Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod nowe kolumny


Domi

Recommended Posts

Masz rację. Poniżej modelu 400 bym nie schodził, bo te niższe są takie sobie.

A "Z" głośnikowe uparcie polecam tylko na dół (jeśli już) i to tylko do kolumn trzydrożnych.
Tak więc po sprawdzeniu i zastanowieniu się wycofuję się z propozycji zastosowania ich do tych Klipsch'ów, bo podział pasma w zwrotnicy następuje przy 1800 Hz.
Czyli dół łączy się tu z niższym podpasmem średnich tonów. Tym bardziej do monitórów nie stosowałbym Zetek.
Bo chyba nie ma sensu poprawiając sobie dół, psuć całą resztę pasma?

Wyższych modeli kabli głośnikowych Monstera nie polecałem z oczywistej przyczyny. Cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ciekawe czy jest jakaś różnica między Monster 400 a 450i w brzmieniu. Jeżeli nie ma to raczej będę na nie polowała, bo chyba nic lepszego w moich ramach cenowych już się nie wymyśli.

Znalazłam taką aukcje, nie wiem czy cena nie za wysoka, ale czy to oryginalny Monster? Zresztą czy robią podróby takich kabli?

O ile się nie mylę to jest starsza wersja modelu 400:

http://olx.pl/oferta/interkonekt-monster-c...html#1bdc53c882
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwsza wersja Monstera 400 - ale cena jest zbyt wysoka.
Za tyle to spokojnie kupisz nowy, w fabrycznym pudełku kabel 450i o długości 1m (choć nie od ręki - bo nominalna cena to 249zł).

Wątpię by były jakieś większe zmiany między 400 mkII a 450 - możliwe, że po prostu odnowili kolekcję.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,mam takie pytanie, kiedy włączam wzmacniacz to wydaje z siebie ze środka dźwięk, takie buuuum. Dzieje się to tylko w momencie włączenia i trwa około 4s. Na samym początku ten dźwięk jest głośniejszy i z każdą sekundą cichnie aż zupełnie znika. To robi chyba transformator, takie duże cudo w środku. Za dnia tego praktycnie nie słychać, zauważyłam to wieczorem i tylko występuje to podczas włączenia.. Całkiem możliwe , że tak jest od samego początku odkąd go mam , tyle , że dopiero wczoraj wieczorem to odkryłam. Coś złego się dzieje , czy raczej to normalne?

Druga sprawa odkryłam ciekawą rzecz. Zauważyłam, że tak po godzinie, może półtorej od włączenia wzmacniacz trochę inaczej gra niż na początku. Znaczy się jakby lepiej, bardziej rozdzielczo. Tak jakby się rozruszał. to możliwe czy to ja mam omamy jakieś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozmawiałam przed chwilą z tym znajomym co ma Dali 850, pytałam się o Kabel Monstera czy może załatwić, a on mi na to , że jak będzie coś wiedział to da znać, ale póki co może mi załatwić 2 klocki pasujące do wzmacniacza Pioneera. Jeden to tuner-radio Pioneer model F504, a drugi to odtwarzacz Cd równiez Pioneer Pds-802. Co myślicie o tym sprzęcie? Radia co prawda za wiele nie słucham natomiast za 150 zł to się zastanawiam. Mówi , że to był jeden z najwyższych modeli Pioneera pod koniec lat 90. Jeśli chodzi o Cd to mam , ale zgodnie z jego słowami, ten Pioneer będzie miał lepszy bas i bardziej rozdzielczą górę od tego Denona. Walcze teraz o odsłuch , może będę mogła posłuchać u siebie jak to gra... Tak sobie myślę, jak by mi ten Cd przypadł do gustu i byłby w dobrej cenie to może bym go wzięła, a Denona dcd 720 bym zostawiła do mp3 - bardzo wygodna sprawa jak się nie chce z krążkami latać icon_wink.gif

Sorki, że tak wam 4 litery zawracam, ale wolę się zapytać speców niż jakieś głupstwo popełnić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja wtrącę swoje trzy grosze icon_wink.gif

Cytat

Panowie ,mam takie pytanie, kiedy włączam wzmacniacz to wydaje z siebie ze środka dźwięk, takie buuuum. Dzieje się to tylko w momencie włączenia i trwa około 4s. Na samym początku ten dźwięk jest głośniejszy i z każdą sekundą cichnie aż zupełnie znika. To robi chyba transformator, takie duże cudo w środku. Za dnia tego praktycnie nie słychać, zauważyłam to wieczorem i tylko występuje to podczas włączenia.. Całkiem możliwe , że tak jest od samego początku odkąd go mam , tyle , że dopiero wczoraj wieczorem to odkryłam. Coś złego się dzieje , czy raczej to normalne?



Posiadam Pioneera a 676 (Ty chyba masz identyczny o ile pamiętam) od ponad pół roku. Od samego początku mój egzemplarz ma identyczne objawy icon_smile.gif Więc może ten typ tak ma.
Nie wiem , czy to żle , czy dobrze , ale słucham codziennie po 5 godzin muzyki i wzmacniacz gra pięknie. Więc słuchaj muzyki i nie zwracaj na to uwagi icon_wink.gif

Cytat

Panowie, rozmawiałam przed chwilą z tym znajomym co ma Dali 850, pytałam się o Kabel Monstera czy może załatwić, a on mi na to , że jak będzie coś wiedział to da znać, ale póki co może mi załatwić 2 klocki pasujące do wzmacniacza Pioneera. Jeden to tuner-radio Pioneer model F504, a drugi to odtwarzacz Cd równiez Pioneer Pds-802. Co myślicie o tym sprzęcie? Radia co prawda za wiele nie słucham natomiast za 150 zł to się zastanawiam. Mówi , że to był jeden z najwyższych modeli Pioneera pod koniec lat 90. Jeśli chodzi o Cd to mam , ale zgodnie z jego słowami, ten Pioneer będzie miał lepszy bas i bardziej rozdzielczą górę od tego Denona. Walcze teraz o odsłuch , może będę mogła posłuchać u siebie jak to gra... Tak sobie myślę, jak by mi ten Cd przypadł do gustu i byłby w dobrej cenie to może bym go wzięła, a Denona dcd 720 bym zostawiła do mp3 - bardzo wygodna sprawa jak się nie chce z krążkami latać icon_wink.gif



Jeśli chodzi o tuner F-504 to osobiście bardzo polecam ten tunerek. Pięknie łapie stacje nawet na zwykłym drucie. Na wyświetlaczu wskazuję siłę sygnału - fajna opcja. Gra naprawdę pięknie - brzmienie cieplejsze z dobrym basem.

Natomiast co do Pioneera Pds 802 to czytając o Twoich gustach muzycznych jak i charakterystyki brzmienia jakie lubisz to daję 100% , że jak usłyszysz ten Cd to nię będziesz chciała go się pozbyć. Bardzo dobrze on współgra ze wzmacniaczami Pioneera z serii Reference. Charakteryzuje się on rytmicznym, konkretnym brzmieniem z mocnym szybkim basem oraz rozdzielczą nienachalną , jednak wyrażną górą. Zdecydowanie ożywi on Twój wzmacniacz i to nie w kwestii marginalnej , lecz wyraźnie słyszalnej. Jest to zupełnie inna szkoła gry niż Denon dcd 720 ae jaki posiadasz. Denon gra napewno spokojniej z uwypukloną średnicą. Najlepiej jakbyś posłuchała i sama oceniła, ale według mnie jeśli cena jest dobra i jest zadbany to go bierz a wręcz jestem pewien , że bedziesz zadowolona !

Tak jak napisał MobyDick pamiętaj o tym , że laser jest trudno dostępny do niego , a nawet jak go dostaniesz to jest bardzo drogi (około 300 pln) i ciężko się go kalibruje. Z drugiej strony jak laser nie był katowany to ośmielę się powiedzieć , że pochodzi dłużej niż w Twoim Denonie icon_wink.gif
Bardzo ważne - lasery w tych Pioneerach czytają wszystkie płyty , czy to oryginalne czy to nagrywane, rownież bardzo porysowane, bez zająknięcia. W przeciwieństwie do tego Denona , który ma nieraz (rzadko, ale jednak) problemy z oryginalnymi cd bez żadnych rys - zdarzyło mi się to już dwa razy, a w Pioneerze nigdy icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, pięknie to ująłeś Note. Ogólnie zgadzam się z moimi przedmówcami.
I jedno postaraj się koniecznie zrobić. Posłuchaj tego zestawu. Powinno być co najmniej dobrze, ale zawsze warto sprawdzić.

Co do rozgrzewania się wzmacniaczy (i nie tylko), to na pewno większość gra lepiej po pewnym czasie od włączenia.
Był nawet nie tak dawno wątek, gdzie o tym rozprawialiśmy. Ale nie pamiętam który. Gdyby ktoś pamiętał, znalazł, proszę o link.
Niektórych moich wzmacniaczy tranzystorowych nie wyłączałem w ogóle, tylko ściszałem do minimum. Począwszy od Densena B-100, który nie miał wyłącznika z przodu a jedynie odcinający zasilanie z tyłu urządzenia.
Później jeszcze kilku wzmacniaczy i przedwzmacniaczy oraz końcówek nie wyłączałem.
To chyba najlepszy sposób by mieć od razu dobry dźwięk, bez czekania.

Dlaczego Twój wzmacniacz buczy przy włączeniu, nie wiem. Mogą być różne przyczyny. Może transformator się poluzował albo kondensatory już do wymiany? A jak się trochę to wszystko nagrzeje, to przestaje, bo się stabilizuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wpisy. Note dzięki za włączenie się w dyskusję, jeżeli jest tak jak piszesz z tym dźwiękiem to już nie mogę się doczekać odsłuchów icon_smile.gif Szczęście dopisało i jestem umówiona na jutro. Dwa kolejne klocki Pioneera przyjadą do mnie i będę mogła na spokojnie posłuchać więc zobaczymy.

Co do wzmacniacza, to póki co nic z tym nie robię, jeżeli będzie się to pogłębiało to wezmę go gdzieś do serwisu audio na konserwację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko55, jesteś na forum od jakiegoś czasu. Powinieneś wiedzieć, że mając konkretny problem zakładasz wątek, albo piszesz w swoim starym.
Bo tak, to dyskusja może się rozwinąć i temat koleżanki się zaśmieci, będzie mało czytelny.
Sprawdź podłączenie przycisku (może jakiś kabelek źle styka, lut pękł) albo sam przycisk szwankuje. Może trzeba go wyczyścić lub wymienić?
Możesz podłączyć kolumny do sekcji B. Próbowałeś?
Sprawdź też czy kable głośnikowe dobrze siedzą w terminalach. Zarówno od strony wzmacniacza jak i kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem już po odsłuchach.

Na pierwszy ogień poleciał tuner - no muszę powiedzieć , że dźwięk jaki on produkuje jest bardzo wyraźny z solidnym basem , bardzo muzykalny. Gra ciepło dzięki czemu słucha się radia niezwykle przyjemnie. Wielki plus. Jestem naprawdę zaskoczona , jakie ładne brzmienie on produkuje.

A teraz to na czym mi najbardziej zależało czyli Cd. Podpieliśmy go pod wolne wejścia do wzmacniacza , puszczaliśmy te same utwory jednocześnie na dwóch odtwarzaczach Cd. Ja siedziałam na sofie a domownik przełączał między Denonem a Pioneerem.

Dźwięk bez porównania w moim systemie lepszy z Pioneera i to tak jakby grał o klasę wyżej. Pierwsze co się rzuca na uszy to szerokość i głębokość sceny - jest znacznie większa niż u Denona. Następnie bas, wysokie tony , rytmika, szybkość - jest dokładnie tak jak to opisał Note, lepiej tego bym nie ujęła. W stosunku do Denona mocniejsze , bardziej zróżnicowane niskie tony , średnica bardzo przyjemna , jest więcej wysokich tonów , ale nie to, że głośniejszych tylko bardziej poukładanych , dźwięcznych, rozdzielczych. To co mnie również bardzo zaskoczyło to to , że przy bardzo cichym słuchaniu słyszę tą energię w przekazie, Wszystkie pasma pięknie grają z dobrze zarysowanymi niskimi i wysokimi tonami - to nazywa się chyba Dynamika.

Heavy Metal , Rock dostały pazura, szybkości, "gainu".

Po prostu "WoW" tak krótko bym to opisała. Szerokość i głebokość sceny, wysokie, niskie tony - o wiele lepsze niż u Denona.

Denon w stosunku do tego Pioneera gra o wiele bardziej łagodnie, tak więc przy spokojnej muzyce jak najbardziej , ale kiedy chodzi o coś z energią, kopem , mocą to ten Pioneer zostawia tego Denka daleko w tyle. Takie jest moje zdanie i to nie jest tak , że trzeba się wsłuchiwać aby wyczuć różnicę - ta "odmienność dźwięku" jest kolosalna. Jestem strasznie zadowolona !

Tuner i Cd zostały już u mnie.

Basu na nich już wogóle nie brakuje, także dokupię jeszcze kabelek Monstera do tego Denona i póki co to będzie na tyle i już nic więcej nie kombinuję icon_wink.gif

Ps. Świetny mechanizm Cd jest w Pioneerze, płytę się kładzie jak na gramofonie, ciekawe co by się stało jakbym włożyła plytkę nie tak jak trzeba icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi fajnie , że Ci się spodobało. Można powiedzieć , że masz teraz praktycznie taki sam zestaw jak ja, albo ja mam prawie taki jak Twój icon_wink.gif

Ten Denon, jeśli chodzi o dźwięk nie jest najwyższych lotów , choć sprawdza się z drugiej strony dobrze jako wygodny odtwarzacz plików mp3 jak ktoś słucha icon_wink.gif Dobrze, że zapłaciłaś za niego 600 zł gdyż moim zdaniem ta cena sklepowa jest grubo przesadzona za niego, nie wiem może płaci się za ten napis na czele "Al 32 processing", który i tak do niczego się nie odnosi, a już na pewno nie do dźwięku icon_wink.gif

Miłych odsłuchów ...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam MobyDick co do Pioneera. Właśnie trzymam w ręku katalog Pioneera z 93/94 i omawiany Pioneer ma 2 miejsce od góry / na 7 odtwarzaczy cd / , zaraz pod Pds 901, oczywiście nie licząc klasy Hi-End. Więc napewno to nie był super budżetowy model i raczej nie ma co porównywać klasą do Denona dcd 720 ae. Zresztą wystarczy spojrzeć do ich wnętrz icon_wink.gif

Co do Denona to jednak z tym "32 bit processing" to czy to nie jest chwyt marketingowy czasem?
Jakie było moje ogromne zdziwienie kiedy podłączyłem po raz pierwszy tego Denona i usłyszałem jak on gra. Tak się składa , że mam podłączonego sześcio letniego blu-ray'a Samsunga Bd-c5500 / jakieś 600 zł jako nowy / i dosłownie nie słyszę praktycznie żadnych różnic między tym Denonem a Samsungiem.
Więc albo ten Denon i te jego 32 bity to taka lipa , albo ten mój stary blu ray ma taką dobrą sekcję audio, gdzie o tych 32 bitach nie ma mowy icon_wink.gif

Tak na marginesie miałem też blu-ray'a Pioneer Bdp 170 i również jeśli chodzi o muzyke z cd po rca to grał o wiele gorzej jak ten Samsung, więc coś w tym musi być ...

Nie wiem ,może mam za słaby system aby zauważyć różnicę, ale kiedy podpinałem zwykłego Pioneera Pds-502 to już było słychać różnicę w brzmieniu na plus co do tego Samsunga, może niewielką, ale jednak , nie mówiąc już o przepaści jaką zrobił pd-s 801, pd-s 802 czy jeszcze większej pd-s 901.

Nie ujmując jednak temu Denonowi muszę powiedzieć , ze bardzo dobrze sprawdza się jako odtwarzacz mp3, nie muszę uruchamiać wtedy blu-raya i TV co jest super rozwiązaniem jak są goście i muzyczka sobie leci w tle icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che Cie straszyć ale często najlepiej jest kupić kolejne CD icon_smile.gif . Kułaga kupił najpierw PD-S502 , który stał się dawcą lasera do PD-S802.
Jest realna szansa że pogra jeszcze dość długo. Sam mam PD-8700 który działa bezawaryjnie i był poprzednikiem starszego PS-S801.
Co do układu DACa Asahi Kasei z tego Denona, to wiem że był używany w DACach znacznie wyższej klasy. Przy dobrej aplikacji gra naprawdę dobrze. Nie każdy przywiązuje taka wagę do dynamiki. CD i DACi Cambridgea również więcej uwagi poświęcają środkowi pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...