Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod nowe kolumny


Domi

Recommended Posts

Domi Ty masz klipsch ja elac. Ja musiałbym podwindowac moje kolumny o jakieś 12 cm. Ty o 1.5 cm czy więcej. Bo jeśli tak, to ja mam większy problem haha. Wiem, wiem można zrobić podest z drewna, ale tu juz jest potrzebna interwencja stolarza, bo skąd wziąść narzędzia? piła itd. Ja miałbym dojście do kogoś kto zrobiłby mi coś z mosiądzu (jakieś nóżki czy coś podobnego, bo oprócz skrzyneczek pod moje elac-i jak na razie nic innego nie widzę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Witam. Czyli mamy ten sam problem icon_biggrin.gif
Śledzę Twój wątek icon_surprised.gif
U mnie z kolei, wysokość wysokotonowca jest na pułapie 93 cm. z kolei moje radary, są na pułapie 105 cm icon_sad.gif

Granit za drogi. U mnie wymiary 28x31x12 cm.
Już myślałem o klockach z palety euro, ale może być wiocha haha.
Może Tobie, ktoś coś doradzi i najzwyczajniej odgapie icon_wink.gif
Pozdrawiam

PS. Moje maluchy mają chyba ponad 30 kg (zasypane kwarcem)



Można by spróbować z takimi cegłami klinkierowymi :
http://allegro.pl/cegla-klinkierowa-roben-...6027543978.html
Po 4 sztuki pod każdą kolumnę.

W przypadku Dominiki trzeba by chyba próbować z pustakami ceramicznymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas miałem kino domowe i nie wiedziałem że, z tematem stereo jest tak ciężko icon_sad.gif wyrosłem już chyba z łupaniny, mniej dla siebie a dla sąsiadów i teraz dążę raczej do perfekcji. Wiem, że dopiero jestem ciut za startem. Muszę ruszyć pacyną i pomyśleć nad czymś z mosiądzu.
Na razie wymyśliłem coś takiego ale to jest dopiero 1 cm
Za chwile wkleję fotkę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jest jakieś określone kryterium co do wagi podstaw? Granit to wiadomo , że ciężki , a jak drewno to będzie lżej, należy to czymś dociążyc?


Nie trzeba dociążyć, bo kolumny swoją masę dołożą.
Oczywiście można dociążyć (np. niektóre podstawki do kolumn podstawkowych mają taką możliwość, a niektóre kolumny podłogowe maja specjalne komory balastowe do wypełnienia).

Niektórym pasują do wystroju mieszkania palety - kwestia gustu...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Michalwronki,

jak zmniejszysz rozmiar fotek, to uda Ci się zamieścić kilka fotek w jednym poście (a przy okazji będą się szybciej otwierały na urządzeniach mobilnych)...

Pozdrawiam




Qrde przepraszam. zapomniałem ;-(
pozdrawiam samego szefa icon_redface.gif icon_twisted.gif

znikam, bo zasmiecam wątek koleżanki.

będe obserwował....
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie zaśmiecasz, właśnie wzbogacasz icon_wink.gif

Przegłądam internet , ale nic w sumie z gotowców nie ma, a jak coś jest to ceny są astronomiczne, zlecenie na takie podstawki z granitu też drogo wychodzi.
No nic, zrobię sobie sama te podstawki. Kiedyś robiłam już coś podobnego , tyle że pod monitorki do Pc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest problem, że takie standy muszą być solidne, stabilne i najczęściej jednak bardzo masywne.
Kwestia estetyki w tym kontekście jest jakby drugoplanowa.
Oczywiście wiem, że to powinno być ładne. Ale od czego inwencja plastyczna?
Dlatego zazwyczaj takie standy są kamienne albo stalowe czy żeliwne (często dla dociążenia zasypane suchym piachem lub śrutem ołowianym).
Wyniesienie kolumn na odpowiednią wysokość, to rozwiązanie tylko części problemu. Chodzi także o redukcję rezonansów.

Ich tłumieniem (materiały miękkie) albo odprowadzaniem do podłoża (kolce) zajmują się także wszelkie podkładki, nóżki, kolce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Mam prośbę , czy ktoś mógłby rzucić okiem na szkic mojego pokoju i dopowiedzieć co bym mogła poprawić jeśli chodzi o akustykę?

http://ifotos.pl/zobacz/pokojjpg_swraaes.jpg

Rozważam póki co rózne opcje odnośnie podstawek, czy takie by się nadawały?:

http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...5483217404.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie icon_smile.gif
Generalnie masz z tego co widać dość dobre warunki do słuchania muzyki i trudno będzie coś mocno poprawić.
Pokój na planie kwadratu niestety sprzyja wzbudzaniu się dość silnych modów pomieszczenia.
Możesz spróbować nieco przybliżyć kolumny do siebie i odsunąć nieco bardziej od ściany sofę na której słuchasz.
Pozycja wyjściowa powinna być zbliżona do sytuacji w której odległość pomiędzy kolumnami ( ich środkami ) jest taka sama jak od każdej z kolumn do środka Twojej głowy mierzona od powierzchni na której są głośniki.
Zawsze można próbować dalej poprawić akustykę pokoju przez rożne ustroje akustyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak podaj mi na PW swój adres mailowy, to wyślę Ci materiały na ten temat. Poczytasz i sama dojdziesz do wielu wniosków.

Tymczasem tak an szybko mogę stwierdzić, że usunąłbym stolik. Nic nie powinno zakłócać dźwięku w trójkącie odsłuchowym.
Telewizor podniósłbym i powiesił na ścianie, wyżej. By jego dolna krawędź była ponad górną krawędzią kolumn.
Ja tak zrobiłem i jest bardzo dobrze.
Wówczas na ścianę pod telewizorem można by dać jakieś dyfuzory. Naturalne (jak półka z książkami, bibelotami, płytami itp.) albo profesjonalne czy artystyczne. Czyli coś co przełamuje jednorodną, twardą powierzchnię ściany.
To samo za Twoją głową, gdy siedzisz na miejscu odsłuchowym. A siedzisz zbyt blisko tylnej ściany. Tam warto by dać materiał silnie pochłaniający (obraz z ukrytą pod nim wełną owczą albo specjalistyczną jak Isover PT80). Czy jakiś panel rozpraszająco-pochłaniający.
Sufit też ewentualnie można by przełamać czymś, co zróżnicuje jego płaskość.

Możesz także poeksperymentować z kątem skręcenia kolumn do środka w osi pionowej. Od takiego stanu jak jest na rysunku aż do sytuacji, gdy osie kolumn będą się krzyżowały nieco przed Twoim miejscem odsłuchowym.
Jak bardzo skręcisz kolumny i jakie to daje efekty przekonasz się sama. Dobierzesz sobie optymalny kąt skręcenia kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Spróbuje jeszcze zgodnie ze wskazówkami icon_wink.gif

Cytat

Możesz także poeksperymentować z kątem skręcenia kolumn do środka w osi pionowej. Od takiego stanu jak jest na rysunku aż do sytuacji, gdy osie kolumn będą się krzyżowały nieco przed Twoim miejscem odsłuchowym.
Jak bardzo skręcisz kolumny i jakie to daje efekty przekonasz się sama. Dobierzesz sobie optymalny kąt skręcenia kolumn.



Próbowałam już tych opcji. Generalnie dla mnie lepiej jak kolumny stoją na wprost. Gdy je skieruję do wewnątrz scena robi się bardzo głęboka, ale za to wąska.

Poproszę materiały , jeśli można na adres : domi-sun@o2.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałbym zapytać, bo dla mnie to rzecz oczywista, ale wiem, że nie dla każdego.
Słuchasz na kolumnach z założonymi maskownicami, czy są zdjęte?
Na ogół maskownice degradują szczególnie najwyższe tony, osłabiają je, zmniejszają precyzję, tłumią mikrodetale przestrzenność, itp.
Czasem korzystnie jest słuchać z założonymi maskownicami, ponieważ mogą złagodzić zbyt ofensywne albo/i słabej jakości wysokie tony. Ale generalnie jeśli kolumny nie są zaprojektowane do słuchania z nimi, zdejmujemy je.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...