jamo? a dopiero pozniej zmienic wzmacniacz na stereo?

Budżet wzrosł do 1000zł (na wzmacniacz lub kolumny)
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na razie nie mam możliwości. Udało mi się na trochę teraz dopaść komputera, ale muszę kończyć. Może koło weekendu znów będę miał więcej czasu na szukanie, bo to dość czasochłonne.

Może Ty poszukaj, wklej tu linki a my wybierzemy najlepsze. O ile będzie z czego rzecz jasna icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie, na razie nie mam możliwości. Udało mi się na trochę teraz dopaść komputera, ale muszę kończyć. Może koło weekendu znów będę miał więcej czasu na szukanie, bo to dość czasochłonne.

Może Ty poszukaj, wklej tu linki a my wybierzemy najlepsze. O ile będzie z czego rzecz jasna icon_biggrin.gif



Oczywiscie ze moge powklejac linki, ale tylko te które mi sie z zewnatrz podobaja icon_biggrin.gif bo nie wiem naprawde jak ktory wzmacniacz ma brzemienie i czy bedzie pasował do tych kolumn i mojego gustu muzyki (chillout - czyli z miekkim basem i dobra srednica )

Może Denon 1055r?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze podpbijam post.. icon_smile.gif

Byłem dzis na odsłuchu w MM (tak wiem warunki ze hoho icon_smile.gif ), sluchałem Pioneera A-30 oraz Denona 720ae i musze przyznac ze ten Denon zdecydowanie lepiej grał, znacznie szersza scena i wszystko takie wyrazniejsze, basy byly w sam raz , wokal był cudywony, w tym Pioneerze mialem wrazenie ze slysze wiecej basow i mniej srednicy. Dla porownania podlaczylismy takze amplituner KD Onkyo SR444 (chyba podobny jak moj aktualny S608) i naprawde roznica do tego Denona nie porownywalna jakbym sluchal za jakas sciana icon_smile.gif, potem podłączylismy do Marantza 6005 i szczerze nie czułem duzej roznicy miedzy tym Denonem 720.
Jak myslicie jak zagra ten Denon z moimi Jamo? Czy jesli teraz mi pasował ten dzwiek z Denona to uzywany sprzet bedzie jeszcze lepiej grał?

Druga sprawa to kolumny tam sluchalismy na przemian z Heco 702 Victa Primie oraz JBL Arena 180. Jak dla mnie lepiej zagrały te Heco scena duuuzo lepsza, góra lekka a srednie chyba bardziej wyeksponowane. JBL'e zagraly dla mnie gorzej po przełaczeniu jakby wszystko było stłumione, tylko czy przy dluzszym sluchaniu taki wyrazny dzwiek nie bedzie meczyl jak przy tych Heco?

Widze ze i tak pewnie bedzie mnie czekała zmiana kd jak i kolumn, ale najpierw chyba kupic wzmaczniacz i zobaczyc jak to sie zgra.
Sam juz nie wiem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawdopodobnie będzie Cie czekała również wymiana kolumn.



Kolumny zmienie na pewno tylko nie od razu (mysle ze kilka miesiecy roznicy).
Tylko pytanie czy ten Denon 720ae jest ok?
Wszyscy mowia aby uderzać w uzywane sprzęty bo beda grały o wiele lepiej, tylko ze ja mam niestety taki problem ze interesują mnie jedynie wzmaczniacze srebrne (warunek zony i aktualnego wnetrza) a takie to juz ciezko znalesc bo wiekszosc jest czarnych.

Moze polecice cos z uzywanych srebrnych w kwocie miedzy 700 a 1300zl?

Z tego co znalazlem na Allegro:
- Marantz PM8200 - 1200zł
- Rotel RA-04SE - 1000zl
- Denon 1055R - 750zl
- Sony SONY TA-FB920R - 700zł
- DENON PMA 710 AE - 700zl
- Cambridge Audio Azur 540A V2 lub 640A - 800zl
- ONKYO A-9155 -700zl

Nawet nie wiem jakie brzmienia maja te wzmacniacze icon_sad.gif

Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję świetny wzmacniacz Myryad Mi 120, zmieści się w Twoim budżecie, jest wersja srebrna, w razie gdy Ci nie będzie odpowiadał brzmieniowo, bez problemu odsprzedasz.

Naciskamy tu na zakup sprzętu używanego ze względu na lepszy stosunek cena / jakość. Jeżeli kupisz powiedzmy nowy klocek, nieważne za ile i np. za 2 lata puścisz go dalej, to ile % ceny zakupu za niego uzyskasz? 100? Chciałbyś.... icon_lol.gif
A czy sprzęt straci swoje walory brzmieniowe? Wątpię.
Starszy sprzęt dostaniesz za ułamek ceny nowego, co prawda zawsze jest ryzyko zakupu egzemplarza, w który trzeba trochę zainwestować, suma sumarum i tak wychodzi taniej i lepiej wobec towaru nowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za podpowiedzi.
Tego Myraida znalazlem tylko za 1800zl wiec mocno bym przekroczyl moj budzet, Denony 1500r lub 1055r byly niestety w kolorze zlotym a to tez gryzie sie z wnetrzem ;/ Nie jestem (i chyba nie bede?) audiolubem a to co slyszalem z tego Denona 720ae naprawde mi zaipmonowało i grało zdecydowanie lepiej niz obecne kino domowe.
W kazdym badz razie udało mi sie kupic uzywanego Denona 720ae w kwocie 600zl wiec mysle ze to dobra cena za prawie nowy sprzet icon_smile.gif

Mam jeszcze pytanie bo tak na szybko kupiłem kable RCA z firmy Techlink za 20zł tak by sprawdzic jak sprzet gra, jakie lepsze kable mozecie polecic zamiast nich i czy zmienia one cos w brzmieniu w tej klasie wzmacniacza? czy gra nie warta swieczki?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona 720ae to naprawdę dobry wzmacniacz przy swojej cenie. Możesz poprzestać na takich kablach jakie masz. Aby coś z nimi zmieniać powinieneś trochę więcej się osłuchać ze swoim sprzętem i zastanowić , co byś chciał skorygować w jego brzmieniu. Jednak na ogromną poprawę dźwięku bym nie liczył. Nawet przy znacznie droższym sprzęcie różnice nie są aż tak wielkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...