Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod nowe kolumny


Domi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Domi oto rozwiązania na przyszłość ...

Dokładny model lasera jaki siedzi u Ciebie w urządzeniu to PEA1179. Tak się składa , że sam laser dostaniesz tutaj:

http://www.impelshop.com/?item=1449

Ale uwaga ! Samo kupno lasera i oddanie do "zwykłego" serwisu rtv , audio aby go zamontowali może nie pomóc. Te lasery trzeba dodatkowo specjalnie kalibrować, a nie każdy serwis to potrafi, czy też ma specjalne urządzenia do tego. Z doświadczenia wiem , że na dzień dobry jak tylko wspomnisz o zamontowaniu lasera do Twego Cd to od razu będzie odmowa i dziwne wymówki. No chyba , że masz koło siebie prawdziwych fachowców. Ja chciałem wymienić w swoim Pd-s 802 i co serwis to słyszałem to lepszą wymówkę.

Także moja rada jest taka, że jak padnie Ci laser /odpukać/ to zanim kupisz nowy to spawdź w serwisach czy Ci wymienią, jeżeli nie to trudno, zrobisz to sama w inny sposób.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A więc szukasz urządzenia na rynku , który ma dokładnie taki sam laser i "górną płytę" w której on siedzi. Nie ważne czy to model dobry , czy słaby.
Poniżej podaje spis modeli z takim samym laserem i układem:

Pioneer pd-s 502,
Pioneer pd-s 503,
Pioneer pd-s 504,
Pioneer pd-s 602,
Pioneer ps-s 603,
Pioneer pd-s 604,
Pioneer pd-s 702,
Pioneer pd-s 703.

Oczywiście laser musi być w nim dobry icon_wink.gif

Wtedy robisz przeszczep. To bardzo łatwe :

!!! NIE ZAPOMNIJ ODŁĄCZYĆ Z SIECI !!!

1. Zdejmujesz górną pokrywę
2. Odczepiasz listwę /od strony lasera/ , która biegnie od lasera do płyty głownej.
3. Odczepiasz niebieski kabelek , który biegnie od "górnej płyty" gdzie siedzi laser do płyty głownej - Uwaga - odczepiasz go od strony płyty głownej.
4. Odkręcasz śrubkę po przeciwnej stronie gdzie leci kabelek uziemiający
5. Odkręcasz 3 śruby, aby ściągnąć delikatnie "górną płytę" z laserem

No i montujesz na to miejsce tak samo wyciągnięty układ z dawcy, skręcasz i cieszysz się dźwiękiem icon_wink.gif

Góra 15 minut roboty icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do układu DACa Asahi Kasei z tego Denona, to wiem że był używany w DACach znacznie wyższej klasy. Przy dobrej aplikacji gra naprawdę dobrze. Nie każdy przywiązuje taka wagę do dynamiki. CD i DACi Cambridgea również więcej uwagi poświęcają środkowi pasma.


Dzięki za informację icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer Pd-s 502 ma inny układ dac'a niż Pioneer Pd-s 802. Ten drugi ma identyczny jak pd-s 901

Pd-s 502 - PD2026B
Pd-s 802, Pd-s 901 - 2 x PD2028B

Co nie zmienia faktu , że nie słyszę różnicy między Denonem a moim blu-ray'em na tych samych interkonektach. Ale za to jak dołożyłem interkonekt Monstera do Denona, to już usłyszałem różnicę icon_wink.gif No ale to zasługa kabelka , a nie odtwarzacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam Panów ponownie icon_wink.gif

Na wstępie chciałam napisać, że sprzęcik gra super i jestem bardzo zadowolona icon_wink.gif
Będąc pod wpływem radości jaką czerpię z dźwięku , który produkuje odtwarzacz Cd Pioneer Pd-s 802, postanowiłam , że się zabezpieczę i jak w trafie na jakąś dobrą tanią używkę innego Cd Pioneera to go kupię , aby mieć drugi laser na przyszłość zgodnie ze wskazówkami co do modelów podanych przez Note .
No i stało się kupiłam Pioneera Pd-s 502 za 150 zł w praktycznie idealnym stanie na allegro. Cd przyszedł - wszystko gra i hula icon_smile.gif Ale , że nie mogę się powstrzymać więc postanowiłam zrobić próbę wymiany lasera w Pd-s 802, aby sprawdzić jak mi to wyjdzie icon_wink.gif. Już taka jestem, wszystkiego ciekawa icon_wink.gif

Zgodnie ze wskazówkami :

Cytat

1. Zdejmujesz górną pokrywę
2. Odczepiasz listwę /od strony lasera/ , która biegnie od lasera do płyty głownej.
3. Odczepiasz niebieski kabelek , który biegnie od "górnej płyty" gdzie siedzi laser do płyty głownej - Uwaga - odczepiasz go od strony płyty głownej.
4. Odkręcasz śrubkę po przeciwnej stronie gdzie leci kabelek uziemiający
5. Odkręcasz 3 śruby, aby ściągnąć delikatnie "górną płytę" z laserem


Zrobiłam wszystkie punkty oprócz nr3. Nie portafie odczepić tego kabelka od płyty głównej. Nie chcę tego robić na siłę bo się boję , że się urwie, ale wygląda to tak jakby było na stałe połączone.

Mogłabym uzyskać pomoc? Bardzo byłabym wdzięczna ... icon_smile.gif

Pozdrawiam mocniutko icon_wink.gif

Ps. Obiecałam, że dam fotki jak wyglądają przyklejone kolumny na podstawkach. Blu-tack przyszedł , ale jeszcze nic z nim nie zrobiłam. A kolumny tak jak stały na podstawkach tak stoją i nic się nie ruszyły więc póki co nic z tym nie robię , więc dlatego brak zdjęć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O ile nie masz przez kogoś modyfikowanej wersji to ten kabelek w oryginale jest zakończony można powiedzieć taką malutką "wtyczką" która wchodzi na kilka cieńkich bolców. Nie ciągnij za sam kabelek. Musisz podważyć tą wtyczkę od spodu - uważaj tylko , abyś narzędzia nie włożyła za głęboko aby nie uszkodzić/połamać tych drobnych bolców na których siedzi ten biały element.

Delikatnie podważ czymś , a wtyczka sama wyskoczy icon_wink.gif

Wszystko rób delikatnie, nic na siłę .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_mrgreen.gif ZROBIŁAM icon_mrgreen.gif

Faktycznie, trzeba było podważyć i samo wyskoczyło icon_smile.gif Troszkę wygiał mi się jeden bolec, ale go delikatnie wyprostowałam. Podłączyłam cały układ lasera do pds 802 i wszystko gra icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Dziękuję ślicznie icon_wink.gif

Super ludzie na tym forum są w przeciwieństwie do AS !

Jak już tu jestem to jeszcze trochę potruje tyłki icon_wink.gif

W tunerze Pioneera mam trochę zabrudzoną szybkę (od wewnątrz). Troszkę mnie to irytuje i chciałabym to wyczyścić. Czy ktoś może się orientuje czy łatwo tam się dostać, czy lepiej nie ruszać samemu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Nieraz łatwo się dostać, innym razem tak to jest zabudowane, że lepiej nie ruszać, bo można później nie złożyć.
Ale tunery mają na ogół więcej powietrza w środku niż części, więc rozkręć obudowę i zobacz.
Czasem da się szybkę wyświetlacza/skali zdjąć od zewnątrz. Ale trzeba by mieć super cienki płaski przyrząd. I wiedzieć gdzie podważyć, jeśli jest to montowane na zatrzaski. Czasem może być to widać od wewnątrz. Spróbuj, ale nic na siłę, by szybka nie pękła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko można rozebrać , gorzej już ze złożeniem icon_wink.gif Jeśli chodzi o ten tuner to w miarę łatwo się go rozbiera i składa. Problem zaczyna się wtedy kiedy już masz sam przedni panel bez elektroniki, gdyż okazuję się , że w środku jest kolejna "szybka". A dokładniej jest to taki giętki czerwonawy plastik. Strukturą to trochę przypomina materiał zdjęcia rentgenowskiego. Zabrudzenie jest zapewne od wewnętrznej strony szybki frontowej - tej przezroczystej. Aby się tam dostać masz dwa sposoby.

1. Tak jak napisał f1angel zdjąć od zewnątrz, w tym modelu to frontowe okienko jest po prostu przyklejone. Więc możesz je odkleić, wyczyścić , a następnie przykleić z powrotem dobrym klejem. Oczywiście ta opcja jest dobra kiedy są lekkie "luzy" na kleju. W przeciwnym wypadku klej może trzymać tak mocno , że lepiej nie ryzykować bo możesz używając dużej siły połamać tą część.

2. Od wewnątrz wymontować to "czerwone szkiełko" i wyczyścić przednią szybkę. Jednak wyciągnięcie tego czerwonego elementu jest bardzo trudne, gdyż jest on mocno zabudowany. Wygląda to tak, jakby przy montażu, ta wewnętrzna szybka była wkładana od zewnętrznej strony. Dać się da to wyciągnąć , ale jak pisałem niesamowicie trudno. Ten czerwony element ma rzecz jasna na celu przyciemnienie wyświetlacza, gdyż bez tego byś miała po prostu widoczny surowy wyświetlacz. Jak już wspomniałem frontowe okienko jest przezroczyste pomimo , że wydaje się jakby to był jeden element w kolorze ciemnej czerwieni icon_wink.gif

Jeżeli czujesz się na siłach to wybierz , która opcja Ci bardziej odpowiada i działaj icon_wink.gif

Mi się udało zarówno odkleić przednią szybkę , jak i wyciągnąć tą czerwoną od wewnątrz , także na pewno jest to możliwe, a żadnym specem nie jestem icon_wink.gif

Jakby co to pisz ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie.

Jestem w trakcie rozbierania tego tunerka i na dzień dobry mam kłopot. Nie mogę zdjąć tej płytki z elektroniką od frontowego panelu. Odkręciłam wszystkie śrubki , powyciągałam z zatrzasków , i już nie ma co odkręcić i coś jakby od wewnątrz trzyma tą elektronikę po prawej stronie. Może nie widzę, ale wszystko co mogłam już zrobiłam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, szybkę wyczyściłam, teraz wygłąda jak nówka icon_wink.gif

Miałeś rację Note nie mogłam za żadne skarby wyciągnąć tej czerwonej szybki od wewnątrz. Podziwiam Cię naprawdę , że tego dokonałeś. Ale okazało się , że na przedniej klej trzyma w niektórych miejscach bardzo słabo , więc podważyłam delikatnie z każdej strony pilniczkiem do paznokci po kilka razy i po kilku próbach odeszło;)
Przy okazji wyczyściłam przedni panel od środka, ale było tam kurzu...

Teraz muszę tylko przykleić szybkę na miejsce i wszystko skręcić

Dzięki wielkie i serdeczne pozdrowienia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...